Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

@Anthony: nie pogrążaj się...

Co do meritum: byłem wczoraj w kinie na Smasarze. Polecam. Nakręcony z wielką dbałością o detale film z pięknymi zdjęciami oraz klimatycznym i dobrze dobranym do tego co dzieje się na ekranie tłem muzycznym. Ogólnie rzecz biorąc, to refleksja nad cyklem życia i przemijaniem. Coś zupełnie innego od dominującej w kinie przeciętności z większą lub mniejszą domieszką kiczu. Warto pójść do kina, bo film trzeba docenić na dużym ekranie.

Link to post
Share on other sites

@Anthony: pozwolisz, że odpowiem słowami Marka Twaina: "Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupka, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości", ponieważ wydaje mi się, że cytat ten pasuje jak ulał to twoich wypowiedzi, które nie tylko są bez sensu, ale również wyzute są z choćby elementarnych śladów wiedzy o języku polskim.

Link to post
Share on other sites
@Anthony: pozwolisz, że odpowiem słowami Marka Twaina: "Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupka, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości", ponieważ wydaje mi się, że cytat ten pasuje jak ulał to twoich wypowiedzi, które nie tylko są bez sensu, ale również wyzute są z choćby elementarnych śladów wiedzy o języku polskim.

to jest podobno forum na którym można, rozmawiać na różnorakie tematy, a Pan Nowaj właśnie pokazał jaki to monolog potrafi prowadzić sam ze sobą. Praktycznie ignorując, to co pisze ktoś inny

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

Trouble with the Curve.... po naszemu, nie uwierzycie..."Dopóki piłka w grze"

 

http://www.imdb.com/title/tt2083383/

 

Fajne kino. Człowiek obejrzy Clinta i od razu się lepiej czuje. Facet ma dystans i do świata i do swojej starości. Ten film ma na IMDB niższe noty niż Dredd....jakby to powiedział mój dziadek kiedy dzieje się coś przekraczającego ludzkie pojęcie...."ku**a jego mać!"

Link to post
Share on other sites

A takie perły mi się przypomniały:

 

Esperyment - http://www.filmweb.pl/Eksperyment - wyniszcza całkowicie. Jak ktoś jeszcze nie widział to koniecznie trzeba zobaczyć.

 

Głód - http://www.filmweb.pl/film/Głód-2008-470880 - Irlandia, IRA, więzienie. Zarąbisty film.

 

Zło - http://www.filmweb.pl/Zlo - szwedzkie kino. Film genialny.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

Ostatnio widziałem V jak Vendetta.  Film bardzo ciekawy z niezłymi wiksami fabularnymi, ale najważniejsze w tym filmie jest to co przekazuje, czyli to że nikt nie jest ważniejszy od ludu, nawet dyktator. Powinni ten film puszczać częściej, może Polacy by w koncu zobaczyli, że to od nas zależy los kraju:P
W pogoni za szczęściem- Typowy wyciskacz łez, strasznie uwielbiam takie filmy.
Hatchiko- Jw, film grający na emocjach, ale inaczej niż inne filmy. Gwarantuję, że ludzie kochający zwierzęta będą wyć na tym filmie mniej więcej przez ostatnie 20 minut, jak ja. Reszta pozostanie nie wzruszona.
300- Film, który oglądnąłem bo uwielbiam mitologię grecką, a zwłaszcza militarystykę. Film dał mi to czego oczekiwałem. Według mnie lepszy od Troi.
Ostatnio mam fazę na oglądanie filmów o historii Polski(głównie I i II wojna światowa), widziałem Katyń, ale wtedy byłem za mały by zrozumieć jego przesłanie, możliwe że oglądnę raz jeszcze. Macie jakieś ciekawe propozycję, chciałbym też oglądnąć jakieś filmy w klimacie właśnie jakimś smutnym czyli coś w stylu(nie tematyce, choć takie może również być) Zielonej mili.  

Link to post
Share on other sites

300- Film, który oglądnąłem bo uwielbiam mitologię grecką, a zwłaszcza militarystykę.

 

Bitwa pod Termopilami, do której film (luźno, ale jednak) nawiązuje to wydarzenie historyczne, a nie mitologia.

 

Obejrzeć, a nie "oglądnąć".

Link to post
Share on other sites

Słownik języka polskiego dopuszcza słowo "oglądnąć":

 

http://www.sjp.pl/ogl%B1dn%B1%E6

 

300 także polecam. Bardzo dobre kino jeśli ktoś oczywiście nastawia się na widowisko w "klimatach starożytnych". Niedługo kolejna część (premiera 2 sierpnia), więc tylko pozostaje czekać.

 

Total Recall 2012 jest całkiem niezły. Polecam się także zapoznać z oryginałem z 1990. Teoretycznie to remake, ale w praktyce to całkiem inne podejście do tematu. W jednym zdaniu wątek ten sam, ale fabule sporo rzeczy pozmienianych. Jeśli ktoś lubi akcję w klimatach sf to jest to dla niego pozycja obowiązkowa. Dla reszty można obejrzeć, ale bez rewelacji jak to jest zazwyczaj z filmami akcji. Wesja z 1990 jest dużo brutalniejsza. Film z 2012 polecam oglądać w wersji rozszerzonej, ponieważ producencka ma rating PG-13.

