Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Szanowni Panstwo,

staje w najblizszym kwartale przed wyborem samochodu i chetnie posluchalbym propozycji nad czym jeszcze sie mozna zastanowic :)

Nie ma jakiegos konkretnego limitu cenowego, ale nie chce wydawac "kroci", przyjemnie byloby sie zamknac w 100 tys. PLN, ale jezeli warto byloby doplacic ponad ta kwote to tez jestem przygotowany na taka ewentualnosc.

To czego szukam w samochodzie:

- Fun to drive (czyli RWD lub fajne AWD)

- Niskie spalanie (do 10-14L w miescie i ~7 w trasie, jezeli mielibysmy przekroczyc 20L/100 w miescie to musi to byc usprawiedliwione, tj. conajmniej 450KM :) )

- Ma moc przewiezc 4 osoby

- Koszty utrzymania aby byly wysrodkowane (Nie chce robic przegladu generalnego silnika jak w Ferrari co 10 tys km, ale nie musza to tez byc jakies grosze :) )

 

Moje obecne typy:

BMW E66 730D / BMW E60 535D / BMW X6 3.5D

Kierujac sie bardziej w strone tego drugiego.

 

Macie jakies ciekawe przemyslenia w temacie? :)

Link to post
Share on other sites

z tych 3 typów ktore podales ciezko jest wybrac gdyz chcesz kupic naprawde DOBRY samochod.

BMW 7 - jezdzilem nie raz, tylko ze benzynowym 4.5 (745) autko fajne, wygodne - wkoncu to seria 7 auto klasy premium, luksusowe - nie wiem jak z motorem 3.0d ale napewno nie bedzie to autko do zapier**** ale da rade przycisnac. E60 535d - lepszy motor, wieksza moc i moment obrotowy, autko z tym silnikiem ciagnie bardzo dobrze, X6 rowniez dobre lecz to inna klasa - suv, na Twoim miejscu brałbym E60 535d, jest chyba najlepszym rozwiazaniem z tych 3, koszty napewno nie sa male, ale nie sa tez wysokie jak przy niektorych BMW/mercedesach ktore maja silnik V8 lub V12 ew pomyslał nad czyms zupelnie innym tak jak napisales "fun to drive" jakis M power? np E46 m3 z konca produkcji, lancer evo turbo, audi S/RS, subaru impreza lub BMW E92 335i - dobry silnik przy kozackiej budzie (jesli brakuje kasy na e90 m3) silnik ten rowniez daje rade na 2 turbinkach  :)

@btw dlaczego diesel? :)

Edytowane przez sufasaj
Link to post
Share on other sites

Nad M3 E46 myslalem, ale w tej samej cenie dostaje 535D, ktore ma lepsze osiagi :) //EDIT: Nie mowiac o tym, ze przy podobnych osiagach 535D spali polowe tego co M3 :)

 

Lancer EVO wydaje mi sie troche... zbyt miekki, zbyt cywilizowany jak na samochod stricte sportowy (jezeli mam brac samochod, ktory jest "goly" to chcialbym aby tak sie tez spartansko prowadzil a lancer to bardziej casual :) , impreza wrx to moze...)

 

Audi S/RS - nie przepadam za Audi, szczegolnie nie pasuje mi w nich kierownica, oraz wbrew pozorom awaryjne silniki i elektryka, ale mysle ze sprobuje rozwazyc moze A4/A6 czy S4/S6

Link to post
Share on other sites

Mało awaryjny samochód z wyglądu też ładny (zależy co kto lubi) i 5-litrowe V8 powinno sprawić radość ;)



Mi się taka marzy, tylko w niebieskim http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/cars-sale-wanted/101065d1268184970-2002-lemans-blue-m5-43-000-miles-warranty-_dsc0501.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli się byś zdecydował na tą 535d to pamiętaj żeby po kupnie wyciągnąć blaszki w kolektorze dolotowym które są niby od "gaszenia" silnika



Ja do e39 mam sentyment więc wiesz :P ale w e60 mi sie podoba to ze ogranicznik prędkości juz działa a w środku niecałe 3 tyś obrotów i cisza :D

Link to post
Share on other sites

Obecne Audi S/RS są zbyt ugrzecznione, RS B5 to był killer.

