Skocz do zawartości

Grafika do 430zł czy warto zmienić?


Recommended Posts

Witam.

 

Od dłuższego czasu przeglądam allegro i inne serwisy aukcyjne i zastanawiam się nad wymianą karty graficznej.

Aktualnie posiadam Gf Gtx 260 oc Gigabyte, Budżet jaki posiadam na grafe to ok 430zł czy w tym przedziale cenowym jest sens zmieniać tego gtx'a?

Czy przyrost wydajności w stosunku do innej karty będzie opłacalny? Bo może warto posiedzieć na tym Gf i zbierać i po nowym roku coś może kupić?

Sensownym zakupem dla mnie jest Gtx 460 lub radek hd6850 bądź 5850 lecz aktualnie nie posiadam na nie kasy.

 

Jakimś mega zapalonym graczem nie jestem głównie gram w Bf bc2 nowego Nfs i Coda Mw3.

 

Reszta mojego sprzętu to:

 

AMD Phenom II x4 B55 4.0 Ghz (odblokowany x2 555)

Ram 4 GB 1333 Mhz

Zasilacz OCZ 500w

Mobo: MSI 870-c45

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja również miałem podobny dylemat nie tak dawno wymieniać mojego starego gtx 260 ? czy nie?, no i zdecydowałem się na radeona 6870 MSI HAWK @gpu 1000mhz pamięć 5000mhz procesor mam podobny do twojego amd phenom x4 955 be @4230mhz . Rożnica w wydajności bardzo duża wszystkie gry działają wyśmienicie w ustawieniach ultra lub wery high nawet nowy Battlefield działa doskonale w ustawieniach ultra i cienie na wery high aax2 rozdzielczość 1920/1080 średni fps na poziomie 45 czasem są spadki do 32 ale tylko podczas największych zadym a gram na serwerach 64 osobowych . Odnośnie procesora to spokojnie da sobie rady po oc do 4ghz -4300ghz nawet z gtx 560 Ti .

Link to post
Share on other sites

po 1. nie polecam 5850 szczególnie od msi, już 5 raz oddaje do serwisu, bo ciągle są z nią problemy

po 2. Nie opłaca ci się, bo ta karta nie jest aż taka słaba, lepiej dozbierać.

 

robertgr1 6870 jest chyba nieco droższa od 430 zł... ,tw procesor również masz sporo wydajniejszy i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jak udało ci się podkręcić tak tego proca, mam taki sam tyle że nigdy nie przekroczyłem stabilnie 4.0, jaką masz płytę główną??

Link to post
Share on other sites

Bez problemu idzie nawet więcej tylko zasilacz nie wyrabia przy obciążeniu karty i procka taktowanie 4230mhz osiągnąłem na napięciu 1,49v mnożnik x20 a resztę podciągnąłem na ht pamięć ddr2 800mhz po oc chyba 828mhz, na 1,5v mam 4300mhz stabilnie ale z podkręconą karta radeon msi Hawk gpu 1000mhz pamięć 5000mhz zdarzają się restarty podczas wymagającej gry np Batlefield 3 mój zasilacz to modecom volcano 550W pracuje na granicy karta też spoko pójdzie wyżej .To wszystko na słabej płycie do oc gigabyte am2+

Link to post
Share on other sites

6870 to nie moje loty;d Czyli dozbierać kasy na jakąś 460'ke lub 6850. A jaka jest mniej więcej różnica wydajności pomiędzy 260 a np jakąś kartą do 430 zł?

 

GTX 460/ hd6850 bo więcej ten procesor nie uciągnie. Wydajność pomiędzy tymi kartami to ok. 50%

Mój brat ma na Phenomie X4 955 @ 4,1 Ghz cf z 6870 i 6850 i procesor nie ogranicza tych kart.

 

jaką masz płytę główną??

MSI 870-C45

Link to post
Share on other sites

6870 to nie moje loty;d Czyli dozbierać kasy na jakąś 460'ke lub 6850. A jaka jest mniej więcej różnica wydajności pomiędzy 260 a np jakąś kartą do 430 zł?

 

jak dla mnie to jest jedynie zmiana dx, bo wydajność niemalże taka sama (np. do gtx 450)

 

a z tym procem napięcie dawałem na 1,45 , nb 1.3 i mnożnik max był 19.5x i średnio ze stabilnością było, może kwestia płyty, mam asusa m4a87td usb3

 

robertgr1 mam jeszcze pytanko do ciebie, jakie masz chłodzenie??

Edytowane przez hunt3d
Link to post
Share on other sites

chłodzenie mam Arctic Cooling Freezer 13 daje rade max temp jakie zaobserwowałem w occt to 59 stopni w letnie upały mam dobrą obudowe antec thre hundred + 4 wiATRAKI 120 MM i 1x140mm płytę masz na pewno lepsza od mojej daj mu większe napięcie do 1,5V możesz spokojnie dać tylko na tempy uważaj że by nie były wyższe od 62 stopni . Jeżeli chcesz zmieniać karte na gts 450 dla samego dx11 to sobie odpuść ta karta jest za słaba że by wykorzystać dobrodziejstwo dx 11 w większości nowych gier dozbieraj do gtx 460 wtedy podkręć proca i kartę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...