 

The Dark Knight Rises przyjemnie upłynęły te 2,5 h oglądania, ale sceny walki mało dopracowane.

 

Moim zdaniem najlepszy z trylogii jest Batman Begins za ten klimat miasta.

 

The Bourne Legacy jak ktoś lubi trylogie Bourne' a lub filmy akcji.

 

Prawo zemsty (2009) mój osobisty faworyt ostatnich lat, ale za końcówkę filmu zabiłbym reżysera.

 

@decos20 Wyspa Skazancow powinna Tobie przypaść do gustu. Dla mnie film naprawdę dobry.

Link to post
Share on other sites

Słownik języka polskiego dopuszcza słowo "oglądnąć":

 

Regionalizm=gwara. Napisz tak na państwowym egzaminie, to zobaczysz, jak bardzo nie jest to dopuszczalne...

 

 

Total Recall 2012 jest całkiem niezły.

 

 

Jasne. Szczególnie drewniany Farrel zasługuje na pochwały. Biel jak wiadomo jest równie "wybitną" aktorką.

Jedyną zaletą tego gównianego remake'u, który pod każdym względem jest gorszy od oryginału, jest tyłek Kate Beckinsale, ale niestety, nie ma go zbyt wiele.

Link to post
Share on other sites
Regionalizm=gwara. Napisz tak na państwowym egzaminie, to zobaczysz, jak bardzo nie jest to dopuszczalne...

 

 

Dopuszczalne znaczy można używać. Nie mówiłem tutaj o żadnym egzaminie, tylko o poście na forum. W luźnej rozmowie można użyć skoro jest dopuszczalne, chyba że SJP już nic nie znaczy. Jestem za pisaniem poprawnie po polsku, ale nie wpadajmy w paranoje. Sam tego nie używam, ale też nikomu nie wytykam skoro to nie jest błąd.

 

Słowo "tyłek" którego użyłeś także nie występuje w języku polskim jak już jesteśmy tacy poprawni.

 

 

Jasne. Szczególnie drewniany Farrel zasługuje na pochwały. Biel jak wiadomo jest równie "wybitną" aktorką. Jedyną zaletą tego gównianego remake'u, który pod każdym względem jest gorszy od oryginału, jest tyłek Kate Beckinsale, ale niestety, nie ma go zbyt wiele.

 

 

Przeczytaj całą moją wypowiedź a znajdziesz zdanie :

 

"Jeśli ktoś lubi akcję w klimatach sf to jest to dla niego pozycja obowiązkowa."

 

Nie cytuj tylko wybranego zdania wyrwanego z kontekstu wypowiedzi ponieważ zniekształca to całą wypowiedź.

 

Całkiem niezły jak na film akcji w klimatach sf. Nie oczekuje od filmu akcji niczego więcej niż przyjemnego spędzenia 1,5 h przed ekranem monitora bez zbędnego myślenia. Od tego przecież są te filmy. Jak ktoś oczekuje ciekawej fabuły i dobrych kreacji aktorskich to wiadomo, że są od tego inne gatunki. Jeżeli natomiast ktoś ogląda te filmy dla głębokich przemyśleń lub dyskusji po seasie to dla mnie nieporozumienie.

 

Dla oglądania tyłków to są inne strony czy filmy, ale nie o tym rozmawiamy.

 

Dla przypomnienia obejrzałem sobie niedawno oryginał z Arnoldem Schwarzenegger' em który także nie zachwycał grą aktorską, ale nie przeszkadzało to w obejrzeniu filmu do końca, więc nie wiem w czym problem.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dopuszczalne znaczy można używać. Nie mówiłem tutaj o żadnym egzaminie, tylko o poście na forum. W luźnej rozmowie można użyć skoro jest dopuszczalne, chyba że SJP już nic nie znaczy. Jestem za pisaniem poprawnie po polsku, ale nie wpadajmy w paranoje. Sam tego nie używam, ale też nikomu nie wytykam skoro to nie jest błąd.

 

Chodzenie w samych gaciach po ulicy również jest dopuszczone, bo nikt ci tego nie zabroni, ale tak się po prostu nie robi i tyle.

 

"Jeśli ktoś lubi akcję w klimatach sf to jest to dla niego pozycja obowiązkowa."

 

Wybacz, ale znam pierdylion pozycji sci-fi lepszych od tego gniota i jeśli uważasz, że jest to pozycja obowiązkowa dla fana gatunku, to najwyraźniej takowym nie jesteś.

 

Całkiem niezły jak na film akcji w klimatach sf. Nie oczekuje od filmu akcji niczego więcej niż przyjemnego spędzenia 1,5 h przed ekranem monitora bez zbędnego myślenia.

 

 

A ja mimo wszystko oczekuję nawet od najbardziej bezmózgich filmów czegoś więcej, niż jechanie na tytule i nazwisku Dick.

 

Jak ktoś oczekuje ciekawej fabuły i dobrych kreacji aktorskich to wiadomo, że są od tego inne gatunki.

