Skocz do zawartości

81C na GPU czy to normalne ?


Recommended Posts

witam wszystkich !

Do swojego PieCa wsadzilem ostatnio grafike Saphire Radeon HD4870 512Mb ddr5 i temp. w stanie spoczynku wynosi 81 stopni C ! . Chyba to nie jest normalne? czy da sie ja zmniejszyc jakos ?

pozdrawiam

 

AMD Athlon 64*2 5600+ (2,8)

plyta M2n SLI-Deluxe

4GB ram 800MHz

zasilacz Tagan 430W

 

Dodam ze Karta posiada oryginalne boxowe chlodzenie od producenta

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie karta uzywana. Cyrkulacja w obudowie idealna ;-) bez jednej sciany a programy jakie mnie o tym poinformowały to GPU-Z oraz OCCT ktory po 4 sek zaprzestaje wykonywania testu bo GPU uzyskuje 88 stopni. Pasta juz zamowiona jak tylko dojdzie zaraz ja rozkrecam . A czy moze to byc wina podpiecia pod zasilacz dwoma roznymi kablami jeden 6 pin- mulex drugi 6pin-6pin ?

KOmp sie nie resetuje - jeszcze ;-) a obroty wiatrak to 1026 rpm przy 23 %

Link to post
Share on other sites

Niewykluczone, że pasta się "zestarzała" i straciła swoje właściwości. Zdejmij delikatnie cooler GPU, przeczyść dokładnie rdzeń i cooler ze starej pasty i zaaplikuj nową pastę (np. Zalman STG2). Poza tym jak rozumiem wentylator pracuje poprawniej? (w sensie ma dość wysokie obroty przy takiej temperaturze?)

Link to post
Share on other sites

problem z grubsza zazegnany , choc i tak wymienie paste i przeczyszcze wszystko na karcie. Te karty 4850 i 4870 tak maj po przeczytaniu tego artukułu http://pclab.pl/art32994-8.html poprostu sa gorące ;-). Ale wystarczy zwiekszyc obroty wentylatora o kilka procent temp spada zwiekszyłem do 30% tj ok 1700 rpm i tem spadła do 53C itd.

z gory dzieki za wszelaka pomoc ;-)

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj program np. MSI Afterburner i ustaw w nim jak ma chodzić wentylator przy jakiej temperaturze :D Jest to banalne a jakie genialne. http://hardwareblog.dk/wp-content/gallery/msi_afterburner/msi_afterburner_4.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...