Skocz do zawartości

Zmiana systemu


Recommended Posts

Chcę zmienić system z obecnego XP-ka na Win 7. Mam pytanie, którą wersje wybrać aby dopasować ją do swojego kompa. Athlon II x2 265 ,ramy 800( 3 gb),płyta asus M3N-H,grafika zmieniam ją za parę dni na His 6770 ice-Q. Dokładnie to rozchodzi mi się czy wersje 64 nie potrzebują mocniejszego sprzętu i czy jest odczuwalna różnica między 32 a 64. Dziękuje za wszelkiego rodzaju pomoc.

Edytowane przez miki-miki
Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz system BOX, to w srodku masz 2 plyty z wersja 32- i 64-bit, nie jest dobrze brac OEM w przypadku, gdy nie przywiazujesz sie do plyty glownej. Windows 7 Home Premium jest odpowiedni do 16 GB pamieci, na wiecej ma blokade, ktorej nie ma w wersjach Pro i Ultimate. Roznice miedzy 32- i 64-bit to sa roznice w sterownikach (bardzi rzadko teraz moze sie zdarzyc kwestia niedzialania, czy niekompatybilnosci) oraz kodekach w systemie. W praktyce nie ma zadnych przeciwskazan przeciwko 64-bitowemu systemowi.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie x64 Home premium. Ma to ograniczenie do 16 GB pamięci, ale to na 4 lata powinno starczyć biorąc dzisiejszy standard 4 GB.

Jeżeli nie zamierzasz potem przechodzić na windows 8 to weź win 7 ultimate on ma do 192 GB pamięci.

Sam mam x64 Home Premium od premiery i nie narzekam. Chodzi mi to na 2 GB pamięci, dobry, stabilny system,

Link to post
Share on other sites

64 bit może mieć większe problemy z niektórymi urządzeniami (stery) programami i grami, których nie uruchomisz lub paranoicznie mogą chodzić na 64 bitach wolniej. Póki nie chcesz rozbudowywać RAM ponad 3GB to nie ma sensu się w to pchać, Jeśli chcesz grać w "komforcie" w ultra nowe tytuły pokroju ARMA3, czy BF3 to 64bit + minimum 4 GB RAM cię nie ominie (u niektórych BF3 miejscami łykał nawet 6GB). ARMA2 z Warmodem podobnie. Inaczej czekają Cię przycięcia i wywałki z komunikatem out of memory. Nowe tytułu bedą RAmożerny i tyle. Inna sprawa ,że konsola rządzi i większość gier PC to nadal zwykłe przeróbki, które robione były pod zaledwie 256MB Vramu, więc z 3GB można żyć jeszcze długo bez stresu bo to jest aż nadto.

Edytowane przez PolishFactor
Link to post
Share on other sites

@up co za pierdoły wysisujesz. Na 64bitowym systemie działąją programy 32 bitowe nie na odwrót więc żadnych problemów również ze sterownikami nie ma. Nie są to czasy Windowsa XP by się o sterowniki lub działające programy pod 64 bitowy system martwić.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, sam siedzę na Win 7 Pro 64bit od kilku dni i nie ma żadnych problemów ze sterami czy programami. Chyba że to już są jakieś naprawdę stare aplikacje. Pchanie się teraz w 32bitowy system nie ma najmniejszego sensu, to już lepiej zostać przy XP. Teraz only 64bit i nie ma innego wyjścia. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...