Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

tylko słyszałem, ale ponoć nowe BMW są jak nowe Mercedesy - dużo PR, a w środku niczym współczesny VAG klasy średnio nijakiej w dodatku pomyślany w taki sposób, że nawet inżynierowie alfy czy citroena nie wpadliby na tak dantejskie pomysły 

 

A ja tam widzialem i nie jestem fanem (nawet nie ogarniam ktory to E30,E36 itp.) BMW to wiem ze to auta mozna powiedziec... najlepiej przemyslane i zaprojektowane odpowiednio w swojej klasie. Zaczynajac od "kompaktow" po auta luksusowe. Nie mowie tu o niezawodnosci czy funkcjonalnosci ,kosztach uzytkowania czy jakims tam przesadnie ladnym wnetrzu i wygladzie. Te wszystkie zalety wymagaja kompromisow, a BMW bardzo zadko na takie idzie jak buduje auta. Np. BMW seri 3  z 2005r. jak na swoja klase tylny naped, aluminiowe zawieszenie, zawieszenie wielowahaczowe z przodu i z tylu, aluminiowa rame pompcnicza z tylu, oslony podwozia z prowadnicami powietrza, tylna belka lekka,kompaktowa. Silnik cofniety w kabine dla rozlozenia ciezaru auta. Prawie kazde BMW ma dystrybucje masy 50:50. Nie ma prostych silnikow w BMW, zawsze albo maja zmienna dlugosc kanalow dolotowych lub fazy rozrzadu. Wiele jest innych detali, nie bede pisal bo wiekszosc pewnie nie zrozumie lub nie doceni, ale nawet lusterka maja taki ksztalt zeby nie halasowalo powietrze. Kazdy detal w BMW jest taki jaki powinien byc, a nie taki jaki jest wystarczajacy. 

Jak sie chce prostej niezawodnosci to kupuje sie auto japonske lub "golfopodobne". Nawet taka Honda ktora ma najbardziej "futurystyczny" wizerunek z japonskich aut to auto proste konstrukcyjnie.

Wlasnie dlatego BMW jezdzi jak BMW, z powodu tych wszystkich malych detali. Ja tu pisze o sprawdzonych ,drogich rozwiazaniach mechanicznych . Nie o elektronicznych bajerach. To poprostu auto dla tych co smakuja jazde samochodem :menda:

Proponuje wejsc pod np. Honde Accord i BMW 3. Obydwa auta maja wielowachaczowe zawieszenia. Zobaczycie jak proste jest te w Hondzie w porownaniu do tego w BMW. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Troche sie zagalopowales. Sposobow jazdy samochodem jest cala masa i rozne samochody beda dawac rozna frajde w zaleznosci od terenu i stylu jazdy nie wspominajac o osobistych preferencjach.

 

Nie zagalopowalem sie, chcialem dac do zrozumienia ile kasy wydaje BMW na to co golym okiem nie widoczne i dla laika nie zrozumiale i bedzie niedocenione, a mimo to laduja to w auta. To tylko moje zdanie. A cieszyc sie mozna i maluchem, ja sie cieszylem jak mialem. :P   


 

 

Z jakiej to Hondy?

Accord 02-08.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zagalopowalem sie, chcialem dac do zrozumienia ile kasy wydaje BMW na to co golym okiem nie widoczne i dla laika nie zrozumiale i bedzie niedocenione, a mimo to laduja to w auta.
Niemcy juz tak maja. Do swoich czolgow tez ladowali silniki na ktorych przejechalyby 100k km niewiadomo po co jak po tysiacu dostawaly strzal i szly na zlom. 
Link to post
Share on other sites

Masz ciekawe zdanie na temat kobiet. Skąd wiesz czy to nie dla żartu zrobione?

Patrząc na techniczne rozwiązania pokazywane przez keczu kilka postów wcześniej, wątpię aby to były wszystko pomysły pań ;)

Już z takimi specjalistami płci męskiej miałem do czynienia co mi tłumik kleili, a potem jak się rozszczelnił i wróciłem z reklamacją byli zdziwieni, że to ktoś od nich...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Hahaha widac ze za dlugi lancuch miala i wyszla na chwile z kuchni

 

To coś jak Twój łańcuch... nieopatrznie sięga do klawiatury. 


 

 

Skąd wiesz czy to nie dla żartu zrobione?

Pomijam, fakt ze ta miła pani jest dość znanym satyrykiem i robi sobie rożne ciekawe jaja :D 

Link to post
Share on other sites
Dolewka oleju.

 

Dolewka oleju.

http://gif.wiocha.pl/images/4/2/42eb3cc68f8785eedf2f6de6a8e55e6f.gif

 

Hahaha widac ze za dlugi lancuch miala i wyszla na chwile z kuchni ;P

 

Dla mnie to ona by mogla zakuc mnie w lancuchy, w kuchni, a ten olej wylac mi na klate i nie tylko  i rozsmarowac  :menda:

Edytowane przez keczu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...