Skocz do zawartości

Sprzedaż Windowsa 7. Kwesta legalności.


Recommended Posts

W dziale "sprzedam" od kilku dni wystawiam podzespoły ze swojego komputera. To już końcówka i został mi ORYGINALNY WINDOWS 7 HP 64 BIT.

 

http://img190.imageshack.us/img190/5442/05122011304.jpg

 

Całość sklepowa, jest załączony paragon. Teraz pytanie, czy jeśli chcę 200 PLN to mogę to normanie wystawić na Allegro? Zakładam że komputer gdzie działał ten klucz zostaje wymazany i nikt nie będzie używał tego klucza prócz nowego właściciela. A naklejka nigdy nie została odklejona z pudełka, więc nowy właściciel może swobodnie ją nakleić na obudowę. Jakoś nie widzę takich aukcji, dlatego mnie to zastanawia.

 

Czy ktoś wie co z tym legalnie zrobić?

Edytowane przez kalkulator
Link to post
Share on other sites

Niestety po aktywacji Windows jest przypisany do płyty głównej.

To akurat nie jest problem, bo po takim czasie co ja to instalowałem to klucz przejdzie bez problemu. A jeśli wyskoczy błąd (klucz już w użyciu) dzwoni się do Microsoftu i mówi, że płyta została wymieniona i oni telefonicznie aktywują. Znajomi tak robili kilkakrotnie. Bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym że tak idzie zrobić.Chodzi o legalność.Licencja OEM jest przypisana do płyty głównej,natomiast wersję BOX można przenosić z komputera na inny pod warunkie aby był zainstalowany na jednym komputerze.

No tak, rozmawiamy o legalności, wiec masz całkowitą rację. Szkoda, bo teraz większy problem to sprzedać a mi jest zbędny.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...