Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Dostanie. ABS przyhamuje to koło.

 

The manually locking rear differential from the earlier generations was replaced with a conventional open differential, with Electronic Differential Lock (EDL) (which detects wheelspin via ABS road wheel speed sensors, and applies brakes to one spinning wheel, thus transferring torque via open differential to the opposite wheel which has more traction). EDL works at speeds up to 80 km/h (50 mph) on all quattro models (on non-quattro models: up to 40 km/h (25 mph).

Link to post
Share on other sites

1.9TDI 10litrów? To chyba by z baku musiało cieknąć :P

 

Pejkot 2.0HDI pali 6l w cyklu mieszanym max. 6,6l, w trasie ok. 5,6l max 6l.

(w sumie, to cykl mieszany, ale większość to w mieście)

Pewnie napiszesz, że styl jazdy odpowiadający dziadkowi - a guzik!

Jeździ się płynnie, hamując silnikiem i ogólnie stosując zasady eko jazdy ;]

Jeszcze zależy kto jeździ więcej, bo ja dopiero uczę się eko jazdy :D

Hamujcie silnikiem i bawcie sie w eko jazdy na luzach itp.

Tylko się potem nie dziwcie że się zaczyna sypać po kolei wszystko.Znam wielu ludzi którzy kiedyś probówali eko drivingu - wszyskto super tlyko ta oszczędność roczna powiedzmy 2-3k przy przegbiegu 80k rocznie idzie  po 2 latach z takim samym skutkiem na naprawy - czytaj sprzegło - szybko padające skrzynie jakieś przekaźniki i srołki pierdołki.

 

Co do 10 litrów.Jak jedziesz 180km/h prawie na ograniczniku i masz 3,5tys obrotów non stop to spalasz dalej 6l ;)?Wiem jezdziłóem trasy 1-2tys km już co najmneij 100 razy i wiem ile pali 1.9TDi.W bajki sobie wsadźcie spalania poniżej 5 litrów przy jezdzie 130 :D.Nie patrzcie na komputer pokłądowy jedna wielka kicha.Jeśli producent pisze 5,2l to nie spali mneij niż 5,2 ani nawet tych 5,2 tylko przynajmneij 5,5 PRZYNAJMNIEJ powtarzam.Oni testy robią w super warunkach,bezwietrznych na idealnych oponach i najwyższej klasy paliwie którego nie kupisz choćby to byłą super hiper wypas Verva Nitro + Protector srator promotor....

Dobra jedziesz 130 - mozęsz spalić te 5,5l jadąc nie załądowanemu.Powtarzam jeździłęm chyba każdym wariantem 1.9 od SDI przez stare 90konne uturbione do 150 konnych werrsji "sport" w leonie.I złego słowa nie powiem ale spalić się mniej niż 5 po prostu nie da.Chyba że górka i jeszcze tir przed tobą :).

U mnie Becia spala śmiało 8 litrów ale ciągle mam pod nóżką te 450-500 nm i zawsze ponad 200 koni nie zależnie od obrotów.Chciałeem kupić jakąś A6 w dieslu ale co miałem kupić 2.0TDI?Lepiej było wskoczyć pod tramwaj.Wersje 2,7 i 3.0 są też nieudane.

bardzo polecam 3.0d marki BMW jeśli kupicie zadbaną sztukę i wymienicie klapki na kolektorze zaraz po zakupie i sprawdzicie CR oraz turbo to możecie walić dziesiatki tysięcy kilometrów.Amen

 

Co do quattro - ja mam wersje z xDrive - nie znam się ale jak dla mnie działa bez zarzutu.Coś czego brakowało w e39.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Prowadziłem z Litwy MG ZR 2.0 TDi. Spalanie wyszło około 6.5L na setkę a samochodu nie oszczędzałem.

Skąd wiem? Bo był zatankowany pod sam korek a potem zrobiona była dolewka 10km przed domem.

Link to post
Share on other sites

Królik zawstydza producentów aut.

 

Dobra jedziesz 130 - mozęsz spalić te 5,5l jadąc nie załądowanemu.

