Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zasilacz jest nowiutki 2 dni temu kupiłem antec HCG 620W, z komputer potrafił sie wysypywać (bardzo rzadko) ale to też występowało przy poprzednim zasilaczu przy 3,7Ghz i niższym vcore poza tym nic innego nie odczułem. Nie mogę w żaden sposób doprowadzić do stabilności tych 3,8 Ghz test zazwyczaj się zwiesza 10 min przed jego zakończeniem. Oczywiście C&Q wyłączone. Być może to sesja zasilania na płycie nie daje rady ?

Link to post
Share on other sites

No wygląda na to że faktycznie sekcja zasilania sie przegrzewa gdyż momentami również słychać popiskiwanie z sekcji zasilania. Więc pozostały mi 2 opcje albo jakieś radiatory na sekcję albo pogodzić się z tym że płyta nie jest stworzona do wysokiego OC. PS. czy są jakieś gotowe zestawy radiatorów na sekcję zasilania czy może zastosować radiatory np. dedykowane na pamięć ram te z pojedyńczymi kostkami.

 

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/enzotech-mosfet-cooler-mos-c10-10x10x14mm-gw-24m-i1964632614.html ale po przemyśleniach patrząc na cenę to gra nie warta świeczki :/ Lepiej odczekać jakiś czas i w przyszłym roku zainwestować w 1155. Narazie będę musiał zadowolić się stabilnym 3,7 Ghz

 

Zrobiłem test przy 1,445 V przy 3,72 Ghz i po 15 minutach żadnych spadków napięcia. Teraz poleci 1h test jeżeli będzie stabilnie spróbuję jeszcze kręcić magistrala. A właśnie w tej chwili NB mam ustawiony na 2218 przy napięciu NB 1,32 nie jest to zbyt duże napięcie ?

Link to post
Share on other sites

Zobacz, czy w biosie nie masz opcji CPU Load-line Calibration. Generalnie włączenie tej funkcji powoduje nieco zawyżenie nominalnego napięcia na cpu, ale w wypadku sporego obciążenia podczas oc zapobiega vdrop'om i jednocześnie podwyższa napięcia. Dlatego używając tej funkcji trzeba bacznie obserwować temperatury proca i sekcji zasilania, bo można troszkę przekombinować. U mnie osobiście ta funkcja oprócz ustabilizowania oc dała też lekko mniejsze zużycie prądu, bo gdy proc nie jest obciążony to i cpu voltage spada. Tylko na moim M4A88TD-V EVO są radiatory na sekcji, a na procu śmiga spory cooler, więc się trochę mniej boję tego używać. Dlatego radzę szczególnie uważać.

Jednak z tą funkcją jest jeden kłopot: na różnych forach poświęconych temu zagadnieniu, zdarzało się, że odradzano korzystanie z tej funkcji, gdyż na dłuższą metę może skutkować ona skróceniem życia procesora. Bowiem niekontrolowanie podwyższone napięcie podczas obciążenia może stopniowo wykańczać cpu. Dlatego sam nie wiem co mam myśleć na temat Load-line Calibration.

Link to post
Share on other sites

LLC mam ustawione na 22% i jest tak jak widać gdy dam na 100% o dziwo strasznie zaniża mi napięcie a gdy dam na 0% zawyża nie wiem z czym jest to związane. Z pewnością jednak chłodzenie na sekcji zasilania przydałoby się.

 

Kolejna ciekawostka ten duży Vdroop występuje zawsze w tych samych minutach wtf ? Czyżby to było czymś uwarunkowane niżej zamieszczam ss z 1h testu na 1.44V przy 3,7 Ghz. Macie jakieś rozwiązanie jeśli chodzi o występowanie tego dokładnie w tym samym czasie przy wyższym napięciu również ?

http://img713.imageshack.us/img713/8374/2011120121h20vcore.png

Link to post
Share on other sites

Miałem tą płytę z PII 955BE a potem M4A87TD EVO a później M4N98TD EVO i żadna z nich nie miała problemów... W ogóle coś duże napięcie dajesz.. Przy 1.35V powinieneś robić 3.6GHz a 3.8GHZ powinno być osiągalne przy 1.425V.. -1.45V gdzie przy 1.5-1.55V 4GHz ;) A Vdropa możesz spróbować zmniejszyć lub zlikwidować opcją w biosie LOAD LINE CALIBRATION dla CPU i CPU/NB (opcja = ENABLED)

Link to post
Share on other sites

henus tak tyle że to jest PII X2 550 BE odblokowany na X4 i nie ma co liczyć że będe uzyskiwał wyniki oc na poziomie 955BE. I tak dużym sukcesem jest x4 i 3,7 Ghz. A LLC mogę ustawiać jedynie w % i mam ustawione na 20 (wtedy napięcie jest najbliższe ustawionemu w biosie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...