Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie posiadam procesor 1055t. Ostatnio myślałem nad przesiadką na intela 2600k.

Tutaj pojawia się moje pytanie - jak duża różnica będzie między 1055t podkręconym do 4.1 GHz a 2600k podkręconym do ok. 4,5 GHz? Opłaca się?

Link to post
Share on other sites

Zależy, co robisz? Jeżeli jesteś graczem, to warto poczekać do ivy bridge, ale jeśli potrzebujesz na już wymieniać, to na 2500k, a jeżeli bawisz się profesjonalnie to na 2600k, w obróbce grafiki i temu podobne odczujeszcz miedzy i5 a i7 różnice, która wynika z tego, ze i7 ma 8 wątków i 4 rdzenie.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt głównie do grania, zależy mi żeby cpu nie ograniczał (mocno) podkręconego gtx 580, jeśli mam wymieniać to muszę to zrobić na dniach.

Link to post
Share on other sites

Ja caly czas walcze ze zwrotem "procesor ogranicza karte", zamiast tego lepiej uzywac "mam slaby procesor do gier X, Y, Z".

Tak wiec, w jakich to grach masz jakie wyniki (podaj minFPS i sredni FPS), ze sadzisz, ze procesor nie wyrabia ? Nie jest tajemnica, ze Intel lepiej sobie radzi w grach, a glownie chodzi o poprawienie minFPS o te kilka(nascie) klatek wzwyz ponad poziom 60 FPS, co przeklada sie na decydujace "byc albo nie byc w dziedzinie plynnosci" dla danej gry.

Daj przyklady i sprobujemy sprawdzic, czy na 2500K byloby lepiej w zauwazalny sposob.

Link to post
Share on other sites

Chodzi tutaj głównie o skyrima i bf3.

W skyrimie mam 25-40 fps, użycie karty graficznej jest na poziomie 40%

W bf3 jest 80+ na ultra, tylko że zdarzają się wkurzające fps dropy przy których na graphie cpu wywala w kosmos

Link to post
Share on other sites

Do BF3 procesor starczy, framedropow ponizej 60 FPS nie maja karty typu GTX 590 i 6990.

W Skyrimie nie wiem osobiscie, jak jest, ale znalazlem:

 

With a Phenom II at 3.5 GHz: 46fps, Ultra, 4xMSAA, 16AF on GTX570, min 30fps

With a i52500k at 4 GHz: 66 fps, Ultra, 4xMSAA, 16AF on GTX570, min 43.

 

I notka, ze powyzej dwoch rdzeni nie robi roznicy. Tak wiec sprobuj napierw przetaktowac swojego AMDka i zobaczysz, czy zblizysz sie do granicy 2500K. Jesli nie, to sam musisz zadecydowac, czy ta roznica bedzie warta wydanej kwoty. Osobiscie mam SB, jak widac, ale tez nie jestem zwolennikiem wydawania kasy na sprzet, ktory da ledwo kilka ramek wiecej. Jesli juz zmiana, to roznica musi byc widoczna.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o 2600K to się go nie opłaca kupować, różnica w wydajność w grach jest nieznaczna a cenowo już odczuwalna. Jeśli już wymieniać to na 2500K, to czy zrobisz to teraz czy później jak wyjdzie Ivy zależy od ciebie. Kupując teraz nic nie tracisz bo i tak obecne płyty obsłużą nadchodzące w przyszłym roku Ivy Bridge :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Chodzi tutaj głównie o skyrima i bf3. W skyrimie mam 25-40 fps, użycie karty graficznej jest na poziomie 40% W bf3 jest 80+ na ultra, tylko że zdarzają się wkurzające fps dropy przy których na graphie cpu wywala w kosmos

Powiem Ci to tak, ja w Skyrim na HD5870 1920x1200xaa4xanizo16xmax mam około 60fps, czasem są dropy do 35 ale rzadko. Procesor to 2600k@4400. Myślę że nie ma nic lepszego do gier jak 2600k.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

I notka, ze powyzej dwoch rdzeni nie robi roznicy.

Żartujesz? Robi wielką różnicę ponieważ BF3 obsługuje dokładnie trzy rdzenie, zatem drastyczne spadki są na dwurdzeniowym procesorze a na czterordzeniowym - względem dwurdzeniowego trzyrdzeniowego - różnicy praktycznie nie ma żadnej.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_-_testy_CPU%2C_RAM_i_Vintage-4187/strona/15974.html

 

Co do ograniczania karty przez procesor - zwane to jest 'skalowaniem' - to najmocniejsza karta dla Phenoma II x4 podkręconego do @4.0Ghz to HD6950 / GTX560Ti. Dodam tu, ze x6 - czyli dodatkowe dwa rdzenie - różnicy nie robią gdyż jedyną grą, która na dzisiaj wykorzystuje w 100% cztery rdzenie to GTA IV - inne obsługują ich mniej.

Zresztą na każdym polu i5 2500k 'bije' Phenoma II: http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/20 (nawet dwurdzeniowy i3-2100 jest mocniejszy od PII, który zrównuje się z nim dopiero na @3.8Ghz)

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Dokładnie - kupowanie PII x6 do gier to 'poroniony pomysł'.

 

Btw1- moim zdaniem jakiego procesora SB by autor nie kupił i tak wydajnośc mu wzrośnie - głównie dzięki likwidacji wąskiego gardła zestawu jakim jest ograniczanie karty GTX580 przez PII x6.

 

Btw2- moim zdaniem lepiej kupić kartę Radeon HD6870x2 tj http://www.ceneo.pl/13141570 niż GTX580 tj http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;0112-0;szukaj-GTX580.htm

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz sprawdzić różnicę w grach pomiędzy 2500k a 1050t to włacz linxa i w menagerze urządzeń w zakładce procesy wyłacz mu 2 rdzenie. 2500k przy 5.0Ghz osiągnoł 65GFlopsów, a przy 4.0Ghz 52Gflopsy

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...