Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Pyt do BIGPUN

 

Cześć, widzę, że masz fajną bejcę a wcześniej serie 7 wiec pewnie jesteś fanem motoryzacji i tak sobie pomyślałem, że może masz porównanie na podstawie praktycznego prowadzenia pojazdu,co do interesujących mnie modeli:

- BMW 3 (e46) vs Porsche Boxster (986) vs Nissan z350 

- BMW 3 (e90) vs Porsche Boxster (987) vs Nissan z370

- jak na tle tych powyższych wypada Subaru Impreza WRX

 

Z góry  mówię, że nie mam na to kasy ale może kiedyś... kto wie...

 

Pytanie dotyczy tak generalnie kwestii, jak wiadomo najważniejszych warunkujących sens istnienia takich samochodów, czyli to co tygryski lubią najbardziej: frajda z jazdy, praca zawieszenia ze szczególnym uwzględnieniem ciasnych ... zakrętów, brzmienie, precyzja i że tak powiem mięsistość i sprężystość wspomagania.

 

Inni którzy chcą zabrać głos też mile widziani. 

Dzięki za odpowiedzi.

 

A ja sobie śmigam Alfinką 147 1.6 TS (120 KM).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja odpowiem Ci w kwestii, której jestem pewny:

E36>E46>Alfa 147 ;)

 

Skąd takie dziwne wnioski? :)

 

Ile ludzi tyle gustów, a o gustach się nie dyskutuje.

 

147 to klasa compact, e36 średnia tak samo jak e46.

 

W Polsce panują tylko i wyłącznie stereotypy i teksty typu kolega wujka miał i jest bee, awaryjne itp.

 

Tak się składa że miałem już z 10 różnych samochodów, japońskie, niemieckie, francuskie, teraz włoskie i cóż każde bez wyjątku się psuło, w końcu każde miało ponad 10lat.

 

Co do alfy to uważam że za takie pieniądze to ten samochód jest idealny jak dla mnie, dałem prawie 3 lata temu 6,4tyś zł + opłaty za 2000r, za bardzo fajną wersje, wszystko oprócz skóry (w alfie nie żydzą na wyposażeniu, 4x el szyby, klima automatyczna, reg.kier w 3 płaszczyznach, wsp. kier, pełna elektryka, 4x airbag, dobry system audio i wiele innych)

 

Porównując do poprzedniego e36 1.6 102km (za którego dałem więcej $ :/ za 1996r, niż za alfę z 2000r i to 4 lata później) to dla alfy na + na pewno:

 

- Cena w porównaniu do tego co oferuje realnie samochód

- Clima automatyczna (w bmw nie miałem klimy)

- Silnik 1.8 T.S 144KM  a co za tym idzie spalanie i osiągi (alfka schodzi do 10l w miescie, w bmw nie mogłem zejść poniżej 12l, co do osiągów i brzmienia silnika to nie będę się wypowiadał bo nie chce obrażać bmw)

- zawieszenie - wielowahaczowe w alfie a co za tym idzie auto przyklejone do drogi a zakręty pokonuje jak po szynach nawet z dużymi prędkościami, w bmw czasami aż się bałem, przy ostrzejszej jeździe tył ucieka, w zimie problemy z wyjazdem z parkingu na osiedlu, ogólnie mniejsza stabilność auta na drodze czyli normalka przy napędzie na tył i brakiem systemów wspomagających)

- Hamulce - alfa 4x tarcza, bmw 2 x tarcza + 2 x bębny, w bmw w porównaniu do alfy hamulce były słabiutkie.

- wygląd :)

- wnętrze, fotele, kierownica, zegary, design, wygoda.

- brak rdzy w alfie, w bmw jednym z powodów sprzedaży była własnie postępująca rdza na tylnych i przednich nadkolach i na progach.

 

Nie mam czasu żeby się rozpisywać, to tylko moje spostrzeżenia, do minusów jeśli można to nazwać minusem to trwałość zawieszenia przedniego na polskich dziurach, niestety co jakiś czas wahacz do wymiany (ok 80zł), ogólnie ceny części do alfy nowych i używanych -  niskie co również bardzo mi pasuje, dostępność bdb.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W przyszłym tygodniu odbieram prawko i będę śmigał VW Lupo ;) 

Silniczek 1.4 TDI 75 KM - głośny, ale nadrabia małym apetytem na paliwo.

