Skocz do zawartości

MSI GF GTX580 1536MB 384bit Twin Frozr II OC VS MSI Radeon HD6970 2048MB 256bit Lightning OC


Recommended Posts

Gość JackHammer

Jeżeli posiadasz płytę z obsługą SLI albo CF to możesz tańszym kosztem kupić przykładowo: 2x GTX560 Ti albo 2x HD6950 i masz lepszą wydajność:

 

GTX 580 vs HD6950 x2

http://www.anandtech.com/bench/Product/305?vs=299

GTX580 vs GTX 560Ti x2

http://www.anandtech.com/bench/Product/305?vs=441

 

HD6970 vs GTX 560Ti x2

http://www.anandtech.com/bench/Product/292?vs=441

HD6970 vs HD6950 x2

http://www.anandtech.com/bench/Product/292?vs=299

 

Jeżeli nie masz możliwości takiego działania (są głosy narzekania na tego typu konfiguracje ale i są pozytywne opinie na temat SLI czy CF) to ja bym osobiście wybrał GTX580 (małe porównanie: http://www.anandtech.com/bench/Product/292?vs=305 )

A czego bym wybrał GeForce'a ze względu na PhysX który w grach (choć jest ich parę) wygląda super, no i GTX580 jest raczej najwydajniejszą kartą na rynku.

 

Dołożyć parę stów i kupić GF czy lepiej zaoszczędzić i zadowolić się Radeonem

Jeżeli Ci jednak zależy na oszczędności to wybierz Radeona HD6970.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To już lepiej GTX 570 bo jest tańszy od 6970 o jakieś 100-200pln a ma tę samą wydajność oraz Phys-X ale dla mnie to zbyteczna opcja. 580 nie jest najwydajniejsza bo jest jeszcze 590 i 6990.

 

 

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Obecnie najbardziej opłacalne karty graficzne to są gtx560ti/hd6950 każda mocniejsza karta jest znacznie droższa a przyrost wydajności jest do tego nie współmierny. Oczywiście jeśli kolega zmierza grać w dużych rozdzielczościach to dobrym wyjściem jest zaproponowany przez kolegę wyżej sli/cf z dwóch kart jednak taka opcja wymaga dobrej płyty głównej jak również markowe zasilacza o znacznej mocy.

 

Istnieje też pewna alternatywa ze względu na znaczne fundusze które zamierzasz przeznaczyć na kartę grafiki, a mianowicie przeczekanie paru miesięcy na premiery nowych układów graficznych (premiera mobilnych układów amd już w przyszłym tygodniu podczas której zapewne dowiemy się o konkretach mocniejszych układów tej firmy). Natomiast nvidia w połowie przyszłego roku zamierza wypuścić modele 660, które zawsze cieszyły się dobrym stosunkiem wydajność/cena oraz ich możliwości umożliwiały swobodne granie.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to seryjny Hawk minimalnie jednak słabszy od 570. Dopiero po dodatkowym OC się równa ale 570 też da się lekko skręcić. Niemniej 570 za dużo kosztuje jak tę różnicę. Sam dałem się ponieść emocjom i z perspektywy czasu wziąłbym chyba 2x6950 lub 2x560ti, obojętne byleby miały te 1,5/2 GB RAMu.

Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz jaka będzie nowa seria? Jeżeli obietnice AMD w kwestii 7970 = 6990 spełnią się, to GTX 580 będzie najwyżej średnią półką.

 

no i co po tych AMD skoro dropy psują wszystko...

wole mieć stale 55fps na swoim gtx580

niż 70 z dropami do 30 na 6990 czy tam 7970

 

 

mocne karty Nvidii będą dopiero za rok. jak ktoś ma kasę niech bierze 580tke

za rok dokupi drugą lub zamieni na 69X

Link to post
Share on other sites

Spadki FPS na 7970 ... masz jakąś próbkę inżynieryjną? Pożyczysz? 6990 to multiGPU i tam bywa różnie, GTX 590 ma podobny problem. Chociaż samemu korzystając z 2x 6870 problemów typu spadki klatek nie dostrzegłem... a wydajność w porównaniu z pojedynczym GTX 570 - miazga

