Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Common Rail sobie odpuść. Jak padną wtryski to będziesz miał wydatki. Pierwsze auto, tylny napęd - powodzenia na deszczu :P W tej cenie masz duży wybór - Saab 9-3, części od GM, Volvo s40, s60 , dla samego wyglądu Lexus is200, bo ma problemy z elektryką podobnie jak ta beemka.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

Ja się rozbijam (na razie z rodzicami, ale jeszcze miesiąc ^^) VW Golfem IV, 1.8 TDI. Nie dość, że jest srebrny, to jeszcze w dieslu -.-

 

Bardziej sztampowo się nie da xD Ale cóż począć. Wyposażenie niczym nie odstaje od norm dzisiejszych ;) A niegdyś w salonie samochodowym, jak oglądaliśmy nowe wozidełka, pan sie dziwił, jakim cudem golf z 98r. ma regulacje wysokości siedzenia pasażera, skoro dzisiaj rzadko coś takiego sie zdarza, a co dopiero wtedy. Ahhh, uniosłem się wtedy pod sam sufit xD

Link to post
Share on other sites

to jeszcze w dieslu -.-

Nie wiem co to za nowomowa i skąd to się wzięła moda na mówienie "w dieslu" przecież auto ma silnik, czyli jest z dieslem a nie jest w silniku - w dieslu :/. To taka uwaga na marginesie, nie do Ciebie bo wielu tak mówi dzisiaj tylko nie wiem dlaczego.

pan sie dziwił, jakim cudem golf z 98r. ma regulacje wysokości siedzenia pasażera

Niektórym się wydaję, że auta wymyślono 3 lata temu a wcześniej jeździło się na taczkach, zwłaszcza Panowie w salonach samochodowych ;). Edytowane przez currahee
Link to post
Share on other sites

Mnie na auto nie stać, hehe. Golf to wózek moich rodziców. Tak czy siak - w 98 wszedł na rynek nowy model E46 - mówisz o tym nowym, czy o E36 ? Bo jeżeli E36, to dziękuję bardzo. W życiu bym tego nie kupił :) Wybacz.

 

Kiedyś sobie uzbieram na wymarzoną Ibizę tak z 2001-2 r. - idealne autko na początek :)

Link to post
Share on other sites

Blech, tylko te z lat 80-2003 (+/-). Wtedy, gdy stosowano zabezpieczenia antykorozyjne podobne jak w Fordach, po wykupieniu Mazdy przez Forda. Od czasu wprowadzenia pierwszej 6-stki ten problem zniknął (i ogólnie całej nowej palety modelowej), tak samo w nowszych fordach.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Kolego robię w blacharce/mechanice i ostatnio robiłem mazde 6 (jedną z wielu) 2008r bodajże 2.0 benzyna z bogatym wyposażeniem i wszystko pięknie dopóki nie wjechało się nią na kanał, od dołu pełno rdzy i jeżeli przychodzi coś robić w nich od dołu to naprawde trzeba bardzo uważać ponieważ śruby bardzo łatwo się urywają albo obrabiają, co do silników to nie mogę nic złego o nich powiedzieć (tylko benzynie bo mazda nie miała nigdy dobrego diesla) te 2.0l są naprawdę bardzo żwawe i mają ładną kulturę pracy ;)

Link to post
Share on other sites

Common Rail sobie odpuść. Jak padną wtryski to będziesz miał wydatki.

Say what? Teraz wszystko jest na CR (nawet VW przeszedł na nie z pomopowtrysków). We wszystkich nowoczesnych silnikach Diesla jak padnie układ zasilania paliwem to koszty są ogromne. Czasy starych mietków beczek co to jeżdżą na rzepaku już dawno mamy za sobą.
Link to post
Share on other sites

Kolego robię w blacharce/mechanice i ostatnio robiłem mazde 6 (jedną z wielu) 2008r bodajże 2.0 benzyna z bogatym wyposażeniem i wszystko pięknie dopóki nie wjechało się nią na kanał, od dołu pełno rdzy i jeżeli przychodzi coś robić w nich od dołu to naprawde trzeba bardzo uważać ponieważ śruby bardzo łatwo się urywają albo obrabiają, co do silników to nie mogę nic złego o nich powiedzieć (tylko benzynie bo mazda nie miała nigdy dobrego diesla) te 2.0l są naprawdę bardzo żwawe i mają ładną kulturę pracy ;)

 

Widzę, że z kim się tu nie wdam w dyskusję, to uniwersalnie jest mechanikiem/wróżką/weterynarzem/skoczkiem narciarskim/szambo-nurkiem/zna królową Elżbietę/kradł konie z Madonną/grał w Trudnych Sprawach...

Dziękuję za opinię. Wiem swoje.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...