Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam monitora do gier / filmów. W ciągu ostatnich dwóch dni szperam non stop, i z każdą minutą jestem coraz bardziej w kropce. Możecie coś poradzić, podać model monitora i jednym zdaniem dlaczego właśnie ten? Będę grał w gry raczej dynamiczne - czasem counter-strike, niebawem diablo 3, dota 2.

 

Poradźcie coś, proszę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

jeżeli ten CS to nie jakoś zapalczywie to nie będzie potrzebny monitor 120Hz, można wziąć zwykły za to na lepszej matrycy, osobiście sugeruję Della U2312HM

 

natomiast jeżeli ta dodatkowa płynność obrazu ze studwudziestkohercówki jest twoim zdaniem niezbędna to sugeruję: ViewSonic VX2268wm, BenQ XL2410T, Asus VG236H, Samsung 2233rz oraz Della AW2310, z czego ten ostatni podrożał i jak go nie dostaniesz poniżej 1,4k to nie bierz, niemniej obok ViewSonic'a jest najlepszy z wyżej wymienionych

Link to post
Share on other sites

jeżeli ten CS to nie jakoś zapalczywie to nie będzie potrzebny monitor 120Hz, można wziąć zwykły za to na lepszej matrycy, osobiście sugeruję Della U2312HM natomiast jeżeli ta dodatkowa płynność obrazu ze studwudziestkohercówki jest twoim zdaniem niezbędna to sugeruję: ViewSonic VX2268wm, BenQ XL2410T, Asus VG236H, Samsung 2233rz oraz Della AW2310, z czego ten ostatni podrożał i jak go nie dostaniesz poniżej 1,4k to nie bierz, niemniej obok ViewSonic'a jest najlepszy z wyżej wymienionych

a czy kupujac tego Della, nie bedzie zadnego smuzenia obrazu ? Zadnych jasnych punktow w rogach monitora ? poczytalem troche o tym wszystkim i teraz sie boje...

Link to post
Share on other sites

Zadnych jasnych punktow w rogach monitora

jak będą to dzwonisz do della i wymienią ci na nowy bez wad fabrycznych i zamiast czytać opinie ludzi, którzy nie rozumieją tej prostej zasady poczytaj porządne recenzje i zobacz jak się sprawuje:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1317112577

 

natomiast miej na uwadze, że nie kupujesz monitora za 7k tylko za 7 stów, a w tym budżecie taki dell to jeden z lepszych modeli jakie możesz dostać, natomiast jak chcesz porządny monitor multimedialny bez "tanich" wad to polecam Eizo FS2332

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

jak będą to dzwonisz do della i wymienią ci na nowy bez wad fabrycznych i zamiast czytać opinie ludzi, którzy nie rozumieją tej prostej zasady poczytaj porządne recenzje i zobacz jak się sprawuje:

http://www.tftcentra...ell_u2312hm.htm

http://www.flatpanel...8;id=1317112577

 

natomiast miej na uwadze, że nie kupujesz monitora za 7k tylko za 7 stów, a w tym budżecie taki dell to jeden z lepszych modeli jakie możesz dostać, natomiast jak chcesz porządny monitor multimedialny bez "tanich" wad to polecam Eizo FS2332

 

myslalem, ze wlasnie za 800zl mozna kupic juz jakis fajny monitor. Wiec rozumiem, ze jesli mialbys kupic monitor sobie do gier, wybralbys wlasnie della ?

 

I drugie pytanie, nie lepiej kupic monitor, ze starsza metryca ale z 2ms i miec pewnosc ze nie bedzie smuzenia ? Czy tam wlasciwie roznia sie te metryce, tylko wieksza iloscia barw i katami widzenia ?

Link to post
Share on other sites

Kup sobie najtańszy monitor 24'' z matową matrycą. Do twoich zastosowań nie potrzeba nie wiadomo jakich kolorów (które na monitorach do 1000 zł i tak będą kiepskie dla kogoś, kto się zajmuje grafiką/fotografią).