....

ale spalić się mniej niż 5 po prostu nie da.Chyba że górka i jeszcze tir przed tobą :).

Osiągając średnią 130km/h nie ale jadąc prędkością autostradą zgodnie z przepisami w 1.9TDI 90/110KM spokojnie idzie zejść poniżej 5L/100km
Link to post
Share on other sites

 

Hamujcie silnikiem i bawcie sie w eko jazdy na luzach itp.

Tylko się potem nie dziwcie że się zaczyna sypać po kolei wszystko.Znam wielu ludzi którzy kiedyś probówali eko drivingu - wszyskto super tlyko ta oszczędność roczna powiedzmy 2-3k przy przegbiegu 80k rocznie idzie  po 2 latach z takim samym skutkiem na naprawy - czytaj sprzegło - szybko padające skrzynie jakieś przekaźniki i srołki pierdołki.

 

 

 

Nie zgodziłbym się. Ale tyle napisze tu, bo wartoby rozmowę kontynuować w adekwatnym do tego temacie.

 

Jeżeli chodzi o moje wspaniałe 1.9TDI 90KM w golfiku (4), on pali średnio 5/6 litrów, jeżdżę głównie po mieście. Ale na trasie dużo więcej nie zejdzie. Taka prawda. Lecz to jest i tak świetny wynik. I oczywiście w zależności od masy samochodu, do którego VW ten motor zapakował. Jednak ja juz na dzisiaj wiem, że takie spalanie to błogosławieństwo. Nie wiem po co komu samochód, który pali po kilkanaście litrów. Mnie zmęczyło po dwóch miesiącach wjeżdżanie na stację za każdym razem, gdy ją mijałem -.- Nie no, wyolbrzymiam, ale przy niewielkim budżecie na paliwo jest to naprawdę uciążliwe.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Przy 70 na trasie moje Toyo spali 8-9L PB, przy 100 będzie to już 10 a przy 130 12L, szkdoa zę przy 130 mam już na 5 biegu prawie 4200RPM ale rpzynajmniej każde depnięcie odczuję momentalnie i ze 130 przy wyprzedzaniu dalej jest komfort że mocy nie zabraknie.

Link to post
Share on other sites

Tak a propo rozbijania się - dzisiaj odebrałem prawko i zastanawia mnie, bo jakiś czas temu było głośno o powrocie zielonych listków. Weszło to w życie i muszę takowym okleić mój samochód (a w zasadzie taty), czy mogę bez obaw jeździć bez listka?

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego obowiązku jeżdżenia z listkiem. Jak zdawałem to się pytałem instruktora czy będę musiał okleić auto , ale powiedział mi , że może to wejdzie w 2015 i na razie nic nie muszę naklejać . Z resztą takiego listka nigdzie nie dostałem ani w Word, WK , ani w szkole jazdy. Po drugie auto mam na ojca zarejstrowane , ojciec ma prawko chyba z 30 lat , więc nie będzie on jeździł z znaczkiem "młody kierowca" :) .

Edytowane przez radwys
Link to post
Share on other sites

Odebrałem wreszcie swoje maleństwo z odnawiania blach :D

 

http://s13.postimg.org/utajrhaxv/DSC02337.jpg

Niby zwykłe 2.0 16V (w planach czeka coś innego :) ) a jednak kopie ładnie :) od 160 do 210 w parę sekund tyle że poziom głośności był na tyle dokuczliwy że radio mogło być wyłączone a i tak kobiety obok bym nie słyszał :D

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

http://regiomoto.pl/portal/prawo-jazdy/zielone-listki-i-ograniczenia-dla-mlodych-kierowcow-dopiero-za-trzy-lata

Według tego artykułu nie muszę mieć. Zresztą ani na kursie mnie o tym nie poinformowali, ani w starostwie.

A no widzisz, zmieniają to co chwile :P

 

Czyli jednak nowi kierowcy nie mają aż tak źle, skoro nie ma tego okresu próbnego czy zajęć doszkalających :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...