Skocz do zawartości

problem z pamieciami 4x4GB na płycie P8P67 Pro


Recommended Posts

Witam

 

 

Otóż mam problem z pamieciami VENGEANCE LP CORSAIR na taktowaniu 1600Mhz, nawet XMP nie pomaga....dzialaja stabilnie tylko na 1333Mhz.

 

Posiadam obecnie wgrany najnowszy bios.

 

 

Co robic?!?

 

 

 

 

 

 

p.s.

 

Konfiguracja komputera jak w sygnaturce.

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że jak wyłącze komputer na dłużej wieczorem do rana powiedzmy to nie może wystartować z 1600Mhz. Jeśli natomiast uruchomię z 1333Mhz i zmienię na 1600Mhz to sie włącza normalnie....dlaczego tak?!? za każdym razem muszę wchodzić do biosu na początku i wyjść bez zmiany nawet bo ustawienia zostają jak były......?? bez sens....-.- ;x irytuje mnie to :(

 

Podczas startu kontrolka kolo ramu swieci na czerwono i all stoi.....; / wylaczam i wlaczam i pisze ze jest 1333 na poczatku na tym ekranie gdzie dyski itp...pisze OVERCLOCK FAILED pls press F1, wchodze i wychodze i startuja na 1600mhz..bez sens ; /////

Link to post
Share on other sites

Tutaj trzeba pamietac o standardowym kontrolerze intela czyli 1333mhz. Pamieci 1600 działaja tylko i wyłacznie prze przetaktowaniu tychze pamieci. Osobiscie posiadam te pamieci testowałem je na innej podstawce pod procesor 1156 standardowo działały na 1333, jezeli chcialem zwiekszyc taktowanie pamieci to za sobą niosło podniesienie taktowanie procesora. Poprostu pamiecie z dopiskiem 1600mhz XMP to są normalne pamiecie tyle tylko z zwiekszonym taktowaniem mogą działać. Pan Paweł z Asusa powinien to lepiej

wytłumaczyc. W twoim przypadku trzeba pamietac jaka sie ma płyte i chip na niej i jakie za soba daje ograniczenia.

Poprostu magia marketingu daje wszystko. Klijenci kupia wszystko troche napisza w necie ale nie wszystko. Tak to jest nawet w testach

niema napisane wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Począwszy od X58 (przeniesienie kontrolera RAM do CPU) Intel zaimplementował MRC - jest to taki prosty test pamięci, który sprawdza zamontowany RAM, w razie potrzeby dokonuje automatycznej korekty ustawień (to ten przeklinany przez Was dwu/trzykrotny POST) bądź wyłącza działanie części kostek (zamontowałem tyle i tyle, bios widzi tylko tyle...). MRC powoduje, że POST platform od X58 do dzisiejszych P67/Z67 trwa wyraźnie dłużej niż jeszcze za czasów LGA775. I to MRC powoduje, że płyta podnosi się z danymi kostkami wedle widzimisię kontrolera RAM.

 

W dalszym ciągu nie mamy informacji, czy sugestie z ręcznym VDIMM albo CR poprawiły cokolwiek u autora wątku.

Link to post
Share on other sites

jak mogę to podepnę się tutaj. Config jak w sygnaturze... BLCK na 160MHz, napięcia 1,65V czyli tak jak maja pamięci mieć a dalej 1333MHz co teraz?

 

EDIT: a kości to dokładnie KHX 1600C9D3K2/4GX x2

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

wgrałem najnowszy bios ale niestety i to okazalo sie malo pomocne...dalej sie nie wlacza komp...oc failed wywala, dam domsylne ustawienia procka bez oc i odpale jeszcze raz....jak to nie pomoze to nie wiem ; / ;s

 

E: dałem domyslne ustawienia CPU i jak dalem XMP na pamieci to po wlaczeniu kompa odrazu zaskoczyl :D:)......czyli jak jest OC na prcoku to cos nie gra.....pytanie tylko co?!?.....;xxxxx az zal tego procka nie krecic :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...