Skocz do zawartości

L.A. Noire


Recommended Posts

To jest tak, że oni nie pozwalają spolszczyć, czy wydawcy w Polsce się nie chce ?

Nie chciałem nikogo obrażać, ale jak wchodzę tylko na jakieś strony poświęcone grom, to ludzie piszą, że rockstar nie pozwala tłumaczyć gier.

 

No to się pytam: Dlaczego w takim razie jest kilka języków a nie tylko angielski? To piszą, że coś tam, ale konkretniej nie odpowiedzą lub, że GTA też nie ma napisów.

To dlaczego inne gry mają nawet dubbing, napisy, a tu nawet napisów nie dadzą?

Napisy znów nie są jakieś drogie, nie to co dubbing.

Który mamy rok, aby coś takiego m miało jeszcze miejsce? To zaczyna się robić zupełnie jak z benzyną, z podnoszeniem cen, bo coś tam.

 

 

Edytowane przez Badder
Link to post
Share on other sites

@Badder

Primo: myślę, że za polonizację lub jej brak odpowiada polski wydawca danej gry.

Secundo: warto uczyć się języków obcych.

Tertio: dawno nie czytałem tak nieskładnej, mało spójnej wypowiedzi, z której wyziewa trollizm i niczym nie poparte, tzw. z du*y, argumenty.

Link to post
Share on other sites

Ale tak wracając do samej gry; dla mnie tam jak najbardziej na plus. Jest klimat, mnóstwo smaczków logicznych i rzeczywiście wciąga. W dodatku PeCetowcy dostali najbogatszą wersję...

 

Niestety masakrycznie kuje w oczy bezmyślny port z konsoli. Optymalizacja to jakiś kabaret, pomijam już brak obsługi CrossFireX (być może AMD załatwi to profilem albo następną wersją sterowników), ale ta gra zjada niebotyczną wręcz ilość pamięci graficznej. Skoro na PS3 udało się z 256MB VRAM to dlaczego tutaj się nie da?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj tylko odpaliłem grę, żeby zobaczyć czy chodzi i jak chodzi. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, wszystko jest w odpowiednim stylu i pasuje do siebie, nawet menu jest ładne i spójne z otoczką. Jeśli chodzi o kwestię językową to faktycznie w grze jest dużo dialogów i narracji, więc bez przyzwoitej znajomości angielskiego nie warto siadać do tej gry, bo przechodząc bez zrozumienia traci się sporą część tego całego klimatu. Jeśli zaś chodzi o optymalizację to wsiadłem tylko na samym początku gry do fury i zrobiłem rundkę po mieście z kilkoma zamachami na pieszych i innych uczestników ruchu, żeby ocenić fizykę jazdy i zniszczenia i wygląda to nieźle. Wprawdzie nie było żadnych wybuchów ani wielkiego zamieszania na ekranie ale na prawie maksymalnych ustawieniach (tylko cienie na balanced) @ 1440x900 chodzi płynnie (nie mierzyłem frapsem, ale nie da się zauważyć szarpania) a gram na Athlonie II x4@3,3 i GTX 260 i 2GB ramu. Teraz siedzę przy Rage, ale jak skończę to w pierwszej kolejności zasiadam do L.A. Noire.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Hmm porażką zdecydowanie bym tego nie nazwał, wozy nie startują z miejsca jak rakieta i nie zatrzymują się w miejscu w ułamku sekundy (no chyba że przy dzwonie), czuć że jedziesz ciężką kupą żelastwa. Na podstawie krótkiej wprawdzie jazdy uważam, ze model jazdy jest w porządku, zresztą to nie symulator samochodu. Ciekawe jak ze strzelaniem z broni palnej i ogólnie walką z przeciwnikami, chowaniem się za zasłonami i takimi tam. Na filmikach wygląda miodzio. Zresztą chyba nikt nie jest w stanie mnie do tej gry zniechęcić, bo napalony jestem na nią jak mały kazio. A co do twojej wypowiedzi DustEater, to dobra fabuła jest podstawą. Jeśli do tego dodamy dobre i wiarygodnie zagrane dialogi, dobrą animację postaci i oprawę muzyczną, to nawet słaby model jazdy jestem w stanie wybaczyć.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie że nieco odkopuję temat, ale właśnie udało mi się ukończyć grę (wszystkie misje na 5 gwiazdek + 13/13 zebranych gazet) i stwierdzam że nazwanie tej gry niewypałem jest błędem, no a porównywanie jej do jakiegokolwiek GTA, czy Mafii głupotą.

 

2000 stron scenariusza robi swoje. Opowiedziana historia jest ciekawa, trzyma w napięciu, zaskakuje zwrotami akcji. Prowadzone śledztwa są totalnie nieliniowe, często to od kolejności eksploracji poszczególnych lokacji zależy końcowy wynik, a niekiedy możemy sami zadecydować kogo tak naprawdę chcemy "posadzić" za kratki.

 

Ta gra poważnie wymaga myślenia (choć czasem niektórym z zagadek brakuje logiki, a niektóre wydają się głupawe). Zdecydowanie bardziej wolałbym ujrzeć sequel L.A. Noire aniżeli kolejne GTA, gdzie misje ograniczają się do "pojedź, zabij, wróć".

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...