Skocz do zawartości

Problem podłączenia PC z TV poprzez HDMI [MSI GF GTX570 z Sony KDL-26EX301]


Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem PC widocznej w sygnaturce, a TV to Sony KDL-26EX301. Zainstalowane sterowniki do karty graficznej to GeForce 285.62 Driver. System: Windows 7 64 bit Ultimate.

Monitor: NEC 20WGX2 Pro (bez HDMI).

 

Mam dosyć niespodziewany problem z podłączeniem PC do TV (gdzie źródłem obrazu jest PC, a odbiornikiem TV).

Podłączenie przez HDMI, bo są aż 4 po stronie telewizora i jedno miniHDMI po stronie karty graficznej (oczywiście mam przejściówkę HDMI – miniHDMI – była w zestawie).

Kabel co prawda ma 7 metrów (1m+5m+1m), ale konsola X360 śmiga na taką odległość bez zarzutów.

 

Problem generalnie sprowadza się do braku wykrycia w PC mojego telewizora.

W kwietniu-maju po złożeniu kompa, podłączając TV do gniazda miniHMDI bywały przebłyski, że wykrywało i wszystko chodziło bez zarzutów. Co prawda często podczas np. oglądania filmu potrafiło wybić obraz, że trzeba było wszystko od nowa ustawiać. Ale jednak „wykrywanie” było.

Kupiłem z czasem nawet „przejściówkę DVI-HDMI”, aby przetestować to na drugim DVI dostępnym na karcie graficznej. I w zasadzie, to samo rzadziej nie łapało, niż łapało.

 

Ostatnio jednak od dłuższego czasu w ogóle nie wykrywa, zacząłem przekładać, kombinować i coś się siało nie wiem co, że trzy HMDI z 4 czterech na TV padły (stwierdziłem na takiej podstawie, że konsola nie była widziana w TV). Dzisiaj jednak był serwisant z Sony i wymienił płytkę, także jest jak nowy.

No, ale TV dalej niewidoczny w PC L , pomóżcie mi, nie mam już pomysłów do tego.

  • TV dobry, bo działa konsola
  • Kabel HDMI dobry, bo działa konsola
  • 2x DVI dobre bo monitor, który używam na nich działa
Jedynie czego nie jestem jeszcze w stanie sprawdzić ze względu na brak dostępu do sprzętu to:

- podłączenie do innego TV/monitora z HDMI

- podłączenie do tego samego TV, ale z innej karty graficznej (no ale odpada, podobnej karty graficznej na pewno nie skombinuję)

 

Dodam jeszcze, że oczywiście teraz już kable podłączam przy wyłączonych obu sprzętach. Wcześniej bywało różnie, teraz już nie chcę znowu ryzykować, że coś się z TV stanie. Oraz ustawiam różne opcje wyświetlania obrazu za pomocą „WIN + P”: jak „Duplikuj”, „Rozszerz”.

Także od strony programowej wydaje mi się, że wszystko robię jak należy.

Niepokoi mnie jeszcze opcja, że zepsuta karta graficzna, ale to mój monitor na tym drugim DVI myślę, że by nie działał, a działa.

 

Trudny orzech do zgryzienia to jest, aczkolwiek liczę na jakąś POMOC.

Z góry dziękuję & Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Za ten stan rzeczy odp. funkcja w tv. która wyświetla poprawnie obraz m.in.skanowanie obrazu u mnie zwie się inaczej w Sony nie wiem.

Jak znasz menu w tv na wylot.Druga i ważna opcja to musisz ustawić w komputerze monitor jako tv i rozdzielczość w Panelu Sterowania,bynajmniej ja tak mam by mi się pokazał obraz.I tu szukaj rozwiązania skoro reszta działa i konsola i monitor.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, że w kwestii programowej wydaje mi się, że robię wszystko co można. Tym bardziej, że kiedyś mi to chodziło jako tako.

A w ogóle to TV wykrywa jako "Monitor cyfrowy" http://zapodaj.net/8c43c6661d8f.jpg.html Czyli niejako jakby wcale nie wykrywał, bo taka pozycja widnieje nawet jak TV jest odłączony z kontaktu :/

Jak kiedyś łapało, to był napis SONY TV czy jakoś tak.

 

 

Na moje oko możliwości są takie:

1) coś się uszkodziło na karcie graficznej odpowiedzialnego tylko za HDMI / TV (w tym samym czasie gdy coś padło po stronie TV).

Pytanie czy jest to możliwe? Bo jak podłączam swój monitor w oba DVI to wszystko działa. Oczywiście na innych płaszczyznach nie ma żadnych objaw wadliwej karty graficznej, system hula, gry hulają.

 

2) coś innego w TV jest zepsute

3) sterowniki, kiedyś działałem na starszych. Ale nie chcę sprawdzać i zatem przeinstalowywać, bo nie wiem czy to można komfortowo wykonać i nie bałaganić sobie systemu. Z resztą zakładam, że najnowsze są najlepsze.

Edytowane przez Zambi
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Mam ten sam problem z GTX 650Ti. Na necie znalazłem że przyczyną może
być gniazdo mini-hdmi. Czymś się musi różnić od zwykłego - nie dociera
do PC sygnał / identyfikator TV (mam LG). Na GT 8800 i GTS 250 działa
bez problemu, a mają zwykłe hdmi.

Rozwiązania dalej szukam..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...