Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

8 cylindrów daje po 4 na stronę Vki, V ma dwa kolektory wydechowe więc zakładając że mamy 7,2L to na stronę wyjdzie 4 cylindry i 3.6L, czyli raptem 0.6L więcej niż twoja kosiarka :)

A BigBlocki miały pojemność od 5L czyli 2.5L na stronę :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj, po wielkich problemach na trasie z moim VW, odebrałem E46 Touring 330D z 2005r.. Po przesiadce z Polo 6kV z silnikiem 1.4 to dla mnie na razie rakieta. 

Spalanie wg komputera wyszło mi 5,8l/100km na 310km trasie przy średniej prędkości 100km/h....... Na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

Jak znajdę chwilę wolnego to wrzucę jakieś foto.

Link to post
Share on other sites

3.0D z BWM faktycznie ma takie spalanie :)

Mi zjadło 7-8L przy 160 na trasie liczone wdg zbiornika i pełnych tankowań, a do tego ma jako takie odejście jeszcze :)

W ogóle to auto w wersji Coupe z pakietem M (pakietem fabrycznym by nie było) wygląda i prowadzi się bardzo fajnie.

Link to post
Share on other sites

W większości wypadków DSG lepiej i szybciej zmieni biegi niż użytkownik więc skrzynia manual/automa to żaden wyznacznik dla mnie, a w tym konkretnym BMW akurat automat bym widział :)

 

 

 

osiągi fabryczne są dla mnie w 200% wystarczające

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, za rok powiesz że to tylko wystarczająca ilość, za kolejne pół roku powiesz, cholera szkoda że nie brałem mocniejszego ;)

 

Ja swojego na nic nie zamienił bym, chyba że na R33 z RB25/26DET/T bądź 300ZX V6TT.... znaczy jako drugie auto :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale ja nigdy nie miałem "jazdy na silnik" w samochodzie. W sensie "serce" auta nigdy nie było dla mnie priorytetem, chociaż pewnie gdybym już kupił swoje to miło byłoby, żeby nie zdychało w połowie wyprzedzania. Ale zawsze irytowało mnie porównywanie samochodów w czasopismach na bazie motorów - przecież można zamówić inny. Chociaż to samo dotyczy wyposażenia. 

 

Jest tu jakiś ogólny temat o samochodach? Bo w tym tworzy się zważywszy na temat dużo odbiegających wypowiedzi, mimowolnie ;P

Link to post
Share on other sites

Ta 3 litrowa kosiarka jak ją nazwałeś potrzebowała podniesienia czerwonej lini do 8250rpm i kręciła się podobnej wielkości turbina dość dobrze, przy V8 potrzebujesz dwóch takich a wtedy to ma sens tylko w dragsterze :)...

Ten temat jest dobry zawsze ciepły :)

300zx nie warto jest ciężką kobyłą, ja bym kupił już dawno Suprę tylko ten napęd RWD i codzienna jazda na oponach do dragu i nadal mało przyczepności...

Odnośnie Skyline R33 to zapewne będzie cię stać nawet na GTR'a bo ceny stoją w normalnym punkcie a nie kosmiczne jak R34, z kolei ja bym wolał do codziennej jazdy R34 (Buda od jakiegoś 2,5/2,0 modelu R34 i wyposażenie/silnik GTR'a), i na tor od czasu do czasu też r34, ale jeśli bym budował auto od podstaw do dragu lub torowego potwora to R32 jest fajny bo lżejszy od następców.

W e46 pamiętam, że dało się chyba przerobić seryjny komputer do obsługi jakiegoś fajnego systemu :).

Tylko nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić bo nie miałem E46 :(.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

300ZX dla mnie bosko wygląda, a to że ciężki nadrabia mocnym V6TT właśnie :)

Supra może i fajna, ale znowu dla mnie zbyt oklepana bo każdy by ją chciał mieć.

 

R33 właśnie z tego względu że ceny ma normalne, a różnic miedzy R34 nie było prawie poza wyglądem (tutaj na plus R33 dla mnie) i mniejszą ilością elektroniki.

 

Na tor to mam już zabaweczkę, i nie wymieniłbym jej na nic innego :) Kadett C Coupe 2.5L 8V Gaźniki i 220HP przy 700kg robi swoje :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...