Skocz do zawartości

zalman gs1000 se a SCYTHE FenrisWolf


Recommended Posts

Składam nowy komputer i planuję zakup między innymi obudowy, która ma służyć na długie lata;)

Wybieram pomiędzy

 

Zalman GS1000 se

 

SCYTHE FenrisWolf

 

Czekam na wasze opinie i rady....

Tak wielkie obudowy z dużą ilością miejsca nie jest mi potrzebna na teraz ale w dalszej przyszłości możliwe,że przestrzeń będzie niezbędna jak i zatoki na większą ilość dysków czy wiatraków.

 

Do obudowy już mam zasilacz CoolerMaster 1100W

Link to post
Share on other sites

Dobra kolego powiedz mi ile masz na wydanie $$ chyba, że to jest mało istotne :D to mogę Ci wtedy zaproponować parę propozycji z mojej strony :lol:

 

Tak szczerze jakbym miał wybierać między tymi obudowami co poleciłeś powyżej zdecydowanie brałbym Zalman GS1000 se :D

Link to post
Share on other sites

Pieniędzy...tak około 500zł ale jak będzie trzeba mogę dorzucić 100-200zł,więc bardziej zależy mi na dobrym wyborze niż na jakiejś oszczędności. Oczywiście nie mówię o ekstremalnych obudowach za ponad tysiąc złotych, to nie wchodzi w grę :D

Antec...nawet ładna buda ale jakoś mnie nie przekonuje już lepsza pozycja ten Dominator,która pasowałaby firmowo pod mój zasilacz;)

 

Jednak najbardziej odpowiadają mi modele przeze mnie wymienione.

Czy ktoś ma,miał, widział u kogoś którąś z tych obudów?

Scythe dopiero od niedawna jest w ofercie i to ich pierwsza obudowa, ale firma ma swoją renomę.

Wyglądem bardziej odpowiada mi Zalman ale ta waga... :lol:

Powtarzam....na teraz nie będę wykorzystywał miejsca ale w przyszłości kto wie, tak samo możliwe,że kiedyś zechcę zamontować chłodzenie wodne,więc dobrze jeśli obudowa będzie do tego dobrze się nadawała.

 

 

Cały czas czekam na jakieś podpowiedzi.....

Czy ktoś miał doświadczenie z którąś z wymienionych obudów?

Może dla ułatwienia podam linki :

 

http://zenfist.pl/scythe-fenriswolf-p-2650.html

 

allegro.pl/item719648710_nohttp://wa_super_obudowa_zalman_gs1000_se_czarna_fv.html

Link to post
Share on other sites

Podane przez Was modele są ciekawe ale chyba pozostanę przy swoich typach, ponieważ tak to będę jeszcze dłuuugo się zastanawiał ;) Ciągle coś nowego mi się będzie podobało.

Co się tyczy zalmana to hot swap bodaj w nowszej budzie jest dostępny jako dodatkowy zakup :)

W zalmanie na plus jak dla mnie to wielkość, zasilacz na dole i kable za ścianką a w scythe kusi jako nowość, jako japońska produkcja ze swoimi dodatkami...mocowanie dysków, gumy na rantach etc.

 

A może coś z cooler master? mam zasilacz tej firmy to może i kupić budę:) Czy Wy kupując podzespoły kierujecie się tym co już macie, chodzi o firmę, czy to drugorzędna sprawa?

Link to post
Share on other sites

Co się tyczy zalmana to hot swap bodaj w nowszej budzie jest dostępny jako dodatkowy zakup :)

 

To może lepiej ciut starszą wersję bez SE? Ona hotswap ma w standardzie.

