Skocz do zawartości

OC Ramu Patriot PGS AMD DDR3 2x2GB 1333MHz CL7


Recommended Posts

Witam Chce wycisnąć z kompa ostatnie soki i:

Procesor podkręcony do 4.0GHz osiąga 4.2GHz ale na razie niepotrzebne a temperatury dużo wyższe.

Z grafiki wyciśnięty Vmax.

Pora na RAM.

 

Jak się nazywają programy do szybkiego i dokładnego testu stabilności.

 

Jak się nazywają programy do mierzenia wydajności ramu.

 

Jak dotąd:

1333MHz cl7 ~1.5V

1333MHz cl6 ~1,65V

1600MHz cl7 ~1.9V

 

Jaki jest Vmax w Voltach dla tego ramu?

 

To nikt nie podkręca na tym forum ramu?

Edytowane przez kejpi
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie kręciłem tej konkretnej sztuki co masz podane w sygnaturze, ale w zasadzie w każdym poradniku nt. podkręcania ram'u mówi się, żeby nie przekraczać 1,9 V. Na własną odpowiedzialność możesz dać do 2 V, ale to przy założeniu, że moduły mają radiatory, a w Twojej budzie jest w miarę chłodno.

Najlepszym testem jest dotyk: jak pamięci są zbyt ciepłe to radzę zmniejszyć napięcie.

Ze swojej strony dodam, że nigdy nie przekraczałem 1,9 V przy podkręcaniu ram'u.

 

Ja pamięć testowałem przede wszystkim programem Prime95 testem Custom przy ustawieniach takich jak w teście Blend, ale zmieniałem tylko ilość "Memory to use (in MB)" na 3000, żeby cały ram zapchało. Zwykle Prime'a zapuszczałem na ~45 minut, a po skończonym oc na jakieś 5h. Jak było bez błędów to uznawałem, że jest ok.

Porządniejszym programem do testowania pamięci jest Memtest+, który zapuszcza się przed załadowaniem systemu z bootowalnej płyty, pendriva lub dyskietki. Ten program po około 6h nieustannej pracy bez błędów daje 99,99% pewności, że ram jest stabilny.

To z mojej strony. Inni może testowali pamięci używając OCCT, może SuperPI lub HyperPi.

Edytowane przez mickey_mike
Link to post
Share on other sites

moje ramy mają radiatory i są one chłodne a dodatkowo przykleiłem jeden mały wiatraczek na nie zawsze coś tam da :P

 

w obudowie u mnie wiatraki są wszędzie na 5v niektóre na 7v aby było cicho.

 

ja tam bardziej chce sie bawić timingami bo podnoszenie mhz mija się z celem miedzy 1333mhz a 1600mhz jest różnica 0.7%.

Cl5 przy 1333 raczej nie uzyskam :P cl6 1600mhz również chyba nie :)

 

 

ale dzięki

Link to post
Share on other sites

ja tam bardziej chce sie bawić timingami bo podnoszenie mhz mija się z celem miedzy 1333mhz a 1600mhz jest różnica 0.7%.

Rzeczywiście taka jest różnica w wydajności, jak nie podkręcasz zintegrowanego w procesorze kontrolera pamięci. Phenomy II mają kontroler pamięci 1333 MHz i to on jest wąskim gardłem dla szybszych pamięci. Podkręcasz (w zależności od biosu) taktowanie cpu-nb lub nb frequency. Domyślnie to taktowanie wynosi 2000 MHz. Ja przy przy napięciu 1,35 V dla cpu-nb voltage osiągam taktowanie nb na granicy 2500 MHz i wtedy czuć przyrost wydajności ram'u.

Na wielu forach przewija się ten temat i jest bardzo obszernie opisywany, nawet na tym forum. Tu masz link do tematu ogólnie o oc, ale jest bardzo przejrzysty i o podkręcaniu kontrolera też jest wiele napisane: http://forum.purepc.pl/Socket-754939940AM2AM3-f70/Podkrecanie-Phenomow-Athlonow-II-Athlonow-t329551.html

Edytowane przez mickey_mike
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...