Link to post
Share on other sites

Spadki FPS na 7970 ... masz jakąś próbkę inżynieryjną? Pożyczysz? 6990 to multiGPU i tam bywa różnie, GTX 590 ma podobny problem. Chociaż samemu korzystając z 2x 6870 problemów typu spadki klatek nie dostrzegłem... a wydajność w porównaniu z pojedynczym GTX 570 - miazga

2x6870 to i tak kiszka bo dropy jak były tak są i ciągną się od serii HD 5000 po przez HD 5970 na HD 6990 kończąc :o HD 6000 tak samo jak poprzednia seria nie został pozbawiony tej przypadłości i kontynuuje pokaz dropów i slajdów które tym bardziej się uwidaczniają w najnowszych grach >>> :P

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zadowolony z MSi Twinfrozr2 gtx580, wszystko w co gram chodzi mi na ultra w 1920x1080, biorąc pod uwagę zastój na rynku, gtx580 i tak na kolejne 2 lata wystarczy, no chyba, że ktoś cudów wymaga lub gra na kilku mionitorach. Do zwykłego użytku taka 1 karta spokojnie wystarcza. Jak ktoś chce dopłacić do gtx580 wzgledem np 570tki to czemu nie.

Link to post
Share on other sites

Dopłacanie 600pln do 580 z 570 dla 5-7 klatek to sporo bo można za te pieniądze kupić 2x560ti i mieć 10 klatek więcej w Metro i 20 więcej w Crysis WH niż 580. Wymieniam te gry bo niewiele jest gier przy których 580 się spoci. 580 to faktycznie chyba najmocniejszy single GPU ale trochę słaby stosunek wydajności do ceny.

Link to post
Share on other sites

5970 < 6870 X2 i to znacznie mniej... No kolega [Znawca] to tylko klapki z napisem nV, zaraz przyleci CzesioBF2 aka Radeon rlz i będzie wojna :)

A wiesz co chciałem powiedzieć przez to ? choć trudno nie było sie domyślić przez link.

To,że ceny są za wysokie ! i z resztą napisałem.Nie stoje po żadnej stronie ale...jeśli chodzi o szczegóły produkty AMD to syf,nvidia i intel też im sie nazbiera minusów ale zdecydowanie więcej oferują i lepiej działają niż u tego pierwszego bo ten to ewidentnie dziaduje.

I nie pisał bym tak gdy bym nie stracił czas,czekając na buldożera który pokazał nam wielkie nic ! a z kartą z fixami i dupixami miałem tylko problemy w działaniu a już nie wspomne o wydajności kiepskiej w której nie można było pograć komfortowo z powodu większych spadków fps w stosunku do nvidi która zdecydowanie lepiej sobie radzi.Teraz mam karte od nvidi i mogę pograć z dx11 czy physx.

 

Co wy macie w tym proponując komuś shit ? jak można doradzić lepiej,jak już jest ktoś na kupnie.

 

Przynajmniej ja sprawdziłem na własnej skórze i nikt mi nie wmówi,że jest inaczej.

 

A tu ciekawostka dla tych co tak mocno wierzyli,że będzie inaczej. :)

http://pclab.pl/news47885.html

 

Niestety ale intel pozamiatał amd i zrobi to samo nvidia jak wyjdą keplery pózniej maxlel a AMD w swoich 7xxx pokaże ? sami sie przekonamy :D .

Link to post
Share on other sites

Gdyby tak każdej firmie wytknąć wpadki to jednym i drugim by się nazbierało...

AMD powinno dostać w dziób za Buldożery, stos obietnic i wyszło jak wyszło,

Intel miał swoje "słynne" Pentium IV, które pomimo wyższych cen zbierało cięgi od Athlon'ów

nVidia to z kolei setki "odgrzanych" 88xx 98xx i tak dalej... no i "genialna" seria FX

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie,też mi szkoda AMD,że nie może ostro rywalizować z intelem i nvidią bo ci mogą czuć się bązo na rynku i świrować z cenami ale z drugiej strony nawet gdy by tak było to nikt nie poleci do sklepu i kupi cpu albo gpu za astronomiczną cenę - inaczej towar będzie zalegał na półkach sklepowych i hurtowniach a pozwolą sobie nie liczni która to mniejszość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...