Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie do Q9550 zeby wycisnąć z niego MAX OC????


Gość effendi360

Recommended Posts

@effendi360

 

Matej zaproponował ci super zestaw.Tak Prolimatech Megahalems i IC Diamond 7 Carat to najwydajniejsze chłodzenie i na pewno uda ci się dużo na nim wyciągnać.Dobrze by było, żeby jeszcze wentylator założyć.

 

1.IC Diamond 7 Carat 1,5g

Cena: 38,89

2.Prolimatech Megahalems LGA775/1366

Cena: 269,00

3.Be Quiet - Silent Wings 120mm

Cena: 69,00

 

Ten zestaw wyniósłby cię 376,89. by Cooling.pl 8-)

Link to post
Share on other sites

fajny ten cooler ale mało prawdopodobne żeby chłodzenie ograniczyło oc q9550 (oczywiście nie mam na mysli boxa). Pytanie ile podniesiesz napiecie na procku i czy płyta "zechce" strawić wysokie fsb. Procesor bedzie chłodniejszy, ale w stosunku do chłodzenia za 100zł nie spodziewał bym się lepszego oc.

Link to post
Share on other sites

fajny ten cooler ale mało prawdopodobne żeby chłodzenie ograniczyło oc q9550

Procesor bedzie chłodniejszy, ale w stosunku do chłodzenia za 100zł nie spodziewał bym się lepszego oc.

@leon691

 

Czy Ty kolego podkręcałeś cokolwiek ?!...wydaje mi sie że nie, chłodzenie przy OC jest kluczowe.

Musisz dać papu a co za tym idzie wzrasta temperatura...tak, porady "wykręć na BOX"owym 4GHz" są laickie i nieodpowiedzialne.

 

A w temacie, w miare tanio i dobrze to Scythe (Mugen II, Ninja II).

 

Link to post
Share on other sites

Sam mam Mugen'a II i do dużego OC Quada może nie wystarczyć, bo przy moim E7200 zaczyna mu brakować sił :rotfl:

To nie prawdopodobne co piszesz? Jakie dajesz napięcie na CPU?

U mnie przy 1.65V i 3,62GHz trzyma 88*C na obu rdzeniach (a mam 65nm)...

Link to post
Share on other sites

fajny ten cooler ale mało prawdopodobne żeby chłodzenie ograniczyło oc q9550

Procesor bedzie chłodniejszy, ale w stosunku do chłodzenia za 100zł nie spodziewał bym się lepszego oc.

@leon691

 

Czy Ty kolego podkręcałeś cokolwiek ?!...wydaje mi sie że nie, chłodzenie przy OC jest kluczowe.

Musisz dać papu a co za tym idzie wzrasta temperatura...tak, porady "wykręć na BOX"owym 4GHz" są laickie i nieodpowiedzialne.

 

A w temacie, w miare tanio i dobrze to Scythe (Mugen II, Ninja II).

 

kolego?

tak, od czasów celeronów 333, podkrecałem (przyznaję się). Rzadko kiedy temperatura ogranicza oc (mówimy o oc domowym a nie extremalnym). Co z tego że koles kupi chłodzenie za 250zł jak i tak na maksymalnym bezpiecznym napieciu procek pójdzie tak samo jak na chłodzeniu za 70zł? A może zamierza zapodać 1.5v 24/7? Ale i tak płyta go zatrzyma na 3.8 - 4.0ghz.

Link to post
Share on other sites

Przy 1.45V/4GHz miałem ok. 70*C na rdzeniach. W sumie nie było jeszcze tragedii ale na co dzień tego bym nie trzymał.

 

EDIT:

 

i tak na maksymalnym bezpiecznym napieciu procek pójdzie tak samo jak na chłodzeniu za 70zł? A może zamierza zapodać 1.5v? Ale i tak płyta go zatrzyma na 3.8 - 4.0ghz.

Nie zgodzę się z Tobą. Różnica pomiędzy chłodzeniem za 70zł a za 250zł może wynosić nawet powyżej 10*C. Oczywiście przy takich samych wentylatorach i optymalnych obrotach, bo autor chyba nie chce mieć suszarki zamiast kompa :>

Link to post
Share on other sites

i tak na maksymalnym bezpiecznym napieciu procek pójdzie tak samo jak na chłodzeniu za 70zł? A może zamierza zapodać 1.5v? Ale i tak płyta go zatrzyma na 3.8 - 4.0ghz.

Nie zgodzę się z Tobą. Różnica pomiędzy chłodzeniem za 70zł a za 250zł może wynosić nawet powyżej 10*C. Oczywiście przy takich samych wentylatorach i optymalnych obrotach, bo autor chyba nie chce mieć suszarki zamiast kompa :>

Dokładnie, czym lepszy cooler tym więcej będzie można dać papu i co za tym idzie będzie więcej MHz.

 

Przy 1.45V/4GHz miałem ok. 70*C na rdzeniach. W sumie nie było jeszcze tragedii ale na co dzień tego bym nie trzymał.

 

Spokojnie możesz go trzymać tak. Do 80-85*C nic mu się nie stanie.

 

http://www.cooling.pl/thermalright-true-copper-120,produkt,551158.html

 

ten ładniutki. Taki miedziany i jaka waga.

I najlepiej na co dzień żeby chodził z Deltą 4k albo UltraKaze 3k.

 

masz wybieraj polecam titana na 3 miejscu

Cudu nie ma :rotfl:http://www.gamer-network.com/index.php? ... clepage=3&
Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz go trzymać tak. Do 80-85*C nic mu się nie stanie.

Na razie jadę na default przy 1.03V :rotfl: (więcej mi nie trzeba przy zintegrowanej grafice) 4GHz tylko do testów a jak kupię grafikę to pewnie zatrzymam się na 3.8GHz.

 

PS ten temat powinien być w innym dziale :jupi:

Link to post
Share on other sites

ooo jak hardcore. Box nie, bo się zagrzeje. Nie popadajmy w skrajności. Piszę że czasem nie ma sensu ładować kasy w drogi cooler skoro i tak procek bedzie chodził jak na tańszym, takie kupowanie dla kuupowania. Co mam wynajdywać i polecać coraz droższe chłodzenia w tym temacie, żeby uszczęsliwić pytajacego i obecnych?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...