Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

@up: Ooo Ignis - moja żona zakochała się w tym aucie. Ja go traktuję tak zabawkowo bardziej.

 

Dziś widziałem Syrenę na carsharingu 8-):menda::roll: chyba będę musiał się przewieźć. Tylko muszę wziąć kogoś, kto korzysta częściej z usługi, bo jest to dla klientów, co mają jakiś tam dorobek miesięczny. To i dobrze, bo byle kto ot tak Syrenki (i innych klasyków) nie weźmie - trzeba jednak tym umieć trochę się posługiwać.

 

Dźwięk wycieraczek zrywa papę z dachu.

 


 

 

Świąteczne mycie,niech takie coś ma od życia.

 

Super, choć szkoda się teraz starać, utrzymanie auta w nienagannej czystości o tej porze roku jest w zasadzie niemożliwe.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Ja jestem w tym wieku że jeździłem fiatami 125 , polonezami i maluchami , a nawet dziadek mnie syreną woził no i niestety nie czuje żadnego sentymentu do tych aut , ani nawet chęci przejechania się nimi jeszcze raz  , dla mnie to był złom i dalej jest . No ale tylko tym mógł jeździć przeciętny Polak . Lubię klasyki , ale nie nasze niestety .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
no i niestety nie czuje żadnego sentymentu do tych aut , ani nawet chęci przejechania się nimi jeszcze raz , dla mnie to był złom i dalej jest .

 

To prawda niestety, ale ja podchodzę do tego inaczej - jest to nasza myśl techniczna, zaprojektowana od początku do końca. W swoich czasach była jakaś (choć i wtedy też już była zawsze do tyłu), była jak mówisz często jedynym środkiem transportu dla niektórych, a to był już luksus. Można wymienić jeszcze, że nasza Syrenczyna miała epizody w motor sporcie. :)

 

Znalazłem filmik z tą Syrenką, co ją dziś na własne gały widział :jupi:, zobaczcie sami:

 

 

Łade 2107

 

A jest Waz Żiguli (rus. ВАЗ Жигули) akurat w car sharingu na Litwie - zobacz na powyższym filmiku gdzieś około 9:30.

 

Akurat nie miałem nigdy okazji tym jeździć, nie przypominam sobie też, abym miał możliwość jako pasażer (za to Wołgą to tak :) ), ale w swoim czasie był to wypas i krążyły opowieści, że są to auta lepsze pod każdym względem od naszych Fiatów 125. Czy tak było - nie wiem, ale nie zdziwiłbym się, jakby tak było.

 

 

z bratem żeśmy ją zajechali na koniec kariery

 

Hehe, tak się robiło ze starymi autami. Człowiek się nie zastanawiał wtedy, że za kilka lat takie autko jakoś tam utrzymane może być w cenie. Dziś dobrze utrzymana Syrenczyna swoje kosztuje. :o

 

 

Edycja:

 

Hehe, jest jeszcze Maluch i Poldek w W-wie :) na car sharing (tych na żywo jeszcze nie widziałem)

 

 

 

Poldkiem jeszcze można jechać, ale Syrena i Pryszcz to już dla hardcorowców. :wariat:

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Nostalgia swoje robi. Prawko robiłem w 92 na Maluch. W domu był Duży Fiat, który wcześniej był Fiatem 125 jeszcze z biegam w kierownicy. Potem rodzice odebrali Malucha z książeczki i zaraz go sprzedali. Za to co udało się dostać na giełdzie kupiliśmy silnik 1600 i skrzynie 5., która wsadziliśmy do budy Dużego Fiata. Most był jeszcze włoski, tzw. krótki więc przyspieszało to fajnie ale więcej jak 160 już nie chciało jechać. Potem na to wszystko zrobiliśmy przekładkę z budą Poloneza tzw. MR89 (ten ostatni przed Caro).... A potem już nic naszego nie było... Eh, to były czasy

Link to post
Share on other sites
ale więcej jak 160 już nie chciało jechać

 

Ojciec pojechał z kolegą odebrać nowego dużego fiata do Gdańska  w 88r dla niego , mimo że fabryka była w Warszawie , a my mieszkaliśmy 30 km obok  ;)  No i tym fiatem sporo potem jeździliśmy z nim na wakacje itp. Skrzynia 5 , silnik 1500 vmax z górki 140 .

