Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Co sądzicie o takim połączeniu: SSD Agility 3 60GB na system i kilka aplikacji ; 2x Caviar Black 500GB RAID 0 na wszystkie aplikacje i do tego Caviar Green 640GB na pliki typu filmy,zdjęcia,muzyka? Zamierzam kupić takie dyski ale nie wiem czy warto robic taki upgrade. Teraz mam Tylko Caviar Green 640GB odczyt/zapis ok 80MB/s.System miał by być Win 7 Ultimate 64bit.

Edytowane przez E-REVO
Link to post
Share on other sites

Ja mam 120GB SSD, i 45GB przeznaczyłem sobie na system i aplikacje. Mam już tam chyba ~10 aplikacji i zostało jeszcze 11,2GB Także 60GB spokojnie wystarczy na wszystkie aplikacje, chyba że masz ich multum i zajmują pokaźne ilości miejsca. Z HDD to się narazie wstrzymaj ze względu na ceny bo nie ma sensu tyle przepłacać :/

Link to post
Share on other sites

Jak kiedyś już pisałem, zbawi Cię te 5s różnicy we wstawaniu systemu w porównaniu do zwykłego HDD ? Czy tylko po to warto wywalać tyle kasy ?

Sam używam 2x500GB Samsunga Green czyli 190MB/s odczytu i przy uruchamianiu komputera z hibernacji wstaje mi całe 12s czyli tyle co nic.

SSD warto brać jak chcesz pracować na nim a nie do internetu czy samego systemu.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o samo wstawanie systemu bo tutaj jakiś drastycznych różnic w porównaniu z HDD nie ma. Ale szybkość uruchamiania się aplikacji tuż po starcie systemu. Na HDD to schodzi to chwile a na SSD w 2-3s mamy załadowane wszystkie aplikacje naraz. :) Do tego szybkość instalowania aplikacji, przykładowo taki MS Office 2010 na HDD instalował się ~10min na SSD ~2min 8) Nie wspominając o szybkości ładowania się poszczególnych leveli w grach. Ja też brałem prze zakupem SSD z przymróżeniem oka ale jak już odpaliłem system na SSD to mi szczęka opadła, tę wydajność i szybkość czuć na każdym kroku, nic nie daje takiego kopa sprzętowi jak kupno SSD. :) Ciężko to opisać to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ja też brałem prze zakupem SSD z przymróżeniem oka ale jak już odpaliłem system na SSD to mi szczęka opadła, tę wydajność i szybkość czuć na każdym kroku, nic nie daje takiego kopa sprzętowi jak kupno SSD. :) Ciężko to opisać to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Dokładnie popieram kolegę w tej kwestii jak ktoś nie miał nigdy SSD to nie będzie wiedział o czy się mówi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...