Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Z tą królową lawet to mega wyolbrzymienie bądź ja jak i mój ojciec mamy niebywałe szczęście do lalek :o On ma Lale II FL 1.9 DCI 130 KM i kompletnie nie narzeka. Zrobił jakieś 80 tys km. Wcześniej miał Lalke I 95 r 1.8 8V i też śmigała elegancko (teraz nią jeździ wujek)
Ja jak wspominałem x stron wcześniej - jeżdżę Lalką I 97 r 2.0 8V z gazem i jest elegancko :) Te samochody nadają się rzecz jasna na dobre drogi ale jak się nie zalicza każdej dziury to da się przeżyć. Nie ukrywam, że przy większych funduszach sprawiłbym sobie jakieś BMW.

Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie się rozbijam

http://www.dobrejazdy.pl/image/toyota-yaris-3.jpg

 

Dokładnie z tym samym znakiem na dachu :D

 

A potem:

http://img08.tablica.pl/images_tablicapl/77867169_5_644x461_fiat-siena-14hl-benzyna-lpg-slaskie.jpg

 

I jak tata mi da:

http://auto.evach.ru/img/auto/alfa_romeo/159sw/159_sportwagon_3.jpg

 

 

A teraz polecą hejty i wyzwiska od dzieciaków :D

 

A tak serio to co byście polecili na pierwsze auto powiedzmy do 6-7 K? Powinno być żwawe, nie jakieś tam silniki 50KM. Najlepiej jakiś diesel lub mało paląca benzyna i musi mieć klimę :)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Ja polecam od siebie hondę civic VI 1,4 lub 1.5 benzynka.Jeszcze rok temu jezdzilem hondą civic 1,4 i powiem że fajnie silnik się wkręca.

Spalanie w trasie 6,3\100...miasto do 6,7\100.Jakieś tam ople astra z 1,4B to jak taczka w porównaniu z tym autem.Objechałem nawet volvo s40 z 1,8B.

Link to post
Share on other sites

No w sumie fajne autko, rodzice mieli jakieś 4 auta do tyłu :) Civica VI 5 drzwi 1.4, ale on to jednak dość palił :C coś koło 8l brał. A jeździć jechał nawet nawet. Pamiętam, że jechałem z tatą nim bodaj 160 na trasie więc ok, bo szybciej jeździć nie ma gdzie u nas.

 

BIGPUN

Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć :D

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Obecnie śmigam Palio Weekend (1,2L 75KM, w dowodzie 1025kg, w specyfikacji 1060kg) z rodzicami :P

 

Więc się zastanawiam, czy 1,5L 88KM (132Nm, 1105kg) styknie, czy iść na całość w 2.0L V6 144KM :D

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Teraz to mam do wyboru:

 

Alfa 156 1.8 144km

Alfa 159 1.8 Mpi 140km

 

Już są dwie alfy w rodzinie :)

 

Ja w sumie też niedługo będę musiał poszukać czegoś i narazie rozglądam się za Mazdą 323F II BA  :P

 

Ja nie miałem, ale zastanawiałem się nad kupnem, nie kupił teraz już tego auta, rdza go zeżre i to największy -, a wiadomo jak rdza to naprawa kilka tyś zł (wspawanie podłogi itp), silniki podobno są nie złe i oszczędne? ale ja tam nie wierze miałem civic V 1.5 90Km bez v-teca i w mieście 10l na porządku dziennym, a auto leciutkie, może przez dość szerokie opony.

 

Teraz tyle samo po miescie palą mi obie alfy dużo większe, cięższe i z większymi mocami.

 

 

ps. kumpel miał taką mazdę właśnie, rdza w wielu miejscach (nawet na kielichach gdzie zamontowane są amortyzatory, do tego niebieski dym z rury wydechowej, czyli spalanie oleju) Szybko ją pogonił.

 

Jak to się mówi wszystko jest dobre jak jest nowe, chociaż są wyjątki ;)

 

Ale ogólnie japońce dosyć fajnie gdyby nie ta rdza, wnętrze, ceny części :/  no ale o gustach się nie dyskutuje każde auto ma swoje wady i zalety, jeśli ci się podoba to bierz śmiało bo chyba właśnie o to chodzi, tylko sprawdź dokładnie przed kupnem.

 

A tak serio to co byście polecili na pierwsze auto powiedzmy do 6-7 K? Powinno być żwawe, nie jakieś tam silniki 50KM. Najlepiej jakiś diesel lub mało paląca benzyna i musi mieć klimę  :)

 

156 1.8TS 144km okolice 2000r ;) tylko że mało palące to ono nie jest, chyba że z LPG, sam miałem tyle kasy i chciałem auto lekko sportowe z pazurem i ładnym wyglądem z zewnątrz i wewnątrz, dość dynamicznym silnikiem nie spalającym nie wiadomo ile benzyny, trzymające się idealnie w zakrętach, z dobrym wyposażeniem, wygodne, w  dobrej cenie zakupu i części, to wszystko oferuje właśnie ten model, jak dla mnie ideał.

 

W sumie z prawie każdej marki coś wybierzesz, zależy tylko co ci się najbardziej podoba i czego oczekujesz od auta.

 

spełniać Twoje założenia mogą np.

 

civic V gen lub VI 

mazda 323f

golf 3

megane

stilo

fiesta

.......

 

itp itd wybór jest ogromny :)

 

wszystkie z silnikami o małej pojemności, diesla raczej nie proponuje bo naprawa może przekroczyć cenę zakupu samochodu, a jak wiadomo przebiegi diesli nie są małe szczególnie w takich rocznikach.

 

Bardziej celował bym w benzyne + dobrą sekwencje.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Ford Sierra 2.0, E36/E36 320/325/328, Wszelkie popularne Hondy Civic'i nawet 150km przy niskiej masie daje radę a wszystkie mało palą :) (Jeśli nie masz nic przeciwko FWD to fajne autka można poszukać IV/V z jakimś Vtec'iem   :)

PS: Jeśli czujesz, że motoryzacja może cię  zarazić, to nie ciągnij się w BMW bo przy mocnej jeździe mogą cię porwać bieżące wydatki związane z nim,  a sama Sierra jest b.tania w utrzymaniu nie pali wiele a można wiele mieć zabawy z tym autkiem, z kolei słyszałem, że Honda spali mniej od Sierry ale nie wiem jak z cenami części.

PS: Zawsze pozostaje Mazda MX-5 (Miata) która jest bardzo bardzo popularna, RWD i też zrywna.

Myślę, że inne Japońce to już wyższe ceny bo albo są legendami z super osiągami albo są klasykami.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

W sumie to skłaniałbym się do Hondy :) Ładna z wyglądu, w środku niczego sobie. A jak kupię ładny egzemplarz, na który nie trzeba wydać dużo kasy od strony mechanicznej to będę się bawił w stronę wizualną i dodatków, np. odświeżenie lakieru, kubełkowe fotele lub skórzane jeśli mieć ich nie będzie, jakieś audio porządniejsze.

 

Skoro ma spalić te 6,5 l to jestem za. 

 

A Sierra niby OK, ale wizualnie dla mnie nie pasuje, zbyt staro wygląda, a Civic ma tam jakieś sportowe zacięcie i mimo swoich lat wygląda nieźle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...