Sprzedał go w 97r. to mimo że dbał o niego i nie dużo kilometrów nim zrobił (na wykładzinie była cały czas oryginalna folia ochronna ) to auto było w rozsypce , zardzewiałe , biegi wypadały , silnik agonia . Łada 2107 chyba jest sporo lepszą konstrukcją jak wspomniał Krzysztof , ja  nie miałem okazji takową jechać , ani chyba żadna inną . Poloneza borewicza ojca to unieruchomiłem zanim jeszcze prawko zdałem . Odpadła przerdzewiała podłużnica na dołku , auto miało kompleksową blacharkę robioną ze 3 lata wcześniej :)

Ja dostałem kaszlaka na 18 urodziny , nim zrobiłem kilkadziesiąt tyś km . ze 3 silniki się zużyły  :)  

Kolega miał poldka 2.0 dohc , vmax 200kmh , ale raz tylko tyle jechał bo miał problem z utrzymaniem się na drodze .

Ale mówił że mina właścicieli zachodnich aut jak ich poldkiem wyprzedzał była bezcenna  8-)

 

Inne poldki i ich vmaxy którymi jechałem :  

-Caro 1.5 93 gaźnik lpg 170 z górki 165 prosta

-Caro plus 97 monowtrysk 140 150 z górki 

-Caro plus mpi 150 ale jeszcze może by coś poszedł 

-Ojca borewicz 81r. 1.5 skrzynia 5 165.

-Mój maluch w zależności od silnika i stopnia nachylenia od 120 do 135 

 

 

Prawko to już na uno zdawałem 98r. chyba .

 

Jeśli chodzi  o firmę Panek to fajna inicjatywa , bo młodsi posiadacze prawa jazdy mogą sprawdzić jak to było kiedyś .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o firmę Panek to fajna inicjatywa , bo młodsi posiadacze prawa jazdy mogą sprawdzić jak to było kiedyś .

 

Fajna, fajna choć słyszałem, że tych klasyków nie można tak po prostu wziąć jak się nie ma wcześniej wyjeżdżone u nich ileś tam. Może to plotka, ale taki zabieg byłby bardzo ok uważam, bo nikt nie będzie brał skarpety aby szybko się przemieścić z punku A do B, tylko weźmie nowoczesne auto (czyli jakąś Toyotę - bo tego chyba mają najwięcej). Z drugiej strony młody kierowca będzie miał trochę problem z tymi klasykami - w syrenie to nawet i sporo popsuć można.

 

 

A jeśli chodzi o 125, taki test mi dziś YT wypluł na głównej:

 

Link to post
Share on other sites

Skarpeta to ogólnie ma zasięg kilkudziesięciu kilometrów od awarii do awarii , głównie to chyba półośki siadały i każdy gdzieś dalej jadąc miał taką na zapasie w bagażniku . Ja pamiętam jak dziadek nas odwoził do domu , z 5 km może , a i tak to czasem był problem  :)

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim wewnątrz zadbany, a wręcz odpicowany. Znaleźć w miarę zdrowe mechanicznie b6 to nie problem, tak samo jak zrobić drobną poprawkę lakierniczą i polerkę. Niestety wnętrza w większości z nich są już mocno wyeksploatowane i żeby zrobić coś z tym trzeba wsadzić niewspółmiernie dużo w stosunku do wartości auta.

Link to post
Share on other sites

Też dołączam się do życzeń. Z racji, że nie jestem katolikiem (ani w ogóle wierzącym), to życzę Wam forumowi kumple,

 

aby ten wolny czas był spokojny, abyście spędzili go z najbliższymi w ciepłej i kochającej atmosferze,

abyście się nie przejedli i nie przepili (oszczędzajcie się na Sylwka :wariat:), 

no i aby po świętach też Wam się szczęściło.

                                                             Spokojnych Wam Życzę.

 

No i taka chuineczka ode mnie

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wszystkiego najlepszego  :)

 

Jak już pisałem kupiłem sobie kamerkę pod choinkę 70mai . Mama coś podsłuchała moją żonę i chyba źle coś usłyszała bo dostałem od mikołaja drugą  :D  xblitz GO se . No nic ja sobie zainstaluję 70mai , a ojcu dałem xblitza .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem gpu w niedzielę , w poniedziałek z rana odebrał ją  kurier ,a we wtorek już komentarz pozytywny . Mówię że się nie spodziewałem odbioru tak szybko . Odpowiedział że od czwartku mniej więcej mają już spokój i dziś (poniedziałek 23xii) to już o 13 jedzie do domu .

A żeby to nie był zupełny offtop to wrzucam wątek motoryzacyjny  ;)   Był fiatem ducato białym pordzewiałym  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...