Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja w przyszłym roku rozpoczynam terapie odwykową od CRT ale będzie ciężko

Moja trwa ok 3 lat :) Chyba w tygodniu CRT wróci do łask znowu. Szkda, zęmam za małe biurko na postawienie 2xLCD + 1xCRT...

 

GTX580 + CRT 17" i wszystkie gry z grafą na full jest trudną barierą do przebicia.

Żałuję, ze zamiasast Phenom + GTX 470 nie kupiłem Sansy + GTX 570 :) Był by full wyczes :)

 

pomijając już zużycie energii :/

Głównie przez to staram się odwyknąć. Do większych rozdziałek w grach mnie nie ciągnie, chodź przyznam ze fajnie w panoramie wyglądają (1280x800, skalowanie w porządku). Ale to jednak nie to co tygryski lubią najbardziej.

 

A z drugiej strony przy dłuższym graniu oczy dają o sobie znać

Mi akurat to nie przeszkadza. Ja mam na 60Hz ustawiony (użyam tylko do grania i oglądania filmów) i mi nie daje sie we znaki. Moze dlatego, ze ja rzadko więcej niż 60 min gram. Ostatnio częściej od kiedy Skyrima zainstalowałem ale to w końcu TES.

 

Dla mnie matryca IPS byłaby idealna gdyby miała taką czerń jak VA bo taka srebrzysta czerń trochę odpycha

Nie przesadzajmy. Czerń jak to w LCD... jest ciemna szarością. Ja się do tego przyzwyczaiłem. Przed chwilą porównałem U2410 (IPS) z 1908FP (TN) i ciemność/jasność czerni jest zbliżona. W porównaniu z 152T (TN) na TN jest jaśniejsza ale w ogólnym rozrachunku ciemne sceny bardziej podświetlone na IPS. Ma to też swoją zaletę... tam gdzie na CRT była by ciemność idealna to na IPS się nie zgubisz. Zresztą na TN też jest jaśniej. CO do PVA... mam jednego, smuży jak głupi ale czerń zauważalnie ciemniejsza/lepsza jest.

 

Co do tematu. Jeśli autor tematu nie jest jakimś fanem CRT to może wziąć IPS do grania :) Czerń jest do bani jak w każdym LCD a kolory sa bardzo ładniutkie. Mam dwa DELL'e i bardzo sobie chwalę i polecam.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles, rafal12322

Cała ta matryca PLS zapowiada się ciekawie i ma być konkurencją dla IPS-ów od LG ale cena krótko mówiąc odstrasza, prawie 400 € za 24"

http://www.vibuonline.de/product_info.php?products_id=770947&pid=geizhals

Znacie orientacyjne ceny 23" ????

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

W sumie to nie ma się co dziwić że taka cena. Jest to jeden z pierwszych modeli na tej matrycy. Jak wyjdzie więcej w przyszłym roku to cena napewno spadnie. A i teraz nie jest tak strasznie. Tyle samo kosztują te lepsze IPSy.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

PLS to nowość, a nowość zawsze jest na początku droższa, co więcej to nowość nastawiona na jakość (technologicznie PLS odsadza całą resztę) i nikt nie zrobi na początek taniego monitora na nowej matrycy, bo wszyscy laicy od razu zarzucą, że bardziew, a nie postęp

 

co powinniście wiedzieć, to fakt, że cena matrycy to tylko niewielka część ceny monitora, reszta to hardware, który tak na prawdę powoduje, że monitor jest lepszy-gorszy

dlaczego monitor do gier Eizo, czyli FS2332 kosztuje prawie 2k, a nie jest nawet 120Hz? bo ma dobrą matrycę? nie matrycę ma prawdopodobnie taką samą jak LG za 6 stówek, ale cała reszta stoi kilka klas wyżej, a takie podzespoły kosztują i nie da się go wyprodukować taniej, dlatego mamy idealne podświetlenie, dlatego monitor po 2-3 latach świeci tak samo jak w dniu zakupu itp itd

Link to post
Share on other sites

marża to marża

Adidas, nike, reebok płacą za buty w chińskich fabrykach 2$ za parę a po ile sprzedają to już w sklepach widać

but nie składa się ze skomplikowanych podzespołów, które trzeba najpierw do fabryki przywieźć z kilku innych fabryk, co więcej porządne monitory nie są składane w chinach, podczas, gdy podzespoły do nich tak i same na nóżkach nie przyjdą na miejsce, a transport przez pół globu trochę kosztuje

 

Na dodatek tak się mówi o tych "niewielkich" marżach na sprzęt komputerowy

a to już zupełnie inna historia, notabene marża sklepu to tylko połowa tego, jaką marżę narzuca nasza krajowa dystrybucja

Link to post
Share on other sites

Otóż mylisz się bo niby głupi but z którego korzystamy na co dzień nie jest skomplikowany według nas, to jak się spojrzy na proces jego produkcji to wychodzi ze składa się z kilkudziesięciu elementów. Które o dziwo nie przychodzą same do fabryki.

 

Ale wracając do głównego tematu i matrycy pls, wiesz może kiedy ma być zaprezentowana 23'' ????

Link to post
Share on other sites

Rafale, jakbys mial teraz kupic monitor 27 cali to jakis bys kupil? w pracy uzywam czegos takiego, http://allegro.pl/apple-thunderbolt-display-27-nowy-fv-24h-i1972004589.html oczywiscie w rozsadnej cenie, a nie 4k slyszalem ze 12 ms to tragedia w grach, ja nie zauwazylem problemu.

Zależy za ile, ale jakbym miał kupować 27" to na dzień dzisiejszy brałbym Della http://www.x-kom.pl/p/52820-monitor-lcd-27-dell-u2711-czarny.html Trochę kosztuje ale imo wart ten ceny.
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ten DELL fajny. Sam się zastanawiałem nad jego zakupem ale wybrałem U2410. Ktoś pisałe, ze U2711 do gier to nie bardzo, ale nie pamiętam czemu. Chyba input lag duży ale mogę się tu mylić.

Link to post
Share on other sites

imo trochę bez sensu płacić 2 i pół kafla za 27" chyba, że istotna jest nie tylko matryca, ale i przekątna (np oglądasz na kompie filmy z rodziną), niemniej w takim przypadku chyba rozsądniej byłoby zainwestowanie w 30-kilko " telewizor od sharp'a na te filmy i fajny 22-24" monitor do kompa, jeżeli natomiast sam potrzebujesz większej powierzchni to taka IIyama B2776HDS była by w sam raz

 

edit:

 

W czym jest zazwyczaj roznica. W barwach, kontrascie ?

barwy przechodzą "pranie z wybielaniem" plus może wyniknąć kilka innych problemów i glitchy z powodu podwójnej, stratnej konwersji sygnału wideo

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...