Skocz do zawartości

Porady, wskazówki, jak przygotować mini-recenzje w FCKEditor


Recommended Posts

Hmm, podepnę się pod ten temat: ostatnio myślałem o napisaniu takiego tekstu/felietonu: "Jak napisać dobrą mini-recenzję" gdzie chciałem zawrzeć sposób obsługi edytora, ciekawe sztuczki, porady dotyczące układu, stylu pisania, gotowce do skopiowania (jak np. benchmarkowe tabelki). Co o tym myślicie? Warto? Pewnie ułatwiło by to życie początkującym i dało nowe pomysły wyjadaczom :jupi:

 

Pozdrawiam :wariat:

Link to post
Share on other sites

przydałyby się gotowe "schematy" co do tworzenia ewentualnych tabel/wykresów - aby wszystko w obrębie serwisu było identyczne :wariat: nieco by to ułatwiło tworzenie tekstów :jupi:

 

chyba, że takie coś już istnieje - ale nie mogłem się doszukać :zamykamy:

 

 

@TheSpeed: no przydałoby się z pewnością ;> szczególnie wzory jak podałem wyżej

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze taką małą uwagę, coś ostatnio się porobiło w tym edytorze:(

Gdy piszę z mojego normalnego konta to formatowanie nie działa tak jak powinno. Gdy pogrubię jakiś tekst to się robi znacznik zamiast , gdy robię kursywę, robi się zamiast . Muszę ręcznie poprawiać :wariat:

Nie ma natomiast problemu, gdy piszę z panelu backend. Od kilku tygodni to nie gra, przedtem było ok.

Link to post
Share on other sites

Gdy piszę z mojego normalnego konta to formatowanie nie działa tak jak powinno. Gdy pogrubię jakiś tekst to się robi znacznik zamiast , gdy robię kursywę, robi się zamiast . Muszę ręcznie poprawiać :wariat:

U mnie tak samo się działo i na dodatek ustawiała mi się strasznie mała czcionka, trzeba było ręcznie poprawki wprowadzić.

 

Pomysł z gotowymi schematami tabelek świetny :zamykamy: Fajnie, jakby wszystko mogłoby być w jednym miejscu :jupi:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a wykresy ewentualne to mam sobie w paincie edytować? :wariat:

 

To już jest wyższa szkoła jazdy - do tego potrzebny jest MS Office 2007 i znajomość wszystkich efektów do wykresów. Nawet jak masz wzór, to i tak musisz umieć to pozmieniać i dopasować do potrzeb :jupi:
Link to post
Share on other sites

a wykresy ewentualne to mam sobie w paincie edytować? :wariat:

 

To już jest wyższa szkoła jazdy - do tego potrzebny jest MS Office 2007 i znajomość wszystkich efektów do wykresów. Nawet jak masz wzór, to i tak musisz umieć to pozmieniać i dopasować do potrzeb :jupi:
Redakcja mogła by udostępnić chyba szablon do wykresów, wtedy kto by chciał mógłby robić wykresy jak na benchmarku.
Link to post
Share on other sites

i fajnie jakby te szablony były nie tylko w docx czy doc ale też w ods.

To nie przejdzie, bo wszystkie wykresy (te moje także) są robione w MS Office 2007.

 

Open office jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o wykresy, a w starszych MS Office będzie brakowało kilku funkcji.

Ja ktoś chce, to ja chętnie podsyłam szablony wykresów :zamykamy:

Ja od czasu jak się w ktorys z weekendow panel wysypal, to nie moge zrobic kursywy w normalnym edytorze :wariat:

U mnie zamiast robi się :jupi:
Link to post
Share on other sites

Hmm, podepnę się pod ten temat: ostatnio myślałem o napisaniu takiego tekstu/felietonu: "Jak napisać dobrą mini-recenzję" gdzie chciałem zawrzeć sposób obsługi edytora, ciekawe sztuczki, porady dotyczące układu, stylu pisania, gotowce do skopiowania (jak np. benchmarkowe tabelki). Co o tym myślicie? Warto? Pewnie ułatwiło by to życie początkującym i dało nowe pomysły wyjadaczom :jupi:

 

Pozdrawiam :wariat:

Oczywiscie że warto

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Pomocy... Próbuję dodać recenzję, ale na koniec wyskakuje mi napis, że próbuję dodać zdjęcia z innego serwera, co prawdą nie jest...:> jak temu zaradzić? o co chodzi?

