Skocz do zawartości

Niedrogie chłodznie do 160mm


Recommended Posts

Witam,

jako że nie dawno kupiłem obudowę Fractal Design Core 3000 (ze względu na szerokość która była dla mnie idealna, oraz wygląd i w ogóle mi się podoba), chciałem z racji wypłaty kupić coś innego niż box na AMD Athlon II x3 455 (może nie warto ani OC robić ani zmieniać, ale chcę by było ciszej, i pewnie zostanie mi do nowego procka czyli Phenom II x4 965).

Założenia:

Kwota: 100-150 PLN

Wysokość: do 160mm (wdg danych z obudowy)

Fajnie by było gdyby żeberka były ułożone równolegle do płyty, wtedy dwa wentylatory z obudowy by wyciągały z nich powietrze).

Na razie upatrzyłem dwa:

http://terra.com.pl/sklep/?p=produkt&id=CHLXLECPU0004

http://terra.com.pl/sklep/?p=produkt&id=CHLSCYCPU0003

 

(dodam też że boczne wycięcie na wentylator (ten po lewej) jest zasłonięte więc raczej tego wciagu nie wykorzystamy)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie Performa będzie nie tylko wydajniejsza ale i cichsza. Po pierwsze posiada 120mm wentylator a nie 92 więc będzie on pracował ciszej, także na niższych obrotach a mimo to zapewni przyzwoity przepływ powietrza. Ponadto zastosowano w nim łożysko ślizgowe a nie kulkowe jak w Xilence co tez moim zdaniem wpływa na kulturę pracy. Dodatkowo Zalman dodaje całkiem niezła paste termo-przewodzącą, model ZM-STG2. Tak więc nie musisz jej dokupywać.

Produktu SilentiumPC nie znalazłem w ofercie terra.com.pl więc nie porównałem go z ww coolerami ;)

Link to post
Share on other sites

A ten XILENCE XPCPU.M604 bedzie złym wyborem i gorzej schłodzi od twoich typów ? Zależy mi na Terra.com bo mam do nich 5min drogi, i cen też nie mają jeszcze aż takich wysokich. Chyba że faktycznie ten Zalman będzie wydajniejszy.

Ten Xilence to bodajże jakaś odmiana Alpenfohn (chyba modelu Matterhorn) więc na tle ceny nie jest czymś rewelacyjnym.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...