Skocz do zawartości

Spadek wydajności procesora.


Recommended Posts

1. Wzrost temperatury

2. Zaśmiecony system (może nawet zawirusowany)

coś pominąłem? (pewnie tak)..

Mamy troche za malo danych do zgadywania, moze podasz szczegoly twojego konfigu - obudowa, plyta glowna wentylacja, karta graficzna, zasilacz (ad.1)

system operacyjny, antywirus, uzywane programy (ad2) :)

Link to post
Share on other sites

Moj C2D zwalnia (zaczyna wykonywac puste cykle) w okolicach 80 stopni, ale musze zatrzymac wentylator na cjlodzeniu aby to wymusic (box jeszcze nie mialem czasu na zmiane zalman lezy i czeka n lepsze czasy), wiec nie sadze aby u ciebie moglo byc tak goraco.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem format systemu.. jest ciutkę lepiej, ale to nie jest to, co być powinno.

 

No wiec tak: Procesor podkręcony na 3,0GHz na 1,31V. Płytka GA-G31M-S2L. Spadek wydajności? Cóż, zmieniłem grafikę z 8600GT na 9800GT. Spodziewałem, że procesor może zahamować moją nową kartę no ale żeby aż tak. Wcześniej grałem sobie w GTA IV (z 8600) na pewnych ustawieniach. FPS nie spadał poniżej 30 klatek. 27 klatek to był krytyk.. raz na dwa dni, przez sekundę. Zmieniłem karciochę, sterowniki nowiutkie i przy tych samych ustawieniach, no.. 18 klatek :) WTF. Wyłączam PhisyX i jest lepiej, ale dalej miewam spadki do 22. Co zauważyłem - gra na tych samych detalach wygląda.. sporo lepiej, efekty cieni rzucanych przez światło w nocy.. no bajka. Zasługa DirectX 10? Ale wcześniej (na 8600) także grałem na Viście, czyżby dopiero 9800 w pełni wykorzystywał te biblioteki? wątpię, dlatego uważam że coś z prockiem.

 

Jest jeszcze coś.. już zanim zmieniłem 8600 na 9800 zauważyłem, że mam coś dziwnie mało klatek..

 

NFS Most Wanted: 8600 @ 750MHz - 70-80 klatek. 9800 @ 700MHz - 70-80 klatek. Wierzyć mi się nie chce, że procek tak spowalnia 9800. Powiedzmy, że GTA IV jest grą "prockożerną", ale Most Wanted? no bez jaj..

 

Miałem pół roku temu sytuacje, że bardzo mi gry zwolniły.. okazało się, że chłodzenie na 8600 mi się lekko obsunęło (brak styku z GPU). Zmieniłem śrubki i pastę i wszystko wróciło do normy - to przykład na to, że od temperatury sprzęt może zwalniać.. czyżbym teraz miał to samo? Jak procek był nowiutki osiągał niecałe 70 stopni @ 3GHz, teraz 80 to nie rzadkość.. Chyba wymienię pastę.

 

Piszcie, co sądzicie.

Link to post
Share on other sites

jak byś mógł to podaj inny przykład aplikacji np.3DMark06 :>

Wiem, wiem.. zaraz ściągam. Ale to pokaże tylko czy 9800 osiąga taką moc jaka powinien.. bo porównania do wcześniejszych wyników zestawu nie zrobię bez 8600. No i jeszcze to, że monitor inny więc rozdziałka również..

 

edit:

 

No więc jestem po 3dMark'u. Uzyskałem 11000pkt. Zainstalowałem CoreTemp'a. Temperatura do 78 stopni. Rozebrałem obudowę, odkurzyłem, lepiej rozplanowałem kable. Powtórzyłem 3dMark. 11250pkt. Temperatura procesora max 72 stopnie. 6 Stopni przez głupi kurz.

 

Chyba faktycznie mam za słaby procesor teraz :) Myślałem o E5200, tylko teraz pojawia się pytanie, czy jest on zauważalnie wydajniejszy od mojego E2160. Może jest jakaś alternatywa? Albo już nie opłaca się kupować Duali tylko trzeba zbierać na Quada (oby nie)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...