Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Panowie, pora rozpoczac dyskusje.

Mianowicie, zdałem na prawko i przyszła pora kupic auto. Dotychczas rozbijałem sie puntem 1.2 ale już do niego nie wsiadam - boje sie że wypadnę na drogę razem z fotelem - podwozie kompletnie

Mam do wydania maks. 8 tys. zł - zbierane od bardzo dawna...

Preferencje:

- rozmiar : maksymalnie kompakt,

- ceny części nie powodujące zawału,

- w miare oszczedny ( maks. 8-9 po miescie)

- nie wymagam klimatyzacji, bo i tak jej nie używam,

 

Dotychczas zainteresowałem sie - peugeotem 206, alfa 147( ale tu już trudno w tej cenie cos znalesc),

Jakie sa wasze propozycje ?

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

Astra II może? Jeździ się całkiem przyjemnie i mniej rdzewieje od Vectry B. Jak chcesz jeździć oszczędnie to polecam 1.6 8V + LPG - muł, ale w miarę tani i w miarę bezawaryjny. No może nie jak japoniec, ale daje radę :P

Generalnie nie nastawiałbym się za tą kwotę na szukanie konkretnego modelu. Oglądaj, przejeżdżaj się, a może trafisz na coś w dobrym stanie. Polecam zaopatrzenie się w prosty miernik grubości lakieru - no chyba że nie przeszkadza Ci jeśli masz powypadkowe auto :D

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

W tej cenie ogólnie polecane są corsy.

Jeszcze nie napisałeś czy chcesz benzynę (może z lpg), czy diesel. Wszelkie BMW i Audi (vw zreszą też) będą mocno wyeksploatowane z konkretnymi przebiegami. Widzę, że sąsiad co jakiś czas grzebie przy swoim BMW czy golfie, więc nie ma się co nastawić, że te auta są bezawaryjne.

 

W tej kwocie ciężko jest znaleźć auto nie bite. Dobrze jest się też przygotować na wizyty u mechanika bo nie wiadomo co wyjdzie po kupnie.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - wole kupic auto młodsze, troche mniejsze i mniej polecane - za to w lepszym stanie , nie składane z 10

Co do silników - benzyna w miare ekonomicznych rozmiarach (1.6 maks.) lub jakiś diesel.

Ogladałem już pare aut min. 206 1.4 , xsare 1.4hdi oraz punto 16v 1.2 16v

Jednak jest jeszcze coś - za pare dni urodziny, a dziadek czesto mówi że jak zrobie prawko, to sie coś wykombinuje...

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz francuza to musisz się liczyć, że będziesz naprawiał zawieszenie (szczególnie xsary, 306 - tylna belka). Zależy też czy chcesz szukać u siebie w okolicy, czy możesz jechać np. 200km po auto. Ja po swoje jechałem nawet 2 razy tak daleko, ale wiedziałem, że jest całe i po starszej osobie. Nie ma reguły, bo takie punto 1.2 to też nie problem zakatować - wystarczy nieregularnie zmieniać olej.

Link to post
Share on other sites

Ja tam niedługo będę się rozbijał tym potworkiem:

Może się wydawać że kurduplowaty, ale same siedzenie te bydle ma na 92-96cm w górę, a ogólnie (Cały) z 1,1-1,2m...

KTM EXC 125 - zab. 15km, odbl. 34-40km

http://www.motocykl-online.pl/img/testy/9-2007/ktm/ktm-2008-585-10.jpg

http://blog.crazymoto.net/wp-content/uploads/2007/06/peuker-h-gamme-exc-2008.jpg

http://images03.coches-motos.com/ui/4/29/30/65502930_1-Fotos-de-KTM-125-EXC-2008.jpg

Stańcie koło tego to się załamiecie.xD.

Link to post
Share on other sites

@Generaton

Początek przygody z enduro ?

 

Jeździłem kiedys na kx 125, ale powiem Ci jedno - z 125 szybko sie wyrasta, chce sie wiecej.

Jak mi wyjma śruby z nogi, to wsiadam na stojącego prawie od pół roku husaberga 390

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

Panowie, pora rozpoczac dyskusje.

Mianowicie, zdałem na prawko i przyszła pora kupic auto. Dotychczas rozbijałem sie puntem 1.2 ale już do niego nie wsiadam - boje sie że wypadnę na drogę razem z fotelem - podwozie kompletnie

Mam do wydania maks. 8 tys. zł - zbierane od bardzo dawna...

Preferencje:

- rozmiar : maksymalnie kompakt,

- ceny części nie powodujące zawału,

- w miare oszczedny ( maks. 8-9 po miescie)

- nie wymagam klimatyzacji, bo i tak jej nie używam,

 

Dotychczas zainteresowałem sie - peugeotem 206, alfa 147( ale tu już trudno w tej cenie cos znalesc),

Jakie sa wasze propozycje ?

