Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

W moim 406 Coupe przez pół roku jedyne co zrobiłem to wymiana filtrów więc mity o awaryjności sa wyssane z palca.

 

Jak dbasz tak masz, u znajomego zapalił się check, wiecie co zrobił? Zakleił ciemną taśmą.

Nic dziwnego że potem jest choinka :)

Link to post
Share on other sites

W moim 406 Coupe przez pół roku jedyne co zrobiłem to wymiana filtrów więc mity o awaryjności sa wyssane z palca.

 

Jak dbasz tak masz, u znajomego zapalił się check, wiecie co zrobił? Zakleił ciemną taśmą.

Nic dziwnego że potem jest choinka :)

Są auta w które włożysz mnóstwo pieniędzy a i tak się rozsypują.

Przekleństwem Francuzów jest ich bogate wyposażenie zależne od elektroniki, które w starszych autach po prostu pada. Mechanicznie są podobnie awaryjne co konkurencja.

Hydropneumatyczne zawieszenia w C5 jest praktycznie bezawaryjne a komfort daje niesamowity.

Kupując żabojady trzeba niestety patrzeć dokładnie czy każda żarówka się świeci.

 

Wymiana filtrów, oleju i płynów w samochodzie to podstawa. Proponuję jednak od czasu do czasu podłączyć komputer a już nie będzie tak pięknie i różowo jak niektórzy to twierdzą.

Jakoś nie jestem przekonany do Japońskich i Francuskich aut :/ Jak z eksploatacją w tej Hondzie? Z takim wyposażeniem jakbym chciał Honda VII przekroczy mój budżet, a audi b5 nie...

Każde auto sprawdzaj na stacji diagnostycznej (koszt 30zl). Wejdź i sprawdź czy nie korodują przewody hamulcowe. Podłużnice po dzwonie nie zawsze się dadzą wyprostować. Miernik lakieru także się przyda. Jazda testowa to sprawdzenie czy nic nie ściąga przy przyspieszaniu, hamowaniu. Nie ważne czy to auto za 3,5,10 tyś. Ma być bezpieczne.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

A ja bym szukał Mazdy 3, Hondy Civic lub octawi. I mówi to wieloletni fanatyk audi. Ale one są dla bogatych lub technicznych jak ja żeby nie iść z torbami.

Obecnie mam Mazdę w benzynie i polecam , części pasują od focusa, Volvo S40 v50 i są tanie .

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że nie dostanę z wszystkimi mozliwymi opłatami i naprawami mazdy 3 i hondy civic do 10k. Przyznam, ze podoba mi się ta Mazda.

 

Co do Octavii - fajna jest, ale jednak wolę kupić 3 lata starsze od Octavii audi a mieć auto z wyższego segmentu...

 

Dzięki za rady Funkie!

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Peugeota 206 - 2.0 benzyna 136 km. OC ok 600 zł, części dość tanie, dużo zamienników.

 

Sugerowanie się czyjąś ceną OC mija się z celem, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mają swój algorytm obliczeń i cena dla każdego z nas jest inna.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
Sugerowanie się czyjąś ceną OC mija się z celem, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mają swój algorytm obliczeń i cena dla każdego z nas jest inna.

 

Dobrze o tym wiem, podałem tylko przykład ile ja płace i jak to wygląda ponieważ kilka razy słyszałem teksty typu „od 2L ceny za OC są z kosmosu...”

Link to post
Share on other sites

Polecacie akumulator Centra Futura 76Ah/760A do klekota?

 

Centra Futura... wada fabryczna i dwie zerwane cele po pół roku użytkowania.

Teraz mam Zap'a Silver Premium 100Ah/900A i śmiga aż miło.

 

 

No i "pykło":

 

Wmtg0mVh.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Peugeota 206 - 2.0 benzyna 136 km. OC ok 600 zł, części dość tanie, dużo zamienników.

Możesz powiedzieć, gdzie ubezpieczasz? Mam 2.0 hdi i OC prawie 9 stów mnie kosztuje, a mam max zniżki, prawko 12 lat.

Link to post
Share on other sites

Możesz powiedzieć, gdzie ubezpieczasz? Mam 2.0 hdi i OC prawie 9 stów mnie kosztuje, a mam max zniżki, prawko 12 lat.

 

Proama- OC na ojca, ja jestem jako współwłaściciel (zwyżka za wiek), garaż indywidualny, dzieci wożone 3 razy w tyg i  więcej (o dziwo dało to większy rabat, niż nie przewożenie dzieci :D ).

 

Byle nie w automacie :). Jest TRA-GICZ-NY (chociaż w sumie bezobsługowy, ale muł straszny).

Nie jechałem 206 w automacie, lecz manual daje rade, tylko brakuje 6 biegu :/ 100km/h i już 3k rpm.

Edytowane przez chudy64
Link to post
Share on other sites

Dobrze o tym wiem, podałem tylko przykład ile ja płace i jak to wygląda ponieważ kilka razy słyszałem teksty typu „od 2L ceny za OC są z kosmosu...”

 

Bo są z kosmosu ja bym płacił za 2 litry gdybym miał prawie 2k zł. Mimo iż mam współwłaściciela, a sam full zniżek, bo jeździłem skuterem od 14 roku życia i jeszcze zwyżka za wiek. Jak mówię rozrzut cen jest duży w zależności kto ubezpiecza i diabli wie skąd taki wyznacznik biorą.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...