Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam takie pytanie, a mianowicie szukam dysku ssd działającego w interfejsie SATA III z odczytem i zapisem w granicach 500 mb/s, z pojemnością ok 120 gb i mój problem to to czy taki dysk "wytrzyma" te 5 lat bez drastycznych spadków jakości (użytkowanie wg tego poradnika : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230.html). Słyszałem, że vertex 3 potrafi w ciagu pół roku spaść prędkością w granice 400 mb/s (nie wiem ile jest w tym prawdy). Zwracam się głównie do właścicieli dysków ssd (wiem, że ssd z sata III pojawiły się niedawno, ale doświadczenia ze starszymi modelami mogą być przydatne).

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam SSD bez obudowy (do znalezienia na allegro), połowę tańsze a i może RAID-0 na takiej kombinacji wyszedł by lepiej :). Jestem właśnie użytkownikiem takiego dysku na pamięciach Samsunga i sprawuje się nadzwyczaj dobrze (odczyt/zapis w granicach 180MB/s). Minusem jest to że nie widziałem takich konfiguracji pod SATA III.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzieki za odpowiedz :)

 

Zastanawiam się nad samsungiem 830 i nowym patriotem pyro (choć nie jestem przekonany co do stabilnosci) , crucial jest dość wolny nie wspominając o iopsach intela. Chyba poczekam do nowego roku z zakupem bo szykuje sie podobno seria nowych dyskow moze bada lepsze.

Na koniec takie moje spostrzezenie czy nie lepiej zakupic np 4x samsunga spinpoint f3 500gb i zrobic raid? Bo o ssd z tego co widze strasznie dbac trzeba, ograniczac zapisywanie, a taki raid dla małych plików wcale taki wolny (przynajmniej tak mi sie wydaje) i zapisujesz jak chcesz na 2 tb pamieci. Oczywiscie nie zamierzalem zostawiac samego ssd w kompie ale czy warto robic tyle zachodu o ssd?

Aha i czy jest możliwość wrzucenia ssd do kompa bez jakiego kolwiek optymalizowania i używania go jak by byl tylko szybszy hdd, nie powodując totalnego zużycia kości nand? Czy może wrażliwość ssd jest tylko nadmiernie rozdmuchane?

Link to post
Share on other sites

Aha i czy jest możliwość wrzucenia ssd do kompa bez jakiego kolwiek optymalizowania i używania go jak by byl tylko szybszy hdd, nie powodując totalnego zużycia kości nand? Czy może wrażliwość ssd jest tylko nadmiernie rozdmuchane?

Tak całkiem to nie, ale wystarczy że jak już będziesz miał SSD i każesz windowsowi przeprowadzić test wydajności (tam gdzie windows ocenia twój sprzęt) to system się sam dostosuje, wyłączy defragmentacje na tym dysku, włączy TRIM itp.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...