 

Szczerze to unikaj samochodów francuskich i włoskich, szkoda pieniędzy i nerwów na te samochody. Zapewne nie masz całej góry pieniędzy na naprawianie takiego samochodu, a szczególnie zawieszenia i elektryki. Niestety, ale takimi samochodami trzeba się dużo opiekować i nie żałować pieniędzy. ;)

Koledzy proponowali Opla Corse, zapewne tą B ewentualnie C - wszystko bardzo fajne, ale omijaj automatycznych skrzyń biegów i silnika 1.0 z łańcuchem rozrządu, ponadto w tej kwocie można kupić lepszy samochód z nowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Generalnie to najlepiej zwrócić się ku wieśwagenowi czyt. VW Golf albo Polo ewentualnie Toyota Corolla VIII E110 ( niezniszczalny samochód ! ) albo Honda Civic V albo VI generacja - kolejny świetnie zbudowany samochód, który jeśli nie jest zakatowany przez idiotów, to posłuży długie lata.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Powiem tak - wole kupic auto młodsze, troche mniejsze i mniej polecane - za to w lepszym stanie , nie składane z 10

Co do silników - benzyna w miare ekonomicznych rozmiarach (1.6 maks.) lub jakiś diesel.

Ogladałem już pare aut min. 206 1.4 , xsare 1.4hdi oraz punto 16v 1.2 16v

Jednak jest jeszcze coś - za pare dni urodziny, a dziadek czesto mówi że jak zrobie prawko, to sie coś wykombinuje...

 

Dobre podejście, miałem podobne ;).

 

Też nie tak dawno stawałem przed problemem wyboru pierwszego auta. Przekopywałem kilkanaście dni wszelakie allegra itp. Miałem do dyspozycji +/- 10 tyś. Chciałem auto ekonomiczne i bardziej miejskie. Wybrałem Kia Picanto 1.1. Przejechałem nim jak dotąd nieco ponad 3000 tyś. km i jestem zadowolony. Moja sztuka pali około 6,5l/100km benzyny (30 minut w trasie 50/90 i 30 minut w krakowskich korkach). Wymieniłem wszystkie płyny, i rozrząd (czyli standard po zakupie używanego auta) oraz wadliwa sondę lambda (o której poprzedni właściciel mnie poinformował, że nie działa do końca poprawnie).

Nie jest to auto popularne (patrz. Golfy, Corsy etc.), ale sporo części pasuje również od Hyundaia.

Niektórzy się mogą pewnie śmiać, że jeżdżę takim 3,5 metrowym ******kiem (bo facet to powinien mieć 15 letnie audi/vw/opla [taki trochę pogląd wiejski :)]. Parkowanie tym autkiem nie stanowi problemu, można się wcisnąć w prawie każdą dziurę ;). Wersja silnika 1.1 jest trochę mocniejsza i pali mniej niż 1.0.

Wyposażenie mam naprawdę bogate. Klima, elektryka szyb (tył i przód), światła przeciwmgłowe, wspomaganie kierownicy, elektr. lusterka oraz ich podgrzewanie, 4 poduszki, centralny zamek, radio+cd, alarm i ABS. Do wad mogę zaliczyć mały bagażnik oraz że auto jest 4-osobowe (choć mnie to nie przeszkadza osobiście gdyż głownie jeżdżę sam a wszystko co potrzeba tzn. kurtka i plecak leży na tylnej kanapie, która zresztą jest składana co zwiększa możliwości bagażu). Mimo 65km jest zrywne, zwinne i dość szybkie (jest też to opinia mechanika jak i innych osób ;) nie tylko moja).

 

Jeżeli dojdą Ci jakieś fundusze, to myślę, że możesz śmiało celować w auto, które w/w wymieniłem, gdybyś miał jeszcze jakieś pytania zapraszam na pw.

Link to post
Share on other sites

@Generaton

Początek przygody z enduro ?

 

Jeździłem kiedys na kx 125, ale powiem Ci jedno - z 125 szybko sie wyrasta, chce sie wiecej.

Jak mi wyjma śruby z nogi, to wsiadam na stojącego prawie od pół roku husaberga 390

 

A no.: ). Oj tam, ja nie jestem wybredny więc trochę przy tym motorku posiedzę. Myślałem też na Husqvarna SM 125, pomożesz wybrać?: P.

Tą KTM'ką mógłbym szaleć i przy okazji sobie gdzieś pojechać za to Husqvarna SM 125 na asfalt, to wytrzyma w trasie więcej bo to nie jest wyczynowiec.: ).

No i co... Części dobrze dostępne więc teraz to tylko trzeba wiedzieć co kupić.xP.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - wole kupic auto młodsze, troche mniejsze i mniej polecane - za to w lepszym stanie , nie składane z 10

Co do silników - benzyna w miare ekonomicznych rozmiarach (1.6 maks.) lub jakiś diesel.

Ogladałem już pare aut min. 206 1.4 , xsare 1.4hdi oraz punto 16v 1.2 16v

Jednak jest jeszcze coś - za pare dni urodziny, a dziadek czesto mówi że jak zrobie prawko, to sie coś wykombinuje...

Skoro chcesz coś młodszego to rozejrzyj się za Mitsubishi Carisma oraz jakimiś koreańcami. Stosunek cena/rocznik bardzo dobry. W większości przypadków trwałość nie mniejsza niż we francuzie czy włochu za te pieniądze. I pamiętaj że nic nie jest tak ekonomiczne jak LPG :D. Ostatnio liczyłem że za cenę 6l ropy można spalić ponad 2 razy więcej gazu ^^

____________

 

Fajne KTM :D Szkoda tylko że zimno się zrobiło...

Edytowane przez FireBlade
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...