Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Słowa "tyłek", "gacie" i "pierdylion" które użyłeś także nie występują w języku polskim jak już jesteśmy tacy poprawni. Nie mam zamiaru Ciebie poprawiać, ponieważ mogłibyśmy to robić na forum przez całe życie.



Co innego potoczne słownictwo, a co innego kulawa odmiana poprawnego wyrazu godna intelektualistów spod budki z piwem, bądź wyżej wymienionego jegomościa w gumiakach.
Link to post
Share on other sites
Oryginał jest filmem, które zyskał status kultowego, ze względu na swoją kiczowatość. Remake nie był nikomu do szczęścia potrzebny,

 

 

Remake za remake' iem takie czasy. Może i nie był potrzebny, ale i tak zapewne ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

 

 

Tyłek i gacie to słowa zrozumiałe dla każdego, które w naszym języku występują od wielu lat. Pierdylion jest wyrazem coraz częściej spotykanym i z całą pewnością brzmi lepiej niż "oglądnąć", które to kojarzy mi się jednoznacznie ze śmierdzącym jegomościem obutym w gumiaki.

 

 

Moim zdaniem natomiast takim wyrazem są gacie i dyskusja może twać przez lata.

 

Co innego potoczne słownictwo, a co innego kulawa odmiana poprawnego wyrazu godna intelektualistów spod budki z piwem, bądź wyżej wymienionego jegomościa w gumiakach.

 

 

Według SJP słowo "oglądnąć" to także słowo potoczne.

 

http://www.sjp.pl/ogl%B1dn%B1%E6

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Według SJP słowo "oglądnąć" to także słowo potoczne.


Więc jakiś idiota moderuje tamtą stronę.
Degradacja standardów języka polskiego. Identycznie jak w przypadku "tu pisze" zamiast "tu jest napisane", jest to zwykłe lenistwo, niechlujstwo i żenada, a nie potoczne słownictwo.
Nie mylmy kolokwializmów z kretynizmami.

Trzeci kogut odmeldowuje się!
Link to post
Share on other sites

;) kogut 3rd strike:)

 

 

Wracając do tematu.

Brytyjski serial "Sherlock" oglądając go czułem się znowu jak dzieciak pochłonięty historiami SH.

Przeniesieni akcji w nasze czasy to strzał w 10!

Nie szarga legend, nie psuje powieści oraz nie wchodzi w konfrontacje z TAoSH z lat 80tych.

Sherlock i smartfone? Oczywiście.

 

POLECAM!!!

Link to post
Share on other sites

@up

 

Jak lubisz tematykę zombie to zobacz serial Dead Set. Na dalszą część sezonu TWD niestety trzeba czekać aż do lutego.

 

Komiks na którego podstawie został stworzony serial jest równie dobry, więc polecam się zaznajomić.

 

Gdzie nie zajrzę na tym forum, tam wszędzie jakieś dwa koguty się kłócą.
Naprawdę Wam się tak chce?

 

Ja uważam to raczej za dyskusje, a nie za kłótnie. Przecież nikt nie bluzgał na siebie nawzajem, tylko wymieniał poglądy.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Tutaj to się zawsze wszystko tak ładnie określa: "nazywanie rzeczy po imieniu",  "wymiana poglądów", "odmienność zdań", "wytykanie błędów w logice" :)

Co do Walking Dead, jestem w posiadaniu pierwszego sezonu ale trochę zwlekam z oglądaniem, bo jestem ogromnym przeciwnikiem tematyki zombie, nie lubię a wręcz nienawidzę... ale zrobiło się o tym głośno (także ze względu na grę opartą na serialu) więc postanowiłem się odchamić i zapoznać z tym tytułem - opiszę wrażenia z perspektywy dość nieprzychylnej tematowi jak skończę :)

Link to post
Share on other sites

@up

 

Jak nie lubisz tematyki zombie to trudno będzie się Tobie przebić, ponieważ jak nazwa wskazuje jest to głowny wątek serialu i umarlaki występują tam bardzo często. Natomiast, jeśli jesteś w stanie nie zwracać na to większej uwagi, to dostaniesz bardzo dobry serial w klimatach postapokaliptycznych z dobrymi kreacjami bohaterów. Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługuje postać Rick' a i Shane' a, ale o tym dopiero dowiesz się po obejrzeniu 2 sezonów.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Jak można nie lubić zombie ?!  :o

 

Co do "TWD" - drugi sezon mnie rozczarował. Dłużyzny na farmie, mało umarlaków. Pierwszy i trzeci, jak do tej pory, na w miarę równym, wysokim poziomie.

Link to post
Share on other sites

Uwaga post może zawierać Spoilery!

