Skocz do zawartości

Assassin's Creed Odyssey  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      5
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      3
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      1
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Jestem pewien, że są to oficjalne wymagania, skoro podał je Ubisoft Korea :P 

Cóż, gra jest bardzo wymagająca, co potwierdzają nie tylko te wymagania, ale również to jak działa gra na nowych konsolach - 900p/30fps z dość częstymi spadkami. 

Poza tym i5 2500k i GTX 680 to już dość "wiekowe" podzespoły, łącznie warte co najwyżej 1300 zł. Jestem pewien, że ktoś kto ma kartę pokroju R9 270X/GTX 760 i procesor ze średniei półki to pogra w FHD.

Link to post
Share on other sites


 


Podoba mi się, że twórcy postanowili odnieść się do słynnego obrazu i historii z nim związanej - jestem ciekaw jak zostanie to przedstawione w grze :)


 


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/aa/Death_of_Marat_by_David.jpg


 


Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Niech sie gonią,zrobili grę dla bogatej arystokracjii,to niech grają ci ktorych na to stać.

 

Ja wiem ze grafika niby ma byc lepsza,ale zwyczjanie np. niestac mnie zeby sobie kupic 780 tylko po to  zeby nie miec slajdow ,bo na slabszych pewie nawet 45 fps nie bedzie,no chyba ze na low

 

zwlaszcza ze coz ta grafika sie tak zmieni,zywe postacie zobaczymy?

 

komedia pomyłek .Zreszta to jest kotlet i to za mocno odgrzany w mikrofali.

Link to post
Share on other sites

Na wymagania nie ma co patrzeć, przecież to ubi. U nich przy każdej grze wymagania są ostro zawyżone a w praktyce wychodzi zupełnie co innego ;)

masz racje lecz popatrz na takiego watch dogsa który tez miał mega wymagania a każdy wie jaka była grafika i jaka optymalizacja, dlatego każdego martwi to że wysokie wymagania=zła optymalizacja no ale cóż to Ubi ich to nie obchodzi, moze pozniej wydadza patch ktory cos naprawia ale pewnie nic nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

W sumie szkoda ze masa osób z kartami typu gtx 660 ,r 270,czyli srednia pólka nawet tej gry nie odpali

 

kij w plecy ,zrobili gre z takimi wymaganiami,a wiekszosc z tych bogatszych ktorych stac na ich wymagania,i tak po grę uda sie do sklepu o nazwie torenty.I niech maja za swoje  :)

 

P.S I tak dla mnie  zresztą Asasyn  skonczyl sie na Revelations ,i nie jest to tylko moja prywatna opinia

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Myślę jednak że z tymi wymaganiami trochę przesadzili i odpale chociaż na medium z jakimś średnim wygładzaniem w @60fps na mojej 670

 

 

Nie powiedziałbym że wygląda dużo lepiej niż Black Flag. A na mojej 670 odpalałem na ultra w 60fps więc nie wiem o co chodzi z tymi wymaganiami. Zwłaszcza że konsole są dużo słabsze niż PC z 660 albo 670

Edytowane przez wojo12
Link to post
Share on other sites

Pisząc krótko - miałem okazję zagrać w nowego Assassin's Creed: Unity na PGA przez jakieś ~15 min. Gra była uruchomiona na Xboxie One (ta sama misja co na Gamescomie*). 

Zacznę może od tego jak gra się prezentuje i jak działa, bo to można opisać najłatwiej.

Żeby zagrać trzeba było stać bardzo blisko telewizora, co tylko pogarszało sprawę i powodowało, że po dosłownie kilkunastu sekundach (w moim przypadku) chciało się jednak zrezygnować z gry.

 

Pisząc krótko:

Na minus:

- Widać, że gra działa w 900p. Szczególnie zauważalne jest to wtedy, kiedy stoi się blisko telewizora. 

- Płynność animacji mogę określic na poziomie: bezruch - 30fps, poruszanie się - poniżej 30 kl./s, walka - tutaj to już był koszmar, obraz czasem freezował - 20-26 fps.

- Brak wygładzania krawędzi.

- Doczytujące się tekstury (kiedy zeskoczy się z budynku na ulicę, gdzie znajdują się ludzie widać koszmarnie niedoczytane twarze - wygląda to naprawdę źle).

- Słaba rozdzielczość tekstur i słaby LOD (poziom szczegółów obiektów znajdujących się w oddali).

Na plus:

- Odwzorowanie XVIII w. Paryża i imponująco wyglądająco Katedra Notre Dame.

- Nowe animacje poruszania się i walki.

- Tryb stealth.

- Lepsze A.I. .

 

Moje wrażenia są dość mieszane, a wynika to chyba z tego, że byłem zmuszony do grania bardzo blisko telewizora przez co gra wyglądała okropnie (aliasing, LOD, tekstury). 

Patrzenie było po prostu bolesne i po kilku chwilach miałem dość. Udało mi się jednak skończyć misję, która na szczęście nie była za łatwa i wymagała pewnej wprawy, poza tym można ją przejść na wiele sposobów, co również jest atrakcyjne. Walka została usprawniona - pojawiły się nowe animacje przez co przyjemniej eliminuje się wrogów, a A.I. również reaguje troszkę inaczej. 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to mogę odpowiedzieć powołując się na swoje doświadczenia z tego dość krótkiego dema.

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...