Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ja od razu robiłem myk że auto było rejestrowane na współwłasność z tatą (on jako drugi). Obecne tak samo.

Ale jak jest w takim przypadku ze zniżkami, bo ja już mam z tym mętlik i sam nie wiem czemu płacę ile płacę ;). Miałem dwa auta zarejestrowane na współwłasność i dopiero trzecie tylko na siebie. Pierwsze auto miałem w 2006 r. więc teraz powinienem mieć 60% zniżki na OC? Bo nie wiem czemu za jedno auto, które mam na współwłasność płacę za OC ~430zł a za drugie, które mam sam 880zł :/ oba mają taką samą pojemność silnika 1,6 więc to taka sama stawka. W październiku i kończy mi się ubezpieczenie a nawet nie wiem ile podawać zniżek :menda:.
Link to post
Share on other sites

A masz ukonczone 25, 26 lat ? Bo moze za to zwyzka,....ale skoro byles jako wspowlasciciel, to powinienec miec maxa o ile nie bylo zadnych przygod, chociaz czasem rozwne ubezpieczanie nie daja np z 50% 60% a np 55%. Za to ktore masz sam moze podnosic ci to, ze np twoj tata ma wiecej lat, dluzej prawko i mu daja jakies znizki :) Ale i tak duzo zaplaciles, ja za oc z opcja ubezp . od kradziezy i pozaru, assistance i nww, dalem niecale 850 zl , a tylko 40% znizki i moto 1.9 :) Tyle ze ja jako wspolwlasciciel z ojcem :)

Link to post
Share on other sites

26lat to już niestety dawno minęło :]. Prawo jazdy też mam już 12lat więc żadnych zwyżek nie ma. To są stawki jakie płaciłem w zeszłym roku, generalnie chodzi mi o to czy mając auto ubezpieczone ze współwłaścicielem naliczają się normalnie zniżki?

Link to post
Share on other sites

Max zniżek (przynajmniej w PZU) nabywa się po 10 latach posiadania auta i jego bezszkodowej eksploatacji. Zniżki przy współwłaścicielu nie przechodzą na inne auta.

Możesz to rozwinąć? Ja po roku mam już 10% zniżki a moja siostra ma już full a jest tam mniej niż 10lat
Link to post
Share on other sites

A co do kosztów to samo OC w PZU wyniosło mnie raptem 40zł drożej od najtańszego

Może to od zamieszkania zależy ale u mnie więcej. Astra 1,4 max z zniżki w interrisku kosztowały mnie 430 PLN z NW. Brata Corolla 1,3 w PZU max zniżki - 550 PLN.

 

Teraz mam tego nowego w Allianz OC + NW + AC = 1000 PLN. Ale jak w lutym będzie drożej to wypisuje się z interesu i ide do interriska OC + NW bez AC i będzie mniej niż 400 PLN. Tego cuda co mam i tak nikt nie ukradnie nawet na części.

 

Ciekwi mnie ile ma zniżek teraz. Miałem Astre na współwłasność z tatą/ 1 rok w Hestia. 2 lata w Interrisku i pod koniec drugiego roku auto sprzedane. Teraz owy w Allianz (full zestaw pakiet). Na logikę 30 lub 40%.

 

a w razie (tfu tfu) poszkodowany nie będzie miał problemu z odszkodowaniem.

Hm... utylitaryzm. Mnie wydoją bardziej aby inny bardziej na tym zyskał :) Zacne ale naiwne...

 

Mój brat wyjeżdżał z parkingu w Łodzi. Ida 2 babki stare. Jedna mu padła na maskę. Wezwała pogotowie i policję bo brat ie miał 100PLN które ona chciała za to. Rozprawa w sądzie. Babka za jakieś otarcie i guza dostała ok. 15.000 PLN od PZU... może dlatego oni tacy drodzy skoro dają się doić cwaniakom... Śmiech na sali...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

od kilku dni do bety i audioli dołączył nowy kolega

Cube Acid 2012

osprzęt w miarę porządny. piękne malowanie. Solidny i wytrzymały co ważne przy mojej wadze.

no może poza pedałami, ale te od razu w sklepie radzono mi wymienić. Zamówione dartmoory pewnie jutro przyjadą :)

 

Dołączona grafika

Link to post
Share on other sites

Mój brat wyjeżdżał z parkingu w Łodzi. Ida 2 babki stare. Jedna mu padła na maskę. Wezwała pogotowie i policję bo brat ie miał 100PLN które ona chciała za to. Rozprawa w sądzie. Babka za jakieś otarcie i guza dostała ok. 15.000 PLN od PZU... może dlatego oni tacy drodzy skoro dają się doić cwaniakom... Śmiech na sali...

Dziwne trochę to co piszesz. Za otarcia w sądzie nie ma sprawy, no i 15k PLN to dziwne odszkodowanie. Mój kumpel za kasacje Yamahy DT125 i otwarte złamanie nogi nie dostał 10k.
Link to post
Share on other sites

od kilku dni do bety i audioli dołączył nowy kolega Cube Acid 2012 osprzęt w miarę porządny. piękne malowanie. Solidny i wytrzymały co ważne przy mojej wadze. no może poza pedałami, ale te od razu w sklepie radzono mi wymienić. Zamówione dartmoory pewnie jutro przyjadą :)Dołączona grafika

 

 

SpongeBob !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...