 

1 sezon - "No hope". W idealnym tego wyrażenia znaczeniu. Szkoda, że już w następnych nie ma tego klimatu.

2 sezon - Poznajemy bliżej postacie. Mniej akcji, ale nie przesadzajmy, że nudy. Strzelanina przed stodołą, akcja w szkole, bijatyka na prakingu, a także świetny ostatni odcinek rekompensuje oczekiwanie. Jest też przecież kilka pomniejszych wydarzeń. Przemiana Shane' a i Rick' a jest świetnie ukazana.

3 sezon - Sporo akcji i będzie jeszcze więcej jeżeli będą się trzymali komiksowego pierwowzoru.

 

PS. W komiksie nie ma poszukiwania Sophia' i ani  przebywania na farmie tyle czasu. Shane' a natomiast ginie już w 6 zeszycie. W serialu natomiast aktor grający Shane' a stworzył bardzo dobrą kreację bohatera moim zdaniem dużo lepszą od komiksowej postaci, a to już bardzo duży sukces. Dobrze, że ginie dużo później niż to miało miejsce w komiksie, ponieważ byłaby to wielka strata dla tego serialu.

 

Najlepiej jest przeczytać sobie wszystkie zeszyty komiksu i oglądać serial, ponieważ dużo rzeczy nie ma w serialu, które są w komiksie i na odwrót.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Myślę, że twórcom szczególnie Frankowi Darabontowi (ma w swoim dorobku m.in: "Zielona Mila" czy "Skazani na Shawshank", Pogrzebany żywcem" ok, "Mgła" nie do końca mu wyszła :D )udało się dobrze zekranizować i oddać klimat komiksowej serii, chociaż nie oszukujmy się jest wiele różnic w fabule. 

 

 

 

Drugi sezon był bardzo nudny, ale 3 istna magia :)

Zgadzam się, sezony 1. i 3. - jak dotąd najlepsze

Link to post
Share on other sites

Też nie jest to temat o słownictwie i degradacji języka polskiego, ani o wiarygodności 33% użytkowników oceniających filmy na filmweb. Ale niech Ci będzie.

 

A w temacie polecam Flight (szczególnie pierwsze sceny bo są wg mnie mistrzowsko nakręcone) niesamowicie wykorzystane efekty dźwiękowe do budowy napięcia. Reszta filmu - ciekawa, fajna gra aktorska Denzela Washingtona. I pokazane od kuchni jak wygląda podejście linii lotniczych do katastrofy.

Link to post
Share on other sites

Django - ohhh dżango, dżango.

Polazłem z nadzieją na świetny film.

Cały film banan na twarzy. Mistrz dialogów nadal rządzi! Miałem iść w czwartek na Sępa.

du*a! Idę ponownie na Django i wam także radzę szerzyć tą chorobę:)

Link to post
Share on other sites

Django jest świetny. 

A tak ogólnie to polecam filmy Guya Ritchiego. Fenomenalne komedie z nutką kryminału. Lub odwrotnie ;) 

 

Snatch- cudo. Uwielbiam. Pitt jako cygan u szczytu formy, jak w fight clubie. Tylko śmieszniej.

 

Lock, stock and two smoking barrels. Podobna w stylu do Snatcha komedia kryminalna.

 

Do tego "Revolver" i "Rock'n'rolla". Oba śmieszne i w typowym dla reżysera stylu. Kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu. Dostarcza rozrywki. Jak już się komuś podobają te filmy to nawet pierwszego z nowych szerloków ogląda się  z innym podejściem. 

 

Co więcej. "Layer Cake" z Craigiem. Jest kilka filmów które sprawiły że uwielbiam Craiga i to jeden z nich. Drugi to "Flashbacks of a Fool".

Link to post
Share on other sites

@up

 

Taken pierwsza część jest naprawdę solidnym kinem akcji. Dwójkę można obejrzeć, ale w porównaniu do jedynki niestety wypada słabo.

 

Trylogia Bourne' a i Bourne Legacy. Za świetny montaż i genialne sceny walki.

 

@Biafra1987

 

Love, Honour and Obey na pewno przypadnie Tobie do gustu. Film w podobnym klimacie do Snatch i Lock, Stock and Two Smoking Barrels.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Ja może z innej beczki. Unikać jak ognia Hobbita z polskim dubbingiem. Siostra byłą dzisiaj i mówiła że było tragicznie ale nie myślałem że aż tak. Obejrzałem fragment na YT to nie mogłem uwierzyć jak można zabić klimat(szczególnie smeagol). Sam byłem na wersji z napisami i film bdb, choć początek może niektórych nudzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...