Skocz do zawartości

Skaczace napiecia na procku


Recommended Posts

Mam takie pytanko,

zauwazylem ostatnio ze skacze mi napiecie na procku,

w cpuz bez obciazania pokazuje miedzy 1.376 a 1.418v (ustawione na 1.35v) a w stresie 1.392 - 1.428

znaczy ze zasilka juz umiera czy to jeszcze w normie? Czy moze to jakis nie taki odczyt jest?

Link to post
Share on other sites

nie mierzylem miernikiem, tylko softem.. inna sprawa ze kazdy soft podaje inne wskazania ;/

Sprawdzalem w biosie i podaje tam 1,320v - 1,328v czyli jeszcze cos zupelnie innego.

Mam miernik tylko gdzie to sie mierzy?

cool n quiet i inne softowe chlodzenia wylaczone

 

zasilka enermaxa ale ma juz ze 2 lata dosc intensywnego uzytkowania dlatego zastanawiam sie czy musze ja wymienic czy nie.

Link to post
Share on other sites

odczyt z cpuz jest w pierwszym poscie ;)

 

OK mam miernik, gdzie to przylozyc zeby zmierzyc?

Sorka, byłem wtedy nietutejszy...

 

Wszystko zależy od tego, jaką masz płytę główną.... W przypadku twojego Asrocka ciężko będzie to napięcie sprawdzić :D Może ktoś ma tą płytę i wie, gdzie są punkty pomiarowe dla tej płyty? Asrock A780gxh/128m...

Link to post
Share on other sites

Najlepiej sprawdzic napiecia 12 i 5 V w wolnym molexie i prorownac je ze wskazaniami programu Everest, jesli one nie beda graly przy zmianach obciazenia to zasilacz bedzie podejrzany.

Ale Enermax ??? Cos mi sie wierzyc nie chce...

W niektorych plytach z powodu bledow we wczesnej wersji biosu wylaczanie C&Q nie dziala mozesz tez uaktualnic bios do najnowszej wersji.

Link to post
Share on other sites

+- 5% czyli:

na 12V -> 11,4 do 12,6

na 5V -> 4,75 do 5,25

 

Jezeli wartosci z miernika beda sie zgadzac z tymio z programu to znaczy ze z linia 3,3 cos niedobrego sie dzieje. zrob jednoczesnie pomiary miernikiem i np speedfane i do tego to samo w biosie OK?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...