Skocz do zawartości

Samsung Galaxy Mini S5570 vs Sony Ericsson Xperia x8


Recommended Posts

qrde no myślałem że to zbyt oczywiste żeby to uzasadniać ale jak widze takie posty że mini jest lepsze to aż mi gul skacze. Więc sie wysile i napisze.

zacznijmy od wyświetlacza: ten w galaxy mini to jedno wielkie g. Większa przekądna niz w x8 a mniejsza rozdzielczość.....

Teoretycznie telefony mają ten sam procesor lecz xperia ma o wiele większe wsparcie entuzjastów ( cyanogenmod etc) więc bedzię on na 100% działać lepiej.

Jakość też SE gwarantuje lepszą.

Aparat (a jakże inaczej) w xperii tez jest lepszy ( ilosc megapixeli ta sama ale zdjecia x8 robi lepsze, do tego kreci filmy w wyzszej rozdzielczosci).

Mimo iż x8 nie jest jakimś mega telefonem to napewno wygrywa pojedynek z mini więc prosze markit06 uzasadnij teraz dlaczego twoim zdaniem mini jest lepszy bo ja nie widze żadnej jego przewagi.

 

PS troche poczytałem i dowiedziałem się ze jest on oficjalnie wpsierany przez cyanogenmoda - to jest dla mnie największa z wymienionych zalet. Pooglądaj sobie na yt jak działa x8 po wgraniu tego moda i w jakie gry mozesz na nim pograć.

Edytowane przez andrev
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czego się facet bulwersujesz?

Mam mini i jestem z niego zadowolony a jest on znacznie tańszy od x8. Wyświetlacz może i nie jest najlepszy ale mi styka jest, w porządku. Nie mieszaj chłopakowi w głowie rootami bo pewnie i tak ich nie zrobi(za dużo pier**lenia i tracisz gwarancje poza tym telefon działa świetnie na stockowym sofcie)

Jeśli mówisz o jakości to chyba mini nie miałeś w ręku. Telefon jest bardzo porządnie wykonany. Na pewno w porównaniu z SGS.

Z aparatem się zgodzę stary k800i robił trochę lepsze, autofocusa tu nie ma ale jak potrzebujesz jakości to aparat/kamera albo fon za 1000zł, niektórych rzeczy nie da się pogodzić. Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Ja kupiłem fona do wifi obsługi PDF i nawigacji i w tych zastosowaniach sprawdza się znakomicie. W tak niskiej cenie nie ma konkurencji.

Link to post
Share on other sites

ale nie powiesz mi ze jest lepszy od x8. Koleś ma do wyboru galaxy mini i x8 i w tym pojedynku wygrywa x8 niepodważalnie.

Nastepnie cena: oba telefony maja praktycznie identyczną cene więc nie wiem skąd wnioskujesz ze galaxy jest "sporo tańszy".

Następnie rooty i custom romy: cała zabawa z androidem na tym polega. 90 % użytkowników zainteresowanych w temacie androida ma custom romy bo są one poprostu znacznie lepsze od stockowych.Mówisz że za dużo pieprzenia z rootem( powiedziałem troche inaczej ale nie bede cytowal :D), widać że nigdy tego nie robiłeś bo jest to 5 minut roboty. Strata gwarancji jest tylko teoretyczna bo zawsze możesz wrócić do romu stockowego i zmiany są niewykrywalne. Prawdopodobieństwo tego że nie będziesz mógł wrócić (telefon zupełnie padnie czy coś w tym stylu) jest tak minimalne jak to że telefon ci wpadnie do kibla. Zresztą nawe bez custom romów x8 jest poprostu lepsza.

 

i pisząc do Ciebie chodziło mi tylko o to żebyś uzasadnił dlaczego galaxy mini jest twoim zdaniem lepszy od x8. Żadnego rzeczowego argumentu nie podałeś.

Edytowane przez andrev
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...