Skocz do zawartości

Logitech G510, czy Razer Blackwidow Ultimate?


Recommended Posts

Witam,

 

pytanie zawarte w temacie.

Którą klawiaturę byście mi bardziej polecali?

Po przeczytaniu i obejrzeniu wielu recenzji nadal mam dylemat, którą wybrać.

Najbardziej bym oczekiwał na subiektywne, choć pozbawione fanboystwa opinie osób, które macały obie klawiatury.

Do obu firm mam zaufanie i obie lubię, więc argument firm dla mnie się liczy

 

Czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Tutaj mamy do czynienia z dwoma typami klawiatur: standardową (gumkową) i mechaniczną. Ja może wypowiem się na temat mechanicznej, sam posiadam Czarną Wdowę tyle że w wersji standardowej bo zbędne dla mnie było dodatkowe podświetlenie i porty usb oraz audio. Jeśli chodzi o samą klawiaturę to jest świetna. Klawisze chodzą idealnie, bardzo płynne, wystarczy nacisnąć klawisz z niewielką siłą aby otrzymać żądaną reakcję. Pisanie na niej to poezja. Fakt klawiatura jest głośna ale w końcu to mechaniczna klawiatura więc musi być głośna. Dla mnie osobiście to żadna wada a wręcz przeciwnie zaleta. Natomiast jeśli ktoś ma w zamiarze kupić tą klawiaturę i liczy na to że będzie ona niesłyszalna to niech ją na starcie skreśli bo ona nie będzie cicha. Głos można porównać do maszyny do pisania :wariat: Tryb Game blokujący podczas grania klawisze windows też jest świetną funkcją oraz możliwość przypisywania makr w locie :) Jakbym teraz miał kupować wersję Ulimate to wziałbym nową wersję Black Widow Ultimate Stealth Edition, która posiada klawisze Cherry MX Brown działające ciszej w porównaniu Cherry MX Blue użytych w poprzedniej wersji oraz ma matowe wykończenie które nie zostawia odcisków ta jak ta fortepianowa czerń :)

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swego czasu byłem dość mocno napalony na tę klawiaturę ale ze względu na przesuwającą się datę premiery byłem zmuszony na zakup Czarnej Wodowy czego nie żałuję. Co do Isku to klawiatura naprawdę robi wrażenie, jest sporych rozmiarów, 6 stopniowe podświetlane klawisze. Funkcja EasyShift[+] też jest świetnym rozwiązaniem umożliwiającym zaprogramowanie aż 36 makr. Ciekawym rozwiązaniem jest także Roccat Talk który umożliwia połączenie myszki i klawiatury i tym samym wzajemne wymienianie się makrami w obi urządzeniach. Działą to tylko wtedy jak mamy przykładowo Isku + Kone Plus. Podobne jak w Czarnej Wdowie można przypisywać makra w locie, które z tego co pamiętam są sygnalizowane głosowo. Dodatkowym plusem klawiatury jesy niewątpliwie świetne oprogramowanie, któe śmiało może rywalizować z tym od Logitecha. Na pewno jeśli miałbym wybierać pomiędzy G510 a Isku, zdecydowanie wybrałbym tę drugą. Tutaj masz reckę http://www.gram.pl/art_9gfeHe5_Tydzien_z_Roccat_Test_klawiatury_Roccat_Isku.html

Według autora który posiada Czarną Wdowę, precyzja klawiszy w Isku jest znacznie lepsza niż w zwykłych klawiaturach jest bliższa mechanicznym :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...