Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

jezdza na benzynie czyli paliwie pod jakie silnik zostal zaprojektowany w BENZYNOWYM aucie

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Co do LPG gdy ktoś faktycznie robi kolosalne przebiegi ok, jego sprawa wtedy zaoszczędzi. Niemniej jeśli jeździ mało to gdzie ta oszczędność w instalacji za 2,5k+, po jakim czasie się ona zwróci? Bo jeśli ktoś kupuje auto, montuje gaz i sprzedaje samochód po roku to całe "oszczędności" diabli biorą.

 

Nie chodzi o hejt na gazowników a o to, że niektórzy zwolennicy patrzą ogólnikowo, na zasadzie: "za lpg płace mniej o polowe to założę instalke", tyle tylko, że nie każdy dokonuje dokładnego bilansu, nie bierze pod uwagę tego czy gaz faktycznie mu się opłaci a w takim wypadku bardzo często wcale nie oszczędza.

Link to post
Share on other sites

Ja moim V40 w klekocie pojeżdżę jeszcze 2-3 lata i zmiana na podtlenek lpg, najprawdopodobniej V50 2.4 170km, pali w mieście...12L gazu  :P  więc jazda wyjdzie mniej więcej tak jak obecnym, teraz w mieście łyka mi 7-7,5 ON a przebiegi mam rzędu 15-18kkm rocznie, więc 2-3 lata i instalka mi się zwróci a przez następne 2 będzie pracowała na zysk już.

Link to post
Share on other sites

Instalacja zwraca się po 15tys km przejechanych :) Ja w ciągu roku robię 30tys km na benzynie i jak sobie policzę ile kasy idzie na paliwo to lepiej nie liczyć hehe :P Jak jest opcja żeby oszczędzać na gazie to się zakłada.Ogólnie lpg fajna sprawa ale nie w moim aucie :P 

Edytowane przez Krystian69
Link to post
Share on other sites

Wystarczy czytać autocentrum i internety  %-)

Poza tym, powszechnie wiadomo, że nikt nie poleca krapowej instalki w podrzędnym zakładzie chyba, że ktoś chce przycebulić i mieć z takową więcej kłopotów jak pożytku. Kwestii "po znajomości"/ "założe samemu" nie biorę pod uwagę. Fakt faktem porządna instalka kosztuje i nie trzeba być w temacie żeby to wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

a praktycznie wychodzi coś innego niż w Internetach :) za 2,5k to masz instalkę klasy premium :) najlepiej kupić używany sterownik z okablowaniem, nową butlą, nowe wtryski, nowy reduktor, a jeśli zbiornik kupujesz tam gdzie mają Ci założyć instalację wtedy nie ma problemu z fakturą na tą instalację i możesz normalnie wbić ją w dowód :)

Link to post
Share on other sites

2016 rok a ludzie nadal hejtują lpg... Może żal, że inni jeżdżą za pół darmo, a wyznawcy benzyny płaczą przy dystrybutorze i liczą każdy kilometr?

 

jeżdżę na benzynie, chociaż nie mam nic do gazu. wręcz chętnie bym założył jakby wpadło trochę więcej grosza ;D ale benzyna przynajmniej trochę hamuje przed ciągłym wożeniem dupska, a to duży plus! :P

 

Keczu - ale zauważ, że fabryczne instalacje też są montowane w autach z silnikami benzynowymi... więc co to ma do rzeczy? A reszty Twojego wywodu to nie rozumiem, bo trochę odjechałeś od tematu, że ło ho ho.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

@keczu - myślę, że więcej jest takich co na pokaz kupili starą bete albo ine ustrojstwo z silnikiem >2.5l, maja poniżej 25 lat i ich nie stać na jazdę stąd mają błękitne paliwo

Link to post
Share on other sites

@@spider_1987, tak i nie. Bo widzisz zbieram kasę wydaję i potem śmigam za 19 zeta/100km. TT jest projektowana pod 98 i tylko takie do niej leje i na takim jeździłem przed LPG. Wychodziło mnie 46 zeta /100km. To że wydałem 2,8k to już zapomniałem, a to ile mi o miesiąc zostaje na koncie widzę na bieżąco. Dwa, dzięki LPG mogę sobie jeździć i śmigać ile dusza zapragnie. Wiele razy byłem świadkiem gadania "Eeee po co autem, bez sensu wolę piechotą/tramwajem bo szybciej", po założeniu instalacji jeździł brumem 500m po bułki i jakoś nie było ze z buta szybciej. Jak miałem polo robiłem... z 20k rocznie, teraz zrobiłem 15k od listopada, dlaczego? Bo mam lpg i kiedy chcę to wsiadam i jadę, nawet nie patrzę ile to pali....

