Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Co do Interstellar, no powiem ci szczerze, geniusz to to nie jest, moim zdaniem jest dużo niedociągnięć, cały film to praktycznie SF, końcówka to Fantasy

 

 

do tego nie wiem jakim cudem przemieścił że na Saturna z innej galaktyki, tak jakby to były portale międzygalaktyczne imo, jego córka od dawna powinna nie żyć skoro 1 h to 7 lat na planetce przy horyzoncie zdarzeń, to wewnątrz różnica powinna być znacznie większa ;) 

 

 

Nie wiem ile razy można Ci pisać o spoilerach żeby do Twojego pustego łba dotarło. Weź ten nowy nóż i dziabnij się nim w czoło. Tylko kilka razy bo możesz nie trafić w orzeszek. Biafra

Edytowane przez Biafra
Link to post
Share on other sites

...i tak zaspoilował pierwszym zdaniem - można już wiele się przez to domyśleć:/

Może z łaski swojej nie udzielaj się już w tym temacie (czytaj: moderacja do roboty, bo i tak nie usłucha). Opinie pisz se na filmweb-ie, czy innym forum, gdzie piszą ci co już film obejrzeli.

Link to post
Share on other sites

Podobno dobry, chociaż ja do polskich filmów jestem sceptycznie nastawiony, ostatnie co oglądałem z tych nowszych to chyba Vinci, podobał mi się :P miał to coś. Wgl mamy jakiś niż w produkcjach filmowych, 2 tytuły na 20 są godne obejrzenia, tak jakoś śmiesznie by wychodziło.

Link to post
Share on other sites

@up - widziałeś chociażby jakiś film Wojciecha Smarzowskiego ? Jeśli nie to polecam wszystkie. Jest sporo dobrych polskich filmów, niestety mało reklamowanych.

Władysław Pasikowski - również można w ciemno oglądać (może oprócz Operacji Samum).

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@up - widziałeś chociażby jakiś film Wojciecha Smarzowskiego ? Jeśli nie to polecam wszystkie. Jest sporo dobrych polskich filmów, niestety mało reklamowanych.

Władysław Pasikowski - również można w ciemno oglądać (może oprócz Operacji Samum).

 

Nie widziałem żadnego z nowych polskich filmów, oprócz Westerplatte, po tym ewidentnie przestałem patrzeć na rodzime produkcje ... 

 

 

Róża

Jedyny film z Różą w tytule jaki oglądałem to film "Imię Róży" - muszę sobie na BD kupić, niestety nie mam już gdzie płyt składować, cała półka zawalona.

 

To od którego filmu polecacie zacząć? można je już na BD dostać? 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę na szybko to na BD są np.: Drogówka, Dom Zły, Róża, Pokłosie a Psy w przyszłym roku mają się pojawić.

Dużo starszych polskich filmów warto obejrzeć ze względu na klimat tego okresu jak np. Kroll czy Samowolka (świetny „Tygrys" znany również z dobrego filmu Symetria).

Link to post
Share on other sites

Byłem wczoraj w kinie na „Interstellar" i nie zawiodłem się. Lubię takie filmy, po obejrzeniu których trzyma mnie jeszcze przez dzień następny ;)

Świetny temat do dyskusji przy dobrym trunku i zacnym towarzystwie ;) Mam różne inne przemyślenia na takie tematy...

W każdym razie polecam, choć to pozycja nie dla każdego.

Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem takie wrażenie że człowiek który miałby tendencje to "odlotu" przy takiej ilości migoczącego światła jak to było przy końcówce, nie powinien tego oglądać. W pewnych momentach gdy ich pojazd dokował do reszty, miałem wrażenie że oglądam stary film StarTreka, bo wyglądało to tak jakby ktoś to na sznurku podwiesił.

Chodzi mi o moment w którym Matt Damon, próbował podłączyć się do tej stacji całej, nie znając protokołu wejścia.

 

 

Też dziwne połączenie SF i Fantastyki, niby przez cały film obserwujemy opieranie się w jakiś sposób na SF a pod koniec mamy natłok wielu różnych elementów które podchodzą bardzo mocno pod fantastykę, film nie jest trudny do zrozumienia, ale kłóci się z tą fizyką którą my znamy. Najdziwniejszy moment w całym filmie to 

Przeniesienie się w przestrzeń 5 wymiarową. Gdzie były regały i on tam w morsie zakodował jakieś dane dla córki, chociaż też bardzo intrygujący był powrót tego całego gostka razem z Tarsem, wleciał w osobliwość i go wyrzuciło koło saturna, dużo takich nieścisłości, ale trzyma w napięciu do końca.  

 

 

 


10011873_10152433529132344_1704911214175


To już wiem co BIGPUN kupi na gwiazdkę :P


10750071_324321271088876_685927210000618

1519137_324321291088874_3708018786086489

Tak to u mnie wygląda, miejsca już nie mam :(

Jest jeszcze x-men którego nie ma na zdjęciu.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2872732/

 

Wywód na temat Lucy należy zacząć od wyprostowania jednej rzeczy:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

 

Mit o tym, że wykorzystujemy jedynie ułamek zdolności swoich mózgów ma tyle wspólnego z prawdą, co kreacjonizm.

Mając to na uwadze, nie można nazwać Lucy filmem science-fiction. To bajka. Bajka kiepska, ponieważ główna bohaterka stanowi wypadkową Yody, Neo, Obi-Wan'a, gościa z gry Prototype'a i pewnie jeszcze tuzina innych komiksowych bohaterów, których nie kojarzę. Nie ma w niej za grosz oryginalności. Fabuła to zlepek przeróżnych scen klepania mordy, pościgów i pingających się zwierząt. Pod względem nieścisłości z samym sobą film ten plasuje się gdzieś pomiędzy Biblią, a programem Kongresu Nowej Prawicy. Kiedy już przestaniemy doszukiwać się w Lucy jakiegoś głębszego przesłania ogląda się go nawet dość znośnie, ale za tydzień nie będę o nim pamiętał. Nie tędy droga Panie LB.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...