Ja mam od prawie dwóch lat monitor BenQ G2420HDB i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeden z lepszych komputerowych zakupów, jakich dokonałem.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie najtańszy monitor 24'' z matową matrycą. Do twoich zastosowań nie potrzeba nie wiadomo jakich kolorów (które na monitorach do 1000 zł i tak będą kiepskie dla kogoś, kto się zajmuje grafiką/fotografią).

lepsza matryca to nie tylko kolory

 

ze jesli mialbys kupic monitor sobie do gier, wybralbys wlasnie della ?

jakbym potrzebował monitora do gier kupiłbym AW2310, ale ze zwykłych owszem prawie na pewno brałbym U2312HM

 

I drugie pytanie, nie lepiej kupic monitor, ze starsza metryca ale z 2ms i miec pewnosc ze nie bedzie smuzenia ? Czy tam wlasciwie roznia sie te metryce, tylko wieksza iloscia barw i katami widzenia ?

nie, z wielu powodów

po pierwsze pomiar gtg to straszny bullshit i ma się nijak do rzeczywistej responywności monitora, a dzieje się tak między innymi dlatego, że nie ma standardu określającego jak taki test ma być przeprowadzony, więc co producent to trochę inne zasady

porównując przeciętny "szajsung" robi pomiar załóżmy od szarości 100 do szarości 150 i podaje, że jego monitor ma 2ms klękajcie narody jaki jest responsywny, tymczasem NEC i Eizo robią pomiar dla przejść załóżmy 30->90->120->150->180 i podaje, że monitor ma 14ms gtg, który jest szybszy? to wychodzi w potem w testach, podałem ci linki do recenzji porównaj sobie wynik della z tzw 2ms monitorami i 14ms monitorami, dell podaje 8ms i wynika to z ich metodologii

 

 

 

co do matrycy, to nie ona jest odpowiedzialna za gamut, ale tylko na IPS i VA da się szeroki gamut uzyskać, natomiast kąty i ogólnie pojęta jakość obrazu owszem

Link to post
Share on other sites

lepsza matryca to nie tylko kolory jakbym potrzebował monitora do gier kupiłbym AW2310, ale ze zwykłych owszem prawie na pewno brałbym U2312HM

Nie rozumiem drugiej czesci zdania, ze zwyklych w sensie do normalnego uzytkowania - niekoniecznie do grania, tak ? Dzieki Ci bardzo, bo trochę mi rozjaśniłeś.

 

edit.

I jeszcze jedno, a jak jest z funckja HD ? Ten monitor ją posiada ? Szukam w opisie i nic na ten temat nie widzę, ale czy tak naprawde te fullhd widac ? Jest jakas roznica w grach z hd i bez ? - sorry za tak pewnie glupie pytanie, ale mam monitor bardzo stary, a jakos nie sledzilem nowinek...

Edytowane przez makaronek
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem drugiej czesci zdania, ze zwyklych w sensie do normalnego uzytkowania

ze zwykłych czyli 60Hz, gamingowe monitory mają 120

 

I jeszcze jedno, a jak jest z funckja HD

eh... marketingowy bełkot, HD czyli High Definition to nazwa rozdzielczości, albo wiesz co przeczytaj tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

Link to post
Share on other sites

a to nie przez to sa poziome pasy ? pamietam sytuacje, kiedy kolega kupil nowy komputer i mial wlasnie pasy w grach - ale to byla chyba wina monitora, bo mial jakas tam przejsciowke ( a co gorsza, monitor mial nowy ale jakis taki typowo chyba biurowy ).

 

wracajac do tematu, do 800zl do gier nie kupi sie nic lepszego od U2312HM ? Jeszcze niby duzo ludzi pisze o LG - co o nich myslisz ?

 

Swoja droga dziwne, ze na esc.pl nie ma tego U2312HM...

Link to post
Share on other sites

imo te LG są dobre, bo tanie - nie da się zrobić porządnego monitora z założeniem, że ma być tani te nowe delle to też nie to samo co wcześniejsza seria, np 2209wa, jakbyś dostał ten model to także polecam

 

co do poziomych pasów to nie wiem za bardzo co masz na myśli, jakbyś to trochę bliżej scharakteryzował zjawisko

Link to post
Share on other sites

imo te LG są dobre, bo tanie - nie da się zrobić porządnego monitora z założeniem, że ma być tani te nowe delle to też nie to samo co wcześniejsza seria, np 2209wa, jakbyś dostał ten model to także polecam co do poziomych pasów to nie wiem za bardzo co masz na myśli, jakbyś to trochę bliżej scharakteryzował zjawisko

Były to poziome pasy bardoz szybko schodzace z gory na doł, czasem byly bardziej wyrazne ( w ciemnych miejscach ) czasem mniej, ale zawsze je bylo choc troche widac.

 

Jeszcze jedna mam prosbe, czy moglbys mi podac link do sklepu, czy to allegro. Bo wpisujac sam model, wyskakuje 10 roznych nazw i boje sie, ze to tez moze miec jakies wieksze znaczenia.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Ja niczego takiego nie widzę. Widać to trochę, jak nagrywasz monitor kamerą, ale to dlatego, że pewnie szybkość migawki może się wstrzelić w "dziurę" pomiędzy klatkami.