 

A więc uważasz, że w filmie akcji nie ma miejsca na dobre kreacje aktorskie ? 

Link to post
Share on other sites
Chodzenie w samych gaciach po ulicy również jest dopuszczone, bo nikt ci tego nie zabroni, ale tak się po prostu nie robi i tyle.

 

 

 

Wybacz, ale znam pierdylion pozycji sci-fi lepszych od tego gniota i jeśli uważasz, że jest to pozycja obowiązkowa dla fana gatunku, to najwyraźniej takowym nie jesteś.

 

 

 

A ja mimo wszystko oczekuję nawet od najbardziej bezmózgich filmów czegoś więcej, niż jechanie na tytule i nazwisku Dick.

 

 

 

A więc uważasz, że w filmie akcji nie ma miejsca na dobre kreacje aktorskie ? 

 

Kolego rozumiem ale nie oczekuj od szarego człowieka aby, oceniał konstruktywnie filmy.

Łatwo to zauważyć na stronie Filmweb która kiedyś była jak benchmark 66% starych wyjadaczy znających się na ocenianiu i krytyce oraz ta mniejszość 33% dająca oceny 3/1/2/5/10 czyli zwykłe osoby niewiedzące zbyt wiele o ocenianiu nieskłonne do przemyśleń oraz analizy każdej części filmu.

Link to post
Share on other sites

Kolego rozumiem ale nie oczekuj od szarego człowieka aby, oceniał konstruktywnie filmy.

 

A niby dlaczego nie ? Równać należy w górę, a nie w dół. Do wszystkich aspektów życia należy podchodzić refleksyjnie, w przeciwnym wypadku nie pozostanie nic, co odróżniałoby nas od zwierząt.

Link to post
Share on other sites
A niby dlaczego nie ? Równać należy w górę, a nie w dół. Do wszystkich aspektów życia należy podchodzić refleksyjnie, w przeciwnym wypadku nie pozostanie nic, co odróżniałoby nas od zwierząt.

Przejdź na stronę filmweb'u to zrozumiesz o czym mówię...

To jest na większą skalę niż ci się wydaje.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Chodzenie w samych gaciach po ulicy również jest dopuszczone, bo nikt ci tego nie zabroni, ale tak się po prostu nie robi i tyle.

 

Słowa "tyłek", "gacie" i "pierdylion" które użyłeś także nie występują w języku polskim jak już jesteśmy tacy poprawni. Nie mam zamiaru Ciebie poprawiać, ponieważ mogłibyśmy to robić na forum przez całe życie.

 

Wybacz, ale znam pierdylion pozycji sci-fi lepszych od tego gniota i jeśli uważasz, że jest to pozycja obowiązkowa dla fana gatunku, to najwyraźniej takowym nie jesteś.

 

Napisałem mało wyraźnie że to film akcji w klimatach sf? Z prawdziwym sf to niewiele ma wspólnego, ale jednak nie jest to typowy film akcji. Znam także masę gorszych, ale nie o tym tutaj dyskutujemy. Jak na film akcji jest wszystko czego potrzeba, więc fani tego typu filmów na pewno się nie zawiodą. Jestem fanem gatunku sf i nie Tobie oceniać czy nim jestem a filmy akcji traktuje jako formę relaksu.

 

A ja mimo wszystko oczekuję nawet od najbardziej bezmózgich filmów czegoś więcej, niż jechanie na tytule i nazwisku Dick.

 

Ja wiedziałem jaki to będzie film od samego początku, więc dla mnie nie było to rozczarowanie. Od filmów akcji się dużo nie oczekuje oprócz wyznaczników tego gatunku czyli scen walk, pościgów, strzelanin, masy krwi, łatwych kobiet i wartkiej akcji. Dużo tego było, więc cel został osiągnięty.

 

Wyczuwam w Twojej wypowiedzi gorycz fana, ale czego się spodziewałeś jeśli już oryginał był filmem akcji bez rewelacji. Pozostaje Ci tylko omijać takie tytuły szerokim łukiem, albo czekać na inne ekranizacje książek.

 

A więc uważasz, że w filmie akcji nie ma miejsca na dobre kreacje aktorskie ?

 

Jest, ale na palcach jednej ręki mógłbym policzyć takie filmy, więc jeżeli obejrzę kolejny to będzie to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie.

Link to post
Share on other sites
Wyczuwam w Twojej wypowiedzi gorycz fana, ale czego się spodziewałeś jeśli już oryginał był filmem akcji bez rewelacji.

 

 

Oryginał jest filmem, które zyskał status kultowego, ze względu na swoją kiczowatość. Remake nie był nikomu do szczęścia potrzebny,

 

 

Słowa "tyłek", "gacie" i "pierdylion" które użyłeś także nie występują w języku polskim jak już jesteśmy tacy poprawni

 

 

 

Tyłek i gacie to słowa zrozumiałe dla każdego, które w naszym języku występują od wielu lat. Pierdylion jest wyrazem coraz częściej spotykanym i z całą pewnością brzmi lepiej niż "oglądnąć", które to kojarzy mi się jednoznacznie ze śmierdzącym jegomościem obutym w gumiaki.

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...