Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

W AŚ kiedyś coś pisali, że w komorze silnika zdarza sie rdza, gdyż niektóre modele (wtedy oni chyba nawet akcję serwisową robili dla pierwszej szóstki po fl, bo była jakaś seria bez ocynków na niektórcyh elementach podwozia i w komorze silnika) nie miały tego ocynku właśnie. Czasami jeszcze w pierwszej trójce słyszałem o rdzewiejących tylnych błotnikach, ale to z racji tego, że stosowano te same zabezpieczenia, co w Focusie II, który też nieźle rdzewieje. W najnowszych nie słyszałem

Link to post
Share on other sites

mazde 6 (jedną z wielu) 2008r bodajże 2.0 benzyna z bogatym wyposażeniem i wszystko pięknie dopóki nie wjechało się nią na kanał, od dołu pełno rdzy i jeżeli przychodzi coś robić w nich od dołu to naprawde trzeba bardzo uważać ponieważ śruby bardzo łatwo się urywają albo obrabiają

Auto z 2008 r. i już zardzewiałe? No ładnie. Kolega ojca miał kiedyś 6tkę ale starszą (nie pamiętam rocznika) to faktycznie więcej rdzy na niej było niż lakieru ;).

Co do śrub to z kolei mój mechanik wyraził podobną opinię klnąc przy tym siarczyście bo akurat robili takie auto i nic nie dało się odkręcić.

Edytowane przez currahee
Link to post
Share on other sites

a zawieszenie ma wielowahaczowe ? bo najbardziej obawiam się kosztów naprawy czegoś takiego

Zawieszenie wielowachaczowe , ale o wiele lepiej wykonane niż w audi.

 

 

BMW mi się bardziej podoba :) rozglądałem już się za różnymi modelami i wybrałem e46 lub w ostateczności a4 b6, tylko w audi boję się zawieszenia :/

Audi A4 B6 ciężko do 20 000 w dobrym stanie kupić, ale jest ono według mnie ciekawszym autem. Duży komputer pokładowy , dwu strefowa klima w każdym modelu , ogólnie wewnątrz jest ładniejsze.

Silnik 1.9 TDI 131 KM to puki co najfajniejszy silnik jaki miałem okazję przetestować pod własną stopą . Warto szukać egzemplarzy w 6 biegowej skrzyni . Nie polecam silnika 2,5 V6 TDI , bo to największe ścierwo VW ( wystarczy popatrzyć na ceny tych samochodów z tym silnikiem) . W audi a4 b6 jest poprawione zawieszenie , ponieważ ma tylko 2 wachacze , a nie tak jak poprzednik 4 . Jednak dalej jest ono dość słabe . Z tego co słyszałem to Audi A4 B6 ma jakieś powiązanie z passatem b6 :?:

 

Sam teraz z ojcem rozkminiam czy wybrać e46 2.0 150 km czy B6 1.9 . Tylko ja się rozglądam bardziej za kombi , bo praktyczniejsze na budowę domu w przyszłości.

Edytowane przez radwys
Link to post
Share on other sites

Jeszcze w grę wchodzi kwestia spalania . Jak wszystkim wiadomo każda Bemka lubi sobie wypić . Audi spala przy eco około 6l . BMW z 150 konnym silnikiem dopiero w czwartek będę miał okazję się przejechać to zobaczę ile pokaże komputer.

Link to post
Share on other sites

1.9 TDI 131 KM raczej coś w mieszanym stylu bo trochę przez miasto i droga między wioskami.

 

edit: czy ktoś się orientuje jakie zawieszenie ma passat b5 FL . Wiem , że na pewno wielowachaczowe , ale 2 czy 4 ?

Edytowane przez radwys
Link to post
Share on other sites

Mój tata wymieniał sprężarek od klimy. Chciałbym sprawdzić czy faktycznie jest zepsuta. Czy mogę ja podłączyć na "pajaczka" prosto z akumulatora? Sprężarka jest wynajęta z samochodu. Samochód seat alhambra 2007 1,9 tdi 116km.

 

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Silnik 1.9 TDI 131 KM to puki co najfajniejszy silnik jaki miałem okazję przetestować pod własną stopą . Warto szukać egzemplarzy w 6 biegowej skrzyni

Te silniki były w ogóle parowane ze skrzyniami 6-biegowymi? Nie czasem tylko ARL miał szóstkę?

