Skocz do zawartości

Laptop jako zamiennik stacjonarnego [2,5 - 3k zł]


Recommended Posts

Ja porzuciłem c2d@3.6ghz i gtsa 250 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wiekszosc gier odziwo chodzi szybciej na moim hp-ku. Tylko w Dv7 niemal niemożliwy jest montaż 2giego dysku. Kabelki do niego sa po 170 zeta Oo. Ale znalazłem inne wyjscie. 750gb do obudowy usb3 a ssd do srodka i jest rakieta, bo ten 5,4k rpm nieco za wolny jest.

Link to post
Share on other sites

Ktos powyżej napisał, że decyduje się na HP. Twój wybór.

 

Ja jestem też przy wyborze czegoś 15,6 zamiast stacjonarnego i HP na pewno nie kupię. Oglądałem w sklepie tego HP co jest teraz taki popularny ze względu na mocną GPU. Młodzież łapie się na tą kartę go mysli, że sprawdzi sie w grach.

Tylko, że wydajność karty graf i procek i7 to jeszcze nie wszystko.

 

Moim skromnym zdaniem ten HP jest prawie tandetnie zrobiony. To znaczy tak, że to wszystko ma wytrzymać tyle ile jest gwarancja, a potem już NIE. Jakościowo nie podobał mi się w ogóle to znaczy to nie jest kwestia gustu. Uwazam, że jest to kiepska jakość. Wszystko jest tam kiepskie jakościowo tak samo jak w samsungu RF511 tylko ludzie "łapią" się na to że jest procek i7.

Ja bym się na pewno nie spodziewał dobrego chłodzenia po tym HP. Co najwyżej mocno średnie. A jesli ktoś mysli o graniu i to na notebooku HP (grzanie/chłodzenie) to wątpię że ten pomysł okaże się "tarfiony".

 

W styczniu będzie 3 lata jak mam w domu Lenovo ideapad Y530. Kupiłem go 3 lata temu za 2300zł. ten notebook okazał się super.

Dzisiaj nawet za 3k zł nie widziałem w sklepie tak dobrego jakościowo notebooka jak ten Y530.

Edytowane przez rocky2
Link to post
Share on other sites

O serwisowaniu tego Lenovo nawet nie ma co wspominać, jakość usług podobna do HP Pavilion

Mój Ideapad Y530 (3 lata) jeszcze nigdy nie był w żadnym serwisie bo nie było takiej potrzeby.

 

Z tych co są obecnie w handlu zastanawiam się nad Dell XPS L502x. Oglądałem go i jak dla mnie jest IDEALNY!

Wszystko w nim mi tak pasuje jak w żadnym innym !

Ma GENIALNE głośniki jak ŻADEN inny !! I w ogóle wszystko mi się podoba.

 

Przyznam się, że jednak bardzo obawiam się tego XPS'a ponieważ czytałem mrożące krew w żyłach opisy jego awarii i jakości serwisu.

Niektórzy twierdząc, że np. płyta główna była wymieniana już 3x i usterka dalej jest.

Jak coś takiego świadczy o jakości modelu i serwisu ?

 

Co myślicie o tym XPS L502x ? Może ktoś z Was ma swoje doświadczenia z nim ? Komentujcie....

Edytowane przez rocky2
Link to post
Share on other sites

Przez wzgląd na chyba najważniejszy komponent czyli kartę graficzną DELL XPS L502x u mnie odpada ...

Niektóre modele mają procek i3 = crap

Ten model nie nadaje się na DTR...

Apropo głośników w DELLu, w HPku jest subwoofer no i Dr. Dre bawił się przy głośnikach :)

Link to post
Share on other sites

Przez wzgląd na chyba najważniejszy komponent czyli kartę graficzną DELL XPS L502x u mnie odpada ... Niektóre modele mają procek i3 = crap Ten model nie nadaje się na DTR... Apropo głośników w DELLu, w HPku jest subwoofer no i Dr. Dre bawił się przy głośnikach :)

- jesli chodzi o DTR i kartę graf to jak dla mnie znakomicie nadaje się na DTR tylko nie nadaje się jako sprzęt do nowych/wymagających gier.