 

Wysyłałem z dysku prosto...Wstaw/wyślij/przeglądaj/wyślij

 

format plików jpg, kb max może 280, ale to kilka zdjęć

 

Pojedynczo dodawałem...W IE dokładnie to samo - porażka :\ jestem zdruzgotany, bo nie wiem serio już co mam robić :\

 

"Wpis zawiera zdjęcia pobierane z innego serwera.

Prosimy o dodawanie zdjęć przez panel edytora.

Popraw swoją mini-recenzję aby móc ją zapisać."

Link to post
Share on other sites

hmm to dziwne.. musieliśmy przeoczyć coś banalnego.. ja właśnie wstawiłem pierwszy lepszy obrazek 600x600 i 0 problemów.. Czekaj, tobie to się od razu przy próbie wstawienia pojawia czy jak próbujesz zapisać??

 

w ostateczności może Wojtek lub ktoś z redakcji zgodzi się np na przesłanie fotek i wstawienie Ci jeśli sam nie możesz..

Link to post
Share on other sites

hmm to dziwne.. musieliśmy przeoczyć coś banalnego.. ja właśnie wstawiłem pierwszy lepszy obrazek 600x600 i 0 problemów.. Czekaj, tobie to się od razu przy próbie wstawienia pojawia czy jak próbujesz zapisać??

 

w ostateczności może Wojtek lub ktoś z redakcji zgodzi się np na przesłanie fotek i wstawienie Ci jeśli sam nie możesz..

Dzięki za pomoc i przepraszam za problem... Moje dziewczę, które nie wie czym jest HTML pomogło mi go rozwiązać...użyło googli (oczywiście ja wolałem się frustrować zamiast myśleć) i ... viewtopic.php?f=2&t=3605 - to jest odpowiedź na moje problemy :P

 

Przepraszam i dziękuję Ci za chęć pomocy ;)

Link to post
Share on other sites

W kwestii obrazków mam jeszcze gorącą prośbę do wszystkich nowych (a czasem i nie tylko nowych) recenzowiczów, aby nie wstawiali bezpośrednio na stronie recenzji dużych fotek/screenów, które są później linkami do samych siebie. Do utrudnia przeglądanie czytelnikom, no i zapycha łącze. W tej chwili mam taką sytuację z tekstem - jest 28 screenów 1280x1024, każdy z nich ma średnio 200KB, czyli ponad 5.5MB i wszystkie ładują się przy otwieraniu strony.

 

W przypadku dużych fotek/obrazków należy przygotować wersje 400~490 pikseli (max) i dopiero linkować do większych.

Jak to robić?

 

1. najpierw przygotowujemy wersje 400 px dużego obrazka

2. wstawiamy obrazek 400 px na stronie

3. zaznaczamy obrazek, klikamy na ikonce globusa (Wstaw/edytuj hiperłącze)

4. wybieramy trzecią zakładkę: "wyślij", następnie "przeglądaj", wybieramy plik na dysku, na koniec klikamy na przycisk "wyślij". Po wgraniu pliku pojawi się komunikat

5. wybieramy pierwszą zakładkę: w polu "Adres URL" będzie link do dużego obrazka.

6. Klikamy OK i gotowe.

Link to post
Share on other sites

Jak to robić?

 

1. najpierw przygotowujemy wersje 400 px dużego obrazka

2. wstawiamy obrazek 400 px na stronie

3. zaznaczamy obrazek, klikamy na ikonce globusa (Wstaw/edytuj hiperłącze)

4. wybieramy trzecią zakładkę: "wyślij", następnie "przeglądaj", wybieramy plik na dysku, na koniec klikamy na przycisk "wyślij". Po wgraniu pliku pojawi się komunikat

5. wybieramy pierwszą zakładkę: w polu "Adres URL" będzie link do dużego obrazka.

6. Klikamy OK i gotowe.

Ja robię bardzo podobnie, z tym że duże fotki (często po 600KB) wrzucam na zewnętrzny serwer (vpx.pl) i małe obrazki są linkami do większych wersji ;)

 

Dzięki temu oszczędzam miejsce na serwerze :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...