Nie polecam silnika 2,5 V6 TDI , bo to największe ścierwo VW ( wystarczy popatrzyć na ceny tych samochodów z tym silnikiem)

True, true.

W audi a4 b6 jest poprawione zawieszenie , ponieważ ma tylko 2 wachacze , a nie tak jak poprzednik 4 .

B6 jak i B5 ma 4 wahacze.

Z tego co słyszałem to Audi A4 B6 ma jakieś powiązanie z passatem b6 :?:

Tak samo jak A4 B5 z Paskiem B5.

 

Chciałbym sprawdzić czy faktycznie jest zepsuta. Czy mogę ja podłączyć na "pajaczka" prosto z akumulatora?

Sprężarkę to chyba byś musiał do paska wieloklinowego podłączyć.

 

dit: czy ktoś się orientuje jakie zawieszenie ma passat b5 FL . Wiem , że na pewno wielowachaczowe , ale 2 czy 4 ?

Cztero
Link to post
Share on other sites

Te silniki były w ogóle parowane ze skrzyniami 6-biegowymi? Nie czasem tylko ARL miał szóstkę? True, true. B6 jak i B5 ma 4 wahacze. Tak samo jak A4 B5 z Paskiem B5. Sprężarkę to chyba byś musiał do paska wieloklinowego podłączyć. Cztero

To wiem , tylko np. passat b6 ma zawieszenie MacPhersona .

 

Co do zawieszenia 2 wachaczowego w audi to przeczytałem to na Wikipedii <lol> , i jak widać nie jest to najpewniejsze źródło informacji. Nie mam żadnej gazety w , której był by opisany ten model audi , więc sory za mój błąd.

Link to post
Share on other sites

Sprężarka to element typowo mechaniczny.

 

To wiem , tylko np. passat b6 ma zawieszenie MacPhersona .

Dobrze wiedzieć, byłem przekonany, że w Audi jest również McPherson. Robiłem z wujkiem wózek tylnego zawieszenia a nie spojrzałem na przód.

 

i jak widać nie jest to najpewniejsze źródło informacji.

Dokładnie, jak nie ma kontroli nad poprawnością treści tak długo wiki nie będzie w 100% rzetelnym źródłem.
Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj spotkanie zapoznawcze z e46 i powiem wam , że to auto jest o wiele wygodniejsze niż audi , silnik też ładnie chodził i o wiele ciszej było w środku. Ale tak po za tym to nie mogę powiedzieć żeby mnie jakoś zachwyciła spektakularnie , może to dlatego , że ta sztuka była bardzo zaniedbana . Najprawdopodobniej palone w środku , plastiki poniszczone, kilka detali nie działało. Ale nie zrażam się szukam dalej.

Link to post
Share on other sites

Audi A4 B6 1.9 TDI 130 koników :) Poimo ciskania po 140,150km/h , spala 6 l :) Podoba mi sie spalanie tego autka :)

 

A E46 tez myslalem, ale kupa w srodku, strasznie mi sie wnetrze nie podoba, strasznie arachiczne.

 

@radwys mam i audi i bmw.

do beemy wsiadam i wysiadam z bananem na ustach,

a z audi z zakupami.

 

koniec, kropka.

 

 

 

radwys - nie kupuj e46 bo to kupa w srodku, sam tez o tym myslalem ale dobrze ze udalo mi sie to wybic z glowy, b6 bierz i bedziesz mega zadowlony, auto wygodne, sliczne w srodku jak i z zewnatrz, i 1.9 130 koni spala prawie nic, przy czym ma bardzo super dynamike i mozna naprawde pozapierdzielac i te wszystkie beemki brac jak skutery :)

z e46 z bananem ? to co ty masz za audi ? b4 ?

Edytowane przez sebul
Link to post
Share on other sites

mowie o Twoim avatarze:)

Jak znajde to wkleje filmik z YT, zobaczysz o co z tym chodzi :D

 

ps jak TV?

Naprawde spoko, tylko ciezko sie oglada jak jest slonce :)

Pozostaje tylko niedosyt ze strasznie duzo kasy poszlo :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...