Skocz do zawartości

Podkręcanie Intel Core 2 Duo E8400


Recommended Posts

Witam chciał bym podkręcić swój procesor np na 3.6 Ghz chłodzenie mam w wersji box . prosił bym o wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić . Podaje właściwości komputera

Płyta : Microstar P45 Neo-F

Pamięć ram : A-Data EXTREME DDR2 800+ 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta Graficzna : Asus EAH3850

Elektrownia : Modecom Fell 3 500W

Link to post
Share on other sites

1. Musisz obniżyć dzielnik pamięci na 1:1.

2. Szynę PCI-E ustaw na 100MHz.

3. Szynę FSB na 400MHz.

4. Sprawdź stabilność programem Orthos (Small FFT, prio9) około 15-20min i monitoruj temperatury.

 

I teoretycznie masz 3.6GHz. Ale dwie uwagi. Chłodzenie BOX może nie wytrzymać no i zasilacz to nie jest najwyższa liga (ja osobiście na nim bym nie podkręcał).

 

PS. Elektrownią to bym go nie nazwał :rotfl:.

Link to post
Share on other sites

I teoretycznie masz 3.6GHz. Ale dwie uwagi. Chłodzenie BOX może nie wytrzymać no i zasilacz to nie jest najwyższa liga (ja osobiście na nim bym nie podkręcał).

 

PS. Elektrownią to bym go nie nazwał :rotfl:.

Jaki zasilacz polecasz do mojego zestawu zamiast tego modecoma mniej więcej do 400 złotych . Chłodzenie nie długo wymieniam na Karakorum

 

P.s Ramu mam 4 Gb moja wina źle podałem

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa to wymień zasilacz na:

-Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W

-OCZ ModXstream PRO 600W

Te zasilacze są już na przyszłość.Są modularny czyli z odłanczanymi kablami.

Drugą sprawą jest wymiana chłodzenia:

-Scythe Mugen 2

-Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

Obydwa chłodzenia są dobre, jednak lepszy Mugen 2.

 

I spokojnie powinno ci się udać wtedy zrobić +4,00GHz.

 

Pozdrawiam. 8-)

Link to post
Share on other sites

niekupuj mugena za drogi chyba ze chcesz zmienic plyte - na tej nie pojdziesz dalej niz 3,5 (watpliwe) a tu mugen nie jest Ci wogole potrzebny wystarczy znacznie tansze chlodzenie

karakorum tez nie jest najwyzszych lotow wiec moze sobie odpusc

bo po zmianie wentyla cena robi sie juz znacznie wyzsza

http://www.aac.com.pl/arctic-cooling-fr ... -p-35.html

http://www.yooki.pl/index.php?p838,ch-o ... 10-htx3-gp

 

nie kupuj tez zadnych zasilek za xxx kasy to co podal kubbak w zupelnosci wystarczy

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

U mnie E8400 poszedł do 3400MHz bez zmiany napięć a 3600MHz osiąga przy ustawieniach:

FSB = 1600 (400x9)

vCore = bios pokazuje 1.1875 a Cpu-z 1.15

NB = 1.3

HT = Auto

Ram = Auto ale działa też na 2.1V (Geil Ultra - CL4 800)

PCI-E - 100MHz(bardzo ważne)

Temperatury:

CPU IDLE - 42-45C, LOAD - 54-56C

Core 1/2 37C , 45-46C

Chłodzenie AC Freezer 7.

 

Oczywiście na innej płycie głównej może to wyglądać trochę inaczej ale mimo że temperatury mam niezbyt wysokie to nie podkręcam dalej bo 3,6GHz i tak wystarczy na ten moment a przynajmniej moje pamięci spokojnie pracują na "stockowym" 800MHz :menda:

 

Co do zasilacza to faktycznie może być problem bo przy 3600MHz mój E8400 pobiera

15-39W przy 12-37A!

Link to post
Share on other sites

mój E8400 pobiera 15-39W przy 12-37A!

Chyba żartujesz? Albo ja tutaj czegoś nie rozumiem, albo ty nie wiesz co napisałeś? :menda:

Ten Feel III 500w u mnie uciągnął PH II x2 @ 3.8ghz i 4850 po O/C. Pod obciążeniem nawet dobrze się nie rozgrzewał.

Ale faktycznie zmień zasilacz dla bezpieczeństwa. Ten VX450 będzie dobry, ewentualnie możesz kupić mocniejszy(będzie słabiej obciążony - cichszy) VX550w.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...