 

Zdjęcie z neta, nie mam teraz za bardzo czym zrobić porządnej fotki.

http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C31863297_1.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

prędzej do Greq

 

Wzywaja mnie :D

 

 

 

- BMW 3 (e46) vs Porsche Boxster (986) vs Nissan z350  - BMW 3 (e90) vs Porsche Boxster (987) vs Nissan z370 - jak na tle tych powyższych wypada Subaru Impreza WRX

 

Niestety sposrod tych samochodow moge porownac jedynie e46 do e90 :)

E90 wypada lepiej pod wzgledem prowadzenia, Subaru ze wszystkich tutaj wymienionych bedzie najlepiej trzymac sie drogi, minusem jest brak wiekszej zabawy (AWD z rozkladem 49:51)

Link to post
Share on other sites

Skąd takie dziwne wnioski? :)

 

(...)nie mogłem zejść poniżej 12l

Sprowadzasz wszystko do pieniędzy opłacalności, a nie o to się rozchodzi. Zawieszenie w e36 jest proste twarde i reaguje bez opóźnień - idealne pod mocny silnik, daje odczucie prowadzenia auta sportowego. Nowsze beemki - w dużym uogólnieniu - już mniej lub bardziej są ułagodzone (nie mówię tu o typowych sportowcach).

Z tym spalaniem to ewidentnie coś nie tak. Powinieneś sie mieścić w mieście :roll: w 9l.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu pisałem o swoim wypadku i próbie odwołania się do ubezpieczyciela sprawczyni o większe odszkodowania. Odwołanie wysyłałem drogą mailową i to był słuszny krok. +500 zł na rękę także warto było ;)
Myślę, że to może być sygnał dla tych, którzy (odpukać) doznają szkody w wyniku kolizji i firmy ubezpieczeniowe będą chciały Wam rzucić jakiś ochłap na pocieszenie.

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

 

 

W przyszłym tygodniu odbieram prawko i będę śmigał VW Lupo ;) Silniczek 1.4 TDI 75 KM - głośny, ale nadrabia małym apetytem na paliwo.
Wreszcie coś co ma ręce i nogi i do tego sympatycznie wygląda :) Taki przytulny :) Myślałem nad Lupo ale dawno przestali produkowąć i to co jest na rynku to stare roczniki.
Link to post
Share on other sites

 

 

ale dawno przestali produkowąć

 

Teraz jest coś takiego  

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28386/1280-volkswagen-up-01.jpeg

 

 

Narzeczona miała Lupo ( pisze "miała" bo nim dachowała, na szczęście nic się Jej nie stało), bardzo lubiłem to autko 

Link to post
Share on other sites

skoda i seat maja chyba tez takie...w sumie to jeden czort.

Do miasta fajne autko ale mnie nie powala.

W UK kumpel do mnie ze teraz wszędzie w UK, te 500-tki.....driverzy typu lesby /geje = zero umiejętności hah :P

Link to post
Share on other sites

Wreszcie coś co ma ręce i nogi i do tego sympatycznie wygląda :) Taki przytulny :) Myślałem nad Lupo ale dawno przestali produkowąć i to co jest na rynku to stare roczniki.

Dzięki, myślę że na własne pierwsze auto to dobry wybór. Za tą cenę mógłbym mieć sporo większe e36 czy golfa IV, ale nie mam aż takich potrzeb a takie Lupo o wiele łatwiej zaparkować, pali koło 5 litrów ropy i do tego akurat ten egzemplarz miał udokumentowany przebieg 170 tys. km.

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Auta wielkości Lupo to z pewnością nie są pochłaniacze autostradowych kilometrów, ale nie będę się nim wybierał nad morze także nie powinno być tragedii  :rotfl:  W dalsze trasy zawsze mogę pożyczyć od rodziców Octavię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...