- tam jest dużo procków do wyboru

- dla mnie jakość dźwięku jest znaczącym kryterium i słuchałem również HP (jakiś tam Beat coś). Moim zdaniem brzmią przeciętnie i to tylko chwyt marketingowy. Mój 3 letni Lenovo ma 5 ! głośników. Nie są one "markowe" ale jest ich aż 5 i jest (tu napisane) "Dolby Theatre" i dzięki nim ten notebook ma wyjątkowo ładny dźwięk. Można posłuchać przynim radia i muzyki. Da się z tego odczuć przyjemność czego nie moge powiedzieć o głośniczkach sprawdzanych przeze mnie w innych notebookach dostępnych obecnie na rynku (np. Samsung = bardzo słabo).

Jest jeszcze na rynku Lenovo Ideapad Y570 z wyraźnie lepszymi głośnikami niż cała rzeszta notebooków obecnie. Są to głosniki renomowanej firmy i dzięki nim jakość dźwięku z tego notebooka jest świetna. Aczkolwiek są one mniejszej mocy niż te we wspomnianym wcześniej Dellu L502x dlatego ten ostatni stawiam na 1 miejscu jeśli chodzi o Audio. Jesli chodzi o jakość i moc dźwięku to Dell XPS do całej reszty różnica jest jak niebo, a ziemia na korzyść Della.

Edytowane przez rocky2
Link to post
Share on other sites

Fanboy Lenovo? Miałem kiedyś della to "głośniki" wołały po pomstę do nieba, fakt że był to model biznesowy ale jednak. W lapokach markowość nie ma nić do rzeczy, ultrabooki mają system Bang & Olufsen i nie powiesz że grają lepiej od przeciętnych noname w 15,6". Co do HP to 17,3" ma głośniki 4.1, można porównać je z głośnikami Harman/Kardon z Toshiby a660 bo mam oba lapki w pokoju i łatwo stwierdzić że HP jest nieco lepsze. Sub krótko mówiąc nie staje na wysokości zadania ale ciężko oczekiwać ekstra dzwięku po głośniku o średnicy 2cm. A jeśli chodzi o głośnośc/temperaturę to ta Tośka nawet przy korzystaniu z neta chałasuje jak suszarka, a ostatno przy CSie lapek po prostu się wyłączył. Także jeśli chodzi o jakość to nie ma nic pewnego. Jakby tylko obudowa tak mocno się nie nagrzewała to lapek bezkonkurencyjny. A tak po 2-3h grania lewa strona potrafi się rozgrzać do zacnej temperatury, ale lapki z aluminiowym pulpitem tak mają i nie da się inaczej bo metal przewodzi ciepło.

E: Sorki nie zrozumiałem do końca z tą markowością, jestem przed śniadaniem i ciężko mi się myśli ;)

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

W lapokach markowość nie ma nić do rzeczy, ultrabooki mają system Bang & Olufsen i nie powiesz że grają lepiej od przeciętnych noname w 15,6".

Z pierwszym zdaniem nie mogę się zgodzić, a do 2 zdania to oczywiście, że nie powiem.

 

Firma B&O to moim zdaniem nie jest sprzęt audiofilski. Ta duńska firma robi sprzęt o nowoczesnym oryginalnym wzornictwie i bardzo drogi. Po prostu dla snobów. Na moje uszy to nie jest wysoka jakość dźwięku w przeciwieństwie do JBL.

Te asusy z głośnikami B&O jak dla mnie jakość dźwięku jest tu przeciętna w klasie notebooków (chociaż lepsza niż np. w samsungu) ale dużo słabsza od JBL.

Kupiłbym tego Lenovo Y570 z JBL. Jakościowo jest moim zdaniem dużo lepiej zrobiony niż HP. Jednak brakje mi w im usb 3 (w modelu z i5), a mi to jest potrzebne i nie podoba mi się w nim jakość obrazu ekranu.

Edytowane przez rocky2
Link to post
Share on other sites

Ja na chwilę obecną mam 3 modele które mnie interesują, może trochę wykraczają poza budżet ale pewnie do lutego spadną o kilka stówek.

Od najbardziej interesującego do najmniej.

 

1 - http://allegro.pl/hp-pavilion-dv7-6130-i5-4gb-750gb-hd6770-win7-i1978942080.html

2 - http://allegro.pl/dell-xps-l702x-i5-2430m-17-3-4gb-500gb-gt555m-i1966596362.html

3 - http://allegro.pl/acer-aspire-7750g-2434g75-i5-gw-24-m-ce-gratisy-i1981880141.html

4 - http://allegro.pl/laptop-msi-gt683-i5-2430m-gtx560-full-hd-bialystok-i1980256668.html

 

Jeżeli miałbym brać lapa za dwa-trzy miesiące z pewnością wziąłbym któregoś z tych :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...