 

Za 100k kupisz młodą Evcie (tu skłaniałbym się do VII/VIII/IX) bądź WRXa (tu unikać aut z USA) i wymienisz mu zawias na porządny gwint/dłubniesz silnik (które do jazdy na co dzień spokojnie zniosą 400KM bez zakucia). Jak nie będziesz traktował pedału gazu w systemie binarnym to w 20L/100km w mieście zmieścisz się spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Lotusa w podobnej kasie znajdziesz, chyba że on też za mało sportowy bo nie ma nigdzie dopisku "sport, GT, itp" :) Jest jeszcze Skyline, S14a, 300ZX, Supra czy 3000GT, Ople GT (te stare, bo to nowe to nie Opel już), zależy na czym Ci zależy, na tym by był nowy i awaryjny czy stary ale nie zajeżdżenia :P

 

Kurczę, strasznie fajne określenie z tym pedałem w systemie binarnym :D

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites
żeby po kupnie wyciągnąć blaszki w kolektorze dolotowym

*wyciac :D

Lotusa w podobnej kasie znajdziesz,

Ale w lotusie 4 osob nie przewioze :)

Samochodzik mi sie bardzo podoba, ale niestety niezbyt praktyczny :)

Obecne Audi S/RS są zbyt ugrzecznione, RS B5 to był killer.

 

Za 100k kupisz młodą Evcie (tu skłaniałbym się do VII/VIII/IX) bądź WRXa (tu unikać aut z USA) i wymienisz mu zawias na porządny gwint/dłubniesz silnik (które do jazdy na co dzień spokojnie zniosą 400KM bez zakucia). Jak nie będziesz traktował pedału gazu w systemie binarnym to w 20L/100km w mieście zmieścisz się spokojnie.

Nie chce przy tym nic grzebac.

jak juz cos pogrzebiesz to zazwyczaj samochod przestaje byc bezobslugowy :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to o to mi chodzi, cholerstwo jest z mosiądzu, jak się urwało to nowy tłok, szlif cylindra głowica do planowania i wtrysk nowy, przy okazji jak wylatywało to łopatki od turbiny uszkodziło

 

http://zapodaj.net/images/80fcefd856a4a.jpg

Link to post
Share on other sites

Mi zawsze podobał się Jaguar XJ

http://otomoto.pl/jaguar-xjr-400km-kompresor-aut-C17601840.html

 

I gdyby to były moje pieniądze wybierałbym pomiędzy XJR a Audi S8

http://otomoto.pl/audi-s8-C27444287.html

Ty możesz mieć inne upodobania :-p

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites
Czemu akurat E39?

Jak ma być "usportowione" to ta 5-tka właśnie. Nowsza to już nastawiona jest na komfort, nie ma tej adrenaliny w prowadzeniu - przynajmniej takie wrażenia z jazdy odczuwali testerzy, ja nie miałem niestety tej przyjemności. Inna sprawa to, że starsze konstrukcje opierają bardziej się na mechanice niż na wszystko poprawiającej elektronice. No i moim zdaniem wygląd przy takich maszynach schodzi na... trzeci plan.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites
A może coś z za wielkiej wody?  Dwa Dodge, Charger i Challenger w wersjach SRT8.

 

No i w formie żartu :P

http://allegro.pl/nissan-skyline-r32-gtr-1000hp-4x4-lhd-zamiana-i2888973464.html

 

GT-R także za drogi.

Kurde, dales mi teraz do myslenia, zapomnialem wogole o burgerach, musze nimi pojezdzic

 

 

@up

 

Wiesz, moze i tak, ale nie chce kupowac 12 letniego samochodu, bo zamieniac 8 letni na 12 to troszke nie tego :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...