 

 

Takie śmieszne nie śmieszne

Pokaż mi rachunek, za DPF i "dwumas" z diesla VW Group. To gadanie o Alfach mnie już męczy... Zaraz się zlecą obrońcy prawilności Alfy, znowu będą 2 strony spamu i nawet bez głośników będzie słychać dźwięki pękających z nabrzmienia skorupek jajek..

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

 

 

Keczu - ale zauważ, że fabryczne instalacje też są montowane w autach z silnikami benzynowymi...

 

Hehe, fabryczne instalacje hehe.

One są montowane w zewnętrznych firmach, które spełniają jakieś tam warunki i z nimi są podpisane umowy, a te instalacje są dokładnie takie same jak "normalne" instalowane potem na zlecenie zwykłego użytkownika.

Aczkolwiek zgodzę się, że keczu zdrowo przesadził w swoim komentarzu. Trochę racji ma, ale bardzo przesadza. Patrzy chyba przez pryzmat swoich zarobków i tego jak to wygląda za granicą. To, że u nas większość zarabia tyle co kot napłakał trochę zmienia postać rzeczy i taka instalacja gazowa jest jak najbardziej na miejscu. Do tego, takie auto potem łatwiej sprzedać.

Link to post
Share on other sites

 

 

To tacy co nie stac ich na utrzymanie zakupionego auta, ale zamiast wybrac ekonomiczniejsze z mniejszym silnikiem wysrali sie z kasy na jakies bardziej "luksusowe" z wiekszym silnikiem bo co by sasiad powiedzial.

 

Mnie natomiast śmieszą Mietki w B5 TDI 150tyś przebiegu, co im Passerati pali 3,5 "ropy" na trasie. Sami nie mają kasy na nic lepszego i nowszego niż ostatni wypust 2004 roku, a oceniają innych. Na wszystkich dookoła najeżdża, że ich nie stać na swoje samochody,a sam kupuje Leona czy Golfa 1.9 TDI za 1500€, bo więcej i tak nie odłoży. "Miszcz ekonomi" cholera jasna...ze zmywaka w UK albo D. Pozjadał wszystkie rozumy i wali swoje żale na internetowych forach. Cały świat be, tylko on jeden jedyny prawilny.  Won do swojej świątyni cebularstrwa oceniać samych siebie!

Każdy se jeździ czym chce i na czym chce- może nawet to być 8 litrowa W16 na drewno pakowne do bagażnika, zgazowane i śmigać na gaz syntezowy. Nikomu nic do tego. Każdy ma swój portfel, swoje konto i wara od niego.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

po założeniu instalacji jeździł brumem 500m po bułki i jakoś nie było ze z buta szybciej.
 

 

Szybciej może tak, ale na pewno nie jechałeś na gazie. No chyba, że ktoś ustawił Ci przełączanie instalacji przy 10 stopniach.

Link to post
Share on other sites

Czepiasz się detali @Lukson, tu chodziło o przekaz, a nie o mierzenie odległości linijką. Chociaż nie powiem, moja instalacja działa tak, że przy 16°C które mam w garażu podziemnym, jak tylko z niego wyjeżdżam to jadę już taniej ;)

Link to post
Share on other sites
"Miszcz ekonomi" cholera jasna...ze zmywaka w UK albo D. Pozjadał wszystkie rozumy i wali swoje żale na internetowych forach. Cały świat be, tylko on jeden jedyny prawilny.  Won do swojej świątyni cebularstrwa oceniać samych siebie!

 

 

... // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...