 

Zobacz jeszcze przekraczającą ciut Twój budżet obudowę Cooler Master HAF932 albo Lian Li A70B bądź V2000B (wszystkie w okolicach 550zł).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady :)

Jak pisałem na wstępie cena to około 500zł ale jeśli jakaś buda rozkochałaby mnie w sobie to nie ma problemu dorzucić 100-200zł :)

Zresztą scythe kosztuje prawie 700zł,więc do takiego pułapu możecie podrzucać mi swoje pomysły ;)

Jednak,co się tyczy zakupu wyboru to chyba na pewno wybiorę zalmana a nie scythe i tylko mogę skłonić się ku innej obudowie pod wpływem waszych typów jeśli będzie to cooler master.

Inne firmy mimo swoich zalet i wspaniałych produktów odpadają.

Decyzja na teraz jest taka...zalman albo jakiś super cm ;)

Link to post
Share on other sites

Kolejna osoba poleca cm atcs 840...hm, ciekawa pozycja.

Dodam,że w dalszej przyszłości będę chciał założyć wodne chłodzenie i teraz pytanie czy np taki gotowy zestaw ZALMAN RESERATOR XT da się łatwo zamontować w zalmanie gs 1000 lub w tym chwalonym cm?

Link to post
Share on other sites

Zalman z opinii osób posiadających WC nie najlepiej opracowany do tego typu chłodzenia. Antec 1200 też budą dobrą do WC nie jest (nie zamontujesz większej chłodnicy w środku).

 

Do WC najlepsza by była Lian Li V2000B (chłodnice chowasz do piwniczki).

 

Resorator to ... lepiej go nie bierz.

Link to post
Share on other sites

Panowie każdą propozycję oglądam i oczywiście widziałem polecanego anteca twelve...całkiem fajny futurystyczny wygląd ,coś jak cm HAF932 i na pewno którąś z tych bud wybrałbym na dziś ale jeśli obudowa ma służyć mi na długie lata to jestem zdecydowany na coś zewnętrznie pospolitego.

Scythe po przeczytaniu kilku recenzji odpada,swoje robi też cena.

Zalman był pierwszym marzeniem ale widząc dokładnie bebechy na zdjęciach osób robiących modding to jakoś mnie "zniesmaczył", podobno wiatraki głośne do tego opinie,że nie nadaje się na wc.

Lian-Li.....V2000B faktycznie gigantyczne miejsce w środku :)

Proszę tylko o typy z lian li i cooler master.....

Link to post
Share on other sites

Reasumując....scythe odpadła po nie najlepszych testach, opiniach na zagranicznych forach a także zdecydowanie jest droższa niż zalman,który długi czas był moim faworytem jednak czytając a przede wszystkim oglądając zdjęcia osób robiących przeróbki zauważyłem kilka drobnych "wad" np luki między panelami na dvd.Cena jak na taki produkt jest dobra ale tu znowu dołożenie stali podniosło wagę modelu do 14,6 lub 17,5kg. Różne dane podawane w sklepach.

Przeglądając każdą propozycję podaną przez forumowiczów muszę powiedzieć,że wiele bud jest pięknych,wspaniałych i funkcjonalnych.

Jednak kierując się swoimi pragnieniami szukałem tylko czegoś z cm,bo fajnie wkomponowałby się mój zailacz tej firmy;) oraz brałem pod uwagę firmę lian-li,która przez wiele osób uważana jest za jedną z najlepszych wśród producentów obudów;)

Jako,że w dalszej przyszłości mogę skusić się na chłodzenie wodne a wiadomo,że kupując teraz budę ma ona służyć do końca świata :P to patrząc na wnętrze i możliwości rozbudowy,dołożenia komponentów jak i wykonanie obudowy,głównie aluminium to mój wybór padł na...

 

Lian Li PC-V2000B :roll:

 

Dziękuję wszystkim za swoje sugestie, opinie :roll:

 

ps.temat uważam za zamknięty, niemniej jeśli ktoś chciałby coś napisać to nie widzę przeszkód :)

Ze swojej strony chętnie napiszę wrażenia po zakupie jak i po złożeniu podzespołów ale...trochę to potrwa :)

Może odważę się na jakąś mini recenzję :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...