Skocz do zawartości

Karty Graficzne


Recommended Posts

Cześć, zastanawia mnie jedna rzecz, otóż dlaczego zawsze najładniejsza część karty graficznej idzie na spód a nie na odwrót aby przy okazji prezentowała swój wygląd ?

 

http://nokautimg2.pl/p-12-2f-122fc77440b6b5020298b609e598d9cf500x500/asus-eah6950-dcii-2di4s-2gd5-radeon-hd-6950-2048mb-gddr5.jpg

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

Czemu montuje się karty odwrotnie, Zastanówmy się ? Miałeś na pewno geografie w szkole, i na lekcji Pani mówiła że ciepłe powietrze idzie zawsze do góry, więc jeśli wiatrak będzie zasysał zimne powietrze z góry a nie z dołu to ciepłe będzie wywalane na dół(spód obudowy), będzie wracać i znów ogrzewać kartę od dołu przez co będzie się ona mocniej nagrzewać. Nie wiem czy tak jest w praktyce ale tak ja to rozumiem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że po prostu producentom nie chce się wymyślić nic nowego (w sensie nowy układ podzespołów). Kiedy projektowano pierwsze obudowy, karty graficzne i płyty główne nie pomyślano że potem zmienią się w obiekty do podziwiania ;)

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Szkoda bo mam obudowę z oknem (CM Storm Enforcer) i fajnie by wyglądał karta graficzna Asus Radeon 6950 a tak to wygląda to trochę jak lipa, ale cóż co zrobić bo przecież nie kupuję się tak wysokiej jakości produktu ze względu na wygląd tylko aby mieć jak najlepszą wydajność 8)

Edytowane przez prezesQBA
Link to post
Share on other sites

Przyjrzyj się innym kartom choćby TV czy dźwiękowym,cała elektronika z układami chłodzącymi jest ulokowana z jednej strony.Teraz jakby każdy produkował jak chciał to nie włożył byś podzespołów w sloty wtedy chłodzenie by zahaczało o drugie.Jest już tak przyjęte i tak musi być.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Czemu montuje się karty odwrotnie, Zastanówmy się ? Miałeś na pewno geografie w szkole, i na lekcji Pani mówiła że ciepłe powietrze idzie zawsze do góry, więc jeśli wiatrak będzie zasysał zimne powietrze z góry a nie z dołu to ciepłe będzie wywalane na dół(spód obudowy), będzie wracać i znów ogrzewać kartę od dołu przez co będzie się ona mocniej nagrzewać. Nie wiem czy tak jest w praktyce ale tak ja to rozumiem

Nagroda Nobla się należy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czemu montuje się karty odwrotnie, Zastanówmy się ? Miałeś na pewno geografie w szkole, i na lekcji Pani mówiła że ciepłe powietrze idzie zawsze do góry, więc jeśli wiatrak będzie zasysał zimne powietrze z góry a nie z dołu to ciepłe będzie wywalane na dół(spód obudowy), będzie wracać i znów ogrzewać kartę od dołu przez co będzie się ona mocniej nagrzewać. Nie wiem czy tak jest w praktyce ale tak ja to rozumiem :D

Mam nadzieje że w to nie wierzysz. Po to w budzie montuje się wiatrak przód-tył bok-bok żeby nie występowało zjawisko ciepłego powietrza idącego do góry (mowa tu o dobrym komputerze).

Teraz stwierdzenie mojego nauczyciela od "architektury PC": Chłodzenie na dole karty spowodowane jest chęcią ekonomicznego rozłożenia części jednostki, otóż chłodzenie u góry zawadzało by ewentualnym większym chłodzeniom na procesorze a szczególnie przy chłodzeniu cieczą gdzie dodatkowo mamy wężyki. Po za tym wiatraki w budzie umieszczane są w jednej Lini ale zazwyczaj wyżej od karty graficznej co daje nam ciągły przewiew wierzchniej(górnej) strony karty :)

 

Ps. Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...