Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Też go widziałem i głównie broni się dobrą historią i grą głównego bohatera. Zabrakło najważniejszego, czyli jego pracy. Zaledwie kilka luźnych scen w tym temacie. Film chyba dla zainteresowanych kalectwem Hawkinga, a nie jego twórczością.

Link to post
Share on other sites

Lucy - nic tam się kupy nie trzyma ale niektóre sceny przyjemne, szczególnie w końcówce. Sam motyw bardzo ciekawy, film może być bardzo luźnym wstępem do przemyśleń na temat potencjału ludzkiego umysłu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm no ja w oczekiwaniu na nowe odcinki TWD zabrałem się za wikingów, kolejny w kolejce polecany True Detective. W tzw "międzyczasie" wczoraj ogarnąłem "Służby specjalne" i poza kwestią audio (sporo niezrozumiałych kwestii, jakby aktorzy mówili z pełnymi ustami) większych zastrzeżeń nie miałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2446042/?ref_=nv_sr_1

 

W połowie uznałem, że szkoda mi czasu. Zaczyna się drętwo i do połowy nadal jest drętwo. Z drętwymi dialogami, które męczą aktorów. Masa "interesujących", "intymnych" ujęć detektywa jedzącego nie swojego bajgla albo głównego bohatera biegnącego po kanale ściekowym. Sposób filmowania i montaż scen pościgów zamiast wywoływać adrenalinę powoduje ostre ziewnięcia. Nuda na całego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tu piszę, ale nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu. Czy ktoś wie czemu z imaxu zniknął hobbit najnowszy?

Chciałem iść, teraz patrzę na repertuar i nie ma nic. Chyba będę zmuszony iść na zwykła wersję.

Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2718492/

 

Świetne zdjęcia, genialna scenografia, rewelacyjnie pokazana od podszewki lecząca powojenne rany Polska i...tyle.

 

Przez cały film zastanawiałem się, kiedy w końcu pojawią się sceny, które tak bardzo oburzyły prawicowych publicystów, ale nie zobaczyłem niczego, co człowiek o choćby minimalnej wiedzy na temat współczesnej historii Polski mógłby uznać za obraźliwe.


http://www.imdb.com/title/tt1911658/

 

Znośne, ale niektóre z serialowych odcinków bardziej mi się podobały. Warto jednak zobaczyć, choćby ze względu na Malkovich''a - jak zwykle genialny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Robocop 2014

Wczoraj na HBO miałem okazję zobaczyć najnowszą odsłonę wszystkim znanego "blaszaka".

Tak więc, film wręcz od początku ma problem z zaciekawieniem widza, niezbyt ciekawa akcja pod przykrywką oraz powtarzające się schematy z innych filmów, a co za wiele to nie zdrowo. 

Przez 2h miałem nadzieję że jakoś to się rozwinie, niestety gdy dojechałem do końca to tak właściwie pozostał niesmak, coś co miało niesamowity potencjał zostało potraktowane po omacku, bez zaangażowania, wręcz maszynka do zarabiania kasy poprzez tytuł dobrze znany.

Nie powiem że się zawiodłem, bo przeczuwałem że filmik może okazać się wielką klapą i to niestety pod każdym względem, nawet efekty audiowizualne były słabe, momentami wyglądało to tak jakby wykorzystali technologię z 2001 roku (moment gdy pierwszy raz po "złożeniu" widzi się z rodziną w domu), wyglądało to strasznie sztucznie. 

Mógłbym się wręcz rozpisywać na temat wad, ale to nie ma sensu, jeżeli ktoś ma nadzieję że zobaczy klimat pierwowzoru to się zawiedzie, a jeżeli ktoś szuka tylko rozrywki to także :D

Napisałbym więcej, ale większość zostałaby usunięta przez moda z powodu spoilerów, nie ma co owijać w bawełnę, to coś da się opisać w 5 min.

 

Takie 2/10 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

E no bez przesady, by dawać 2 na 10 no ale każdy ma swoje gusta.
 

Była nawet lekka kopia z Avatara ... gdy uciekał z placówki gdzie go poskładano, podobnie zrobił Jake Sully gdy odzyskał nogi, poszedł się wybiegać :P 

Link to post
Share on other sites

Jupiter: penetracja

 

4/10 - czyli: podsypiałem na seansie i odradzam. Mogłem pójść drugi raz na Whiplash

 

Ps apropo Whiplash. Pojawił się na torrentach. Na Boga, jeśli ktoś kocha muzykę niech absolutnie tego nie ogląda w domu tylko pędem leci do kina. Double time swing na porządnym nagłośnieniu to zupełnie co innego jak pierdzące pukawki przy komputerze.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...