 

lepsza matryca to nie tylko kolory

 

A co jeszcze? Lepsze odświeżanie? A czy to z taniego TN nie jest wystarczające? Moim zdaniem jest.

Link to post
Share on other sites

Ja niczego takiego nie widzę. Widać to trochę, jak nagrywasz monitor kamerą, ale to dlatego, że pewnie szybkość migawki może się wstrzelić w "dziurę" pomiędzy klatkami. A co jeszcze? Lepsze odświeżanie? A czy to z taniego TN nie jest wystarczające? Moim zdaniem jest.

a Ty jaki brałbys monitor do 800zl glownie do gier, filmow i internetu ? Rowniez U2312HM ?

Link to post
Share on other sites

Brałbym najtańszy 24'' z matową matrycą. Zrobiłem tak 1,5 roku temu. Moje zastosowania są mniej więcej takie same jak twoje (obrabiam trochę amatorsko zdjęcia). Miałem kiedyś CRT i wcale za nim i za jego kolorami nie tęsknię. Jestem zadowolony. Do dzisiaj rodzice mają tv CRT.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

hmm 60hz tylko ? moj stary LCD ma 75hz, te 60 nie bije po oczach ?

Nie bije. LCD wyświetla inaczej obraz niż CRT. W CRT można odczuć różnice 60Hz vs 75Hz. W LCD to wszystko jedno. ja korzystam na LCD z odświeżania 60Hz.

 

Miałem kiedyś CRT i wcale za nim i za jego kolorami nie tęsknię.

Ja uwielbiam obraz CRT. Obecnie jestem na odwyku (LCD podłączyłem) w ramach akcji "oszczędzamy prąd i oczy" ale nie wiem ile wytrzymam... zwykle jak mam "odwyk" to tydz max i CRT wraca na biurko. Bardzo dużo samozaparacia wymaga przejście na LCD.

 

Brałbym najtańszy 24'' z matową matrycą. Zrobiłem tak 1,5 roku temu. Moje zastosowania są mniej więcej takie same jak twoje (obrabiam trochę amatorsko zdjęcia).

W zasadzie najtańszy mozę zadowolić. Kilak lat jechałem na tanim LCD (TN). Mozża grać i oglądać filmy. Mogą trochę przejścia tonalne razić jak jesteśmy na tym punkcie wrażliwi. Mój monitor na IPS ma lepsze. Ale ja jestem przyzwyczajony do obrazu CRT, który zamiata wszystkie LCD... Tzn spaczony jestem :)

 

Co do tych DELL'i na IPS. Sam mam U2410. Cóż LCD dobre (1.700 PLN) ale CRT za 30-50 PLN i tak daje mu łomot. Natomiast w porównaniu do tanich TN mamy lepsze kolory, przejścia tonalne. Czerń jest trochę bardziej czarna ale w ostatecznym rozrachunku jednak ze względu na swoją dużą jasność ciemne sceny są dość mocno podświetlone. Bardziej niz na LCD z matrycą TN. Natomiast jasne sceny bardzo dobrze wypadają, lepiej niż na TN. Pisze o grach i filmach. Czas rekacji jest w porządku. Żadnego input laga nie zauważyłem. Ale w innych modelach może być inaczej. jak byś dorwał tego 2209WA to było chyba dobrze.

 

No i jakość wykonania DELL'a jest bardzo dobra. Nic się nie świeci jak psu jądra. Nic nie trzeszczy. Monitor bardzo dobrze prezentuje się na biurku. Ja sobie jeszcze podpiąłem DELL Sounbar (głośniki) jak by czasem normalny dźwięk był potrzebny (zwykle używam słuchawek).

Link to post
Share on other sites

Ja w przyszłym roku rozpoczynam terapie odwykową od CRT ale będzie ciężko :wariat: GTX580 + CRT 17" i wszystkie gry z grafą na full jest trudną barierą do przebicia. Dodatkowo piękne kolory, głęboka czerń i baaardzo szerokie kąty widzenia. A z drugiej strony przy dłuższym graniu oczy dają o sobie znać, pomijając już zużycie energii :/ Dla mnie matryca IPS byłaby idealna gdyby miała taką czerń jak VA bo taka srebrzysta czerń trochę odpycha :/ VA znowu smuży i tak w koło.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dla mnie matryca IPS byłaby idealna gdyby miała taką czerń jak VA bo taka srebrzysta czerń trochę odpycha

tylko tanie IPS cierpią na tą przypadłość, natomiast uchylę rąbka "tajemnicy" w przyszłym roku wprowadzona zostanie nowa matryca PLS i jest na co czekać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...