Skocz do zawartości

Wydajne chłodzenie dla i7 (1366) jak i pasta


Recommended Posts

Proszę pomoc w wyborze wydajnego chłodzenia dla procesora Intel Core i7 920 do tego pastę termo-przewodzącą.

 

 

Przebrnąwszy przez polski rynek chłodzenia znalazłem (prawdopodobnie najlepsze w swoim rodzaju) kilka coolerów na CPU oraz past:

 

Scythe Mugen 2

Thermalright Ultra 120 Ext jak i Black

Thermolab Baram

Noctura NH-U12P 1366 Special Edition

 

Liquid Pro (Coolaboratory)

ZM-STG1 (Zalman

 

Możliwe iż nie muszę szukać dalej i wystarczy dobrać coś z wyżej wymienionych? Nie ma fajnego zestawienia, a gdzie nei popatrzysz to dane są rożne i każdy co innego mówi.

 

Oczywiście tam gdzie nie ma wentylatora na radiatorze to dokupię. Nie chce aby to był odkurzacz, ale też DELIKATNY szum nikomu nie zaszkodził.

 

Nie jestem extrymalnym OC. Po prostu podkręcę na tyle ile mogę i zostawię. To ma chodzić nie jako PIEC a PC

Link to post
Share on other sites

Nic z wyżej wymienionych. Jeżeli chodzi o AC to najwydajniejszy obecnie jest Prolimatech Megahalems -> http://www.cooling.pl/prolimatech-megah ... 51505.html.

Pasta IC Diamond 7 http://www.cooling.pl/ic-diamond-7-cara ... 32516.html (lepsza od Zalmana i nie tracisz gwarancji na procesor jak w przypadku Liquid Pro).

Link to post
Share on other sites

EDIT: kubbak - nie przesadzasz trochę z tym coolerkiem??

Z czym przesadzam? Z ceną? Proponowana przez Ciebie Noctua jest w tej samej cenie a mniej wydajna. Baram, TRUE i Mugen II to jednak nie ta liga.

Ja bym powiedział, że Ty z pastą przesadzasz. Poco mu taka, przez którą straci gwarancję na procesor a zyska 1*C mniej?

Link to post
Share on other sites

Na ile chcesz go wykręcić ?

Scythe Mugen 2

Thermalright Ultra 120 Ext jak i Black

Thermolab Baram

Noctura NH-U12P 1366 Special Edition

Ja osobiście bym brał coś od Scythe (Mugen II lub Ninja II) a na Thermalright Ultra 120 Ext to sam sie wyślizgałem i teraz leży w szafie.

Liquid Pro (Coolaboratory)

To absolutnie odpada, tylko IC Diamond 7 lub Noctua NT-H1 (mam i polecam)

 

Link to post
Share on other sites

Również jestem za Mugen'em II a pastę najlepiej IC Diamond 7 Carat (mam identyczny tandem u siebie). Chyba, że chcesz mieć najlepszy cooler to bierz Prolimatech Megahalems.

 

tylko uważaj na niego w transporcie

W pudełku nic się mu nie stanie :wariat:

Link to post
Share on other sites

Właśnie zerknąłem na IC Diamond 7 Carat (teścik) bardzo ciekawa pasta. Mniej zabawy z nakładaniem. Ten 1 stopień mniej to nie dla mnie napisałem że nie jestem maniakiem OC. Po prostu jeśli mam możliwość to czemu nie :wariat:

 

Aha jeszcze jedna sprawa, jeśli to możliwe nie chciałbym bawić się w motywy KIT 1366. Niby te Nehalem jest jakiś czas na rynku, zamiast dodać do zestawu zaczep to musze dokupywać KIT'a

 

Słyszałem też dobre słowo o Prolimatech Megahalems

Link to post
Share on other sites

Kit montażowy musiałbyś dokupić tylko do TRUE (chyba, że trafisz na nowszą i droższą wersję, która od razu go posiada), reszta takowy posiada.

 

Mugen II z wszystkich jest tu najtańszy (trochę droższy jest Baram ale ma gorszy wentylator, wydajność na jednakowym poziomie), TRUE to koszt 200zł i dobrego wentylatora 30-40zł (razem 230zł czyli 50zł więcej za 1-2*C mniej od Mugena II - nieopłacalne).

Noctua i Megahalem kosztują tyle samo z tą korzyścią, że Megahalem jest jakieś ~3-4*C wydajniejszy (można też dodać drugi wentylator co użytkownikowi na PCLabie dało podobno dodatkowo 3*C).

Dla mnie wybór oczywisty - Prolimatech.

Link to post
Share on other sites

ZM-STG1 (Zalman)

O tej zapomnij jest nietrwala i szybko zasycha, co powoduje powazne obnizenie wlasciwosci.

IC Diamond 7 jest bardziej wydajna, latwo sie naklada i jest jej wiecej niz ZM-STG1.

Coolaboratory to obecnie najwydajniejszy produkt, ale ma kilka powaznych wad - potwornie trudno sie naklada, reaguje z IHS em procesora i wyzera napisy z niego co powoduje utrate gwarancji, przewodzi prad wiec trzeba byc bardzo ostroznym przy nakladaniu, jest droga i jest jej malo...

 

Co do chlodzenia to Mugen bedzie najbardziej oplacalny, ale pod wzgledem wydajnosci megahalems sa praktycznie nie do pobicia ( poza chlodzeniem ciecza).

Link to post
Share on other sites

Miedziany TRUE :?:

To pic na wodę - do miedzi musisz mieć szybkoobrotowy wentylator żeby miała dobrą wydajność.

 

W tym moim zadupiejewie maja tylko Noctua NH-U12P SE1366 i to z Komputonika aha i jeszcze Arctic Silver 5 :\

 

O resztę mógłbym postarać się dopiero w następnym tygodniu, ale to już normalne "kanały przerzutowe".

Warto czekać, dokładając 30zł masz sporo lepszego Megahalema.
Link to post
Share on other sites

Ja mam Noctua NH-U12P i mogę powiedzieć o tym coolerze same dobre rzeczy:

- wydajny

- prosty montaż (dużymi śrubami, żadne zapinki czy inne takie)

- w zestawie dostajesz dobrą pastę (prostą w nałożeniu) i dobry wentyl

jedyna wada to wysoka cena, ale ty i tak mierzysz w najwyższą półkę.

Skoro nie jesteś geekiem, który będzie malował procka pastą przy użyciu karty telefonicznej tylko po to, żeby mieć 1-2*C mniej to z zestawu Noctua na pewno będziesz zadowolony.

http://www.overclockersclub.com/reviews/noctua_nhu12p/ recka poglądowa

Link to post
Share on other sites

Teraz tylko znaleźć najniższą cenę i aby MIELI to na stanie i mogę zamawiać :P

Taniej nie udało mi się znaleźć :D jedynie w komputroniku za 239zł klik chyba, że na allegro coś znajdziesz taniej możesz zobaczyć :)

 

ups.. widocznie coś przeoczyłem :?:

 

sorry źle spojrzałem poprawiłem już link :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...