Skocz do zawartości

Problem ASUS GTX 580 MATRIX +GPUTWEAK


Recommended Posts

Pytanie do Pana eksperta co mam zrobić żeby na płycie Asus P8P67 Pro + karta wspomniana w temacie zainstalować program stworzony pod tą kartę??? W końcu kompatybilność jest i "kupa "kasy wydana!!

PS. Sposobu nigdzie na to nie znalazłem to co radzi firma ASUS.

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Postram sie dać screen za chwilę , sterowniki próbowałem z płyty dołączonej do karty 270..61 i i GPU Tweak 1.1.0.0 lub 1.1.2.3. Mam zainstalowany Asus PC DIagnostic i Asus AI Suiute II http://imageshack.us/photo/my-images/694/94618622.png/

 

PS. odinstalowałem kazdy program Asusa nawet usunąłem wszystkie wpisy w rejestrze a tu dalej to samo

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Czy używasz konta z uprawnieniami administracyjnymi?

 

- Usuń zawartość TEMP, domyślnie c:\Windows\Temp

- Sprawdź usługę Windows Installer Engine - menu START i na dole wpisz MSIexec i Enter - co wyskoczy?

- Uruchom Menadżera zadań i sprawdź, czy w procesach nie masz czegoś z wymienionych poniżej:

 

  • setup.exe
  • isetup.exe
  • ikernel.exe
  • msiexec.exe
  • idriver.exe
  • IsUninst.exe
  • IsUn16.exe
  • Uninst.exe
  • Uninst16.exe
Link to post
Share on other sites

1. Tak używam konta uprawnieniami administracyjnymi.

2.Zawartośc temp usunąłem brak rezultatu.

3. Daje screen usługi installer Engine http://imageshack.us/photo/my-images/269/123123x.png/

4.Nie mam żadnego z wyżej wymienionych procesów :/

 

Panie Pawle jakieś pomysły , informacje na temat mojego problemu ?? Z tego co widzę to nie tylko mnie się to przytrafiło , więc pytam co dalej ??

Link to post
Share on other sites

Masz referencyjny sterownik, dostępny na stronie to 270.61 - wyczyść ślady po starym, zainstaluj właściwy, dodaj GPU Tweaka 1.1.0 i czekam na info co dzieje się dalej. Nie mam na ten moment testówki w biurze by to sprawdzić, niemniej jednak po premierze pamiętam instalację i pamiętam brak jakichkolwiek trudności z GPUTweakiem.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to wczoraj usunąłem wszystko od nvidia zainstalowałem sterownik 270.61 potem GPU Tweak i dalej ten sam błąd system świeży wszytskie inne programy się normalnie instalują. Gdzieś w internecie na forum Asusa widze że ktoś poruszył ten problem więc zastanawiam się czy to nie jest związane z płytą głowną.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20110723025336523&board_id=9&model=ENGTX580+Series&page=1&SLanguage=pl-pl proszę poczytać wskazuje to w takim razie na nie

jednostkowy przypadek ,

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Postaram się o zwrot sampla i zweryfikuję tę kwestię raz jeszcze, dam Wam znać co i jak lada dzień.

 

Tak jak już wcześniej mówiłem, działało i działa.

 

http://www.abload.de/thumb/gputweakw12ph.jpg

 

Jedna przypadkowo przypomniana uwaga, instalator GPUTweak mógł się gryźć z niektórymi wersjami językowymi systemu operacyjnego. Po pobraniu i wypakowaniu instalki wewnątrz znajdziecie plik Data1.cab - można go wypakować np. Winrarem, wysłać sobie na pulpit skrót od pliku GPUTweak.exe i cieszyć się działaniem aplikacji w wersji "portable".

 

Ostatnia wersja GPUTweaka dla zainteresowanych:

http://www.asustek.pl/Pawel%20S/GPUTweak1137Update20111017.zip

Link to post
Share on other sites

No czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje. Wersja portable nie załatwia w pełni sprawy choć przynajmniej widać ze to tylko jakiś problem z samą instalacją a nie kompatybilnością sprzętu.

 

Ps. Jeszcze małe pytanie za co odpowiada napięcie PEX VDD(mv) ?? i czy można je bezpiecznie podnieść??

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

wielkie dzięki już wiem co to jest to PLL.

A jeszcze mam pytanie karta ma przyciski do ręcznej zmiany napięcia , i jak zwiększam napięcie diody po kolei się zapalają ale monitor napięcia nie pokazuje jego wzrostu.

I drugie pytanie :wyczytałem ze jedno przycisnięcie zwiększa napięcie o 0.125 v , tylko nie rozumiem jednej rzeczy jeśli powiedzmy zwiększe je maksymalnie czyli 10 razy po 0.0125 to wychodzi mi 0.125 czyli jak mam to rozumiec napięcie fabryczne (1.038) wzrosnie do wartości 1,038+0.125 ??

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Sukces - wczoraj pobrałem i zainstalowałem GPU Tweak 2.0.6 - dopiero ta wersja nie robiła problemu ze skryptem przy instalacji. Karta grafiki Radeon HD 5670 i działa. Nie mogę tylko uaktywnić nagrywania video - proszę o pomoc.

Z poważaniem

lesli

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...