Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

To nie podróże w czasie. :) film opowiada strzępowo historie odbywające się w 6 różnych miejscach i czasach. To widz sam decyduje czy postacie i wątki są połączone czy nie.

Dodatkowo każda z 6 historii nakręcona jest innym stylem, przy użyciu różnych filtrów oraz okraszona inną muzyką.

 

Filmy są różne i odbiorcy są różni. Ja np wynudziłem się na Avengersach, supermanach, wsciekłych i innych. Pomimo że filmy te zarobiły majątek, tak były oblegane.

 

Wracając do Atlasu, motyw homoseksualny potraktowany jest nienachalnie i świetnie zakończony. Podobnie kwestia niewolnictwa oraz klonów w przyszłości. Podła natura człowieczeństwa, czy to wobec całej rasy, czy po prostu brata do brata...

 

Ignorancja poziom level miliard... Jak można nie znać reżysera Incepcji...

 

I pomylić go dodatkowo z tak ekscentrycznym rodzeństwem W.

Link to post
Share on other sites

niech mi ktos powie co jest pieknego w django, mam opcje obejrzenia ale nie moge sie przelamac bo mnie nie przekonuje western z hollywood czasow powszechnich - nie widzialem tego filmu ale wielu ludzi o roznych gustach poleca i staram sie znalezc cos co mnie zacheci do sprobowania

Link to post
Share on other sites

niech mi ktos powie co jest pieknego w django, mam opcje obejrzenia ale nie moge sie przelamac bo mnie nie przekonuje western z hollywood czasow powszechnich - nie widzialem tego filmu ale wielu ludzi o roznych gustach poleca i staram sie znalezc cos co mnie zacheci do sprobowania

W tym filmie nie chodzi o czasy jakie przedstawia tylko Klimat i akcję, który jest po prostu genialny. Westernów nigdy nie oglądałem a ten film jest po prosotu genialny.:D

 

....

 

Ok a teraz możesz jechać :))

??

Link to post
Share on other sites

Najlepiej polecić film Tarantiono mówiąc, że .........zawiera w sobie dużo Tarantino. Mało który reżyser dzisiaj robi tak charakterystyczne kino. I ta zabawa konwencjami. Widać, że chłopak obejrzał w swoim życiu więcej kultowych, starych filmów niż Larry Flynt widział...

I czerpie z nich garściami ale jednocześnie wypracował swój własny styl. Dale mnie jego kino to jedno z niewielu, które mi się dzisiaj bardzo podoba. No i te tematy...żydzi skalpujący nazistów, czarny rozprawiający się z właścicielami plantacji. I aktorstwo u nie zawsze perfekcyjne. Mniam.

 

Jak ktoś lubi westerny to niech zobaczy dziką bandę Peckinpaha, zwłaszcza ostatnią scenę z gatlingiem...wow. No to to jest film ;-)

 

The Avengers akurat był całkiem zabawny. Np. scena jak Hulk spadł na ziemię i ten dialog:

 

Security Guard: Are you an alien?

Bruce Banner: What?

Security Guard: From outer space, an alien.

Bruce Banner: No.

Security Guard: Well then son, you've got a condition.

Link to post
Share on other sites

Po kilku kijowych filmach pod rząd w końcu trafiłem na perełkę. Nie widziałem trailerów (bo ich nie oglądam! a co!!)

Jak zwykle tylko plakat. Do kina przyciągnęły mnie nazwiska. Olałem reklamy, usiadłem w fotelu... i ....

 

 

wsiąkłem total max!!!

 

ILLUZJA - eng: Now you see me

http://www.impawards.com/2013/posters/now_you_see_me_xlg.jpg

 

Uczciwie muszę przyznać, że film mnie zaskoczył. I to tak bardzo na plus, że po seansie musiałem odczekać aż synapsy znajdą drogę do bańki:) Idealny na lato, świetnie zmontowany, muzyka, kamery! jak to lata!! Wizualna orgia! no i ta kryptoreklama BMW 335i :):)

Iść koniecznie, świetny poprawiacz nastroju! Scenariusz - tu nie powiem ani słowa, aby nie spojlować, nie oglądajcie nawet zdjęć w necie:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...