Skocz do zawartości

Wifi internet>Komputer>Router>internet komórka


Recommended Posts

Witam. Dotychczas korzystam z internetu bezprzewodowego dostarczanego do mojego komputera za pomocą karty wi fi USB z routera stojącego 100 m dalej. Jednak chciałbym uzyskać także z tego połączenia internet w komórce. Jednak sygnał który dochodzi do karty usb nie dochodzi do komórki. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość podłączenia routera(który stoi zakurzony) do ethernetu w komputerze aby uzyskać internet bezprzwewodowy przy komputerze. Router to : Linksys Cisco WAG54G2.

Odrazu zaznaczę że konfiguracja w której linksys odbierał by sygnał wi fi od pierwszego routera i dawał wtedy internet ethernet i wi fi jest nie możliwa ponieważ tak samo jak w wypadku komórki nie starcza zasięgu.

 

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tu bardziej trzeba użyć AcessPoint a potem router z wi-fi

Przecież on ma router z AP więc wszystko ma.

 

Tak da się, podłączasz ethernet do któregoś z wejść Swicha, ustawiasz w systemie by inne komputery mogły się łączyć z internetem za pośrednictwem twojego, router ustawiasz jak chcesz i po problemie.

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze zrozumiałem to "wejście Switcha" to poprostu wejście 1-4 ethernet w routerze ? I gidzie mogę ustawić aby inne komputery mogły łączyć się za pomocą mojego (Windows 7)

 

P.S Czy przewód idący z kompa do routera ma być krosowany czy zwykły >?

Edytowane przez Danior
Link to post
Share on other sites

Dotychczas korzystam z internetu bezprzewodowego dostarczanego do mojego komputera za pomocą karty wi fi USB z routera stojącego 100 m dalej

Mniemam że ktoś mu 100m dalej rozgłasza ten internet, chociaż ręki nie dam sobie uciąć. Bo z tego wynika że ma kartę WiFi w routerze :) a pewnie chodzi mu o to że ma karte WiFi w stacjonarce i tak odbiera Sieć, wtedy tak jak mówisz repeat i ma zasięg i w domu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...