Skocz do zawartości

i5 2500k/hd6950 czy warto podkręcać?


Recommended Posts

Witam. Czy warto podkręcać i5 2500k i hd6950?

Jakie są tego + i - .

Czy rezultaty będą widoczne gołym okiem czy zyskam niewinne 2-3 fps ?

 

 

Z góry dzięki.

 

 

Na razie się tylko pytam czy warto jeżeli zdecyduje się na podkręcanie bede miał zamiar kupić chłodzenie na procka.Co polecacie ?

 

Płyta ASRock p67 pro3

Edytowane przez kraszer
Link to post
Share on other sites

Podobnie jest poprzednią generacją i5, różnica w grach pomiędzy 2,8-3,6ghz jest widoczna, a różnica pomiędzy 3,6-3,8ghz jest mało zauważalna. Myślę, że rozsądne oc i5 2500k na codzień to 4-4,2ghz. Wiecej wydaje mi sie mało potrzebne. Minimalny fps rośnie po oc procka. Nie ma spadków dramatycznych, a czy bedzie 70 czy 80 fps to mała różnica.

Link to post
Share on other sites

Bf3 jest bardzo zależny od procka. Na ustawieniach średnich przy q8300@3.0Ghz i gtx 560ti Hawk rdzeń karty był obciążony w 60% a procesor w 100%. Na ultra karta dostawała już popalić lecz procesor dalej ją ograniczał.

OC 2500k jest adekwatne do reszty podzespołów jakie posiadasz. Przy 6950 tak jak koledzy wyżej piszą czyli 3.8-4.0Ghz w zupełności wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bawiłem się prockiem ostatnio robiąc wyniki na stock 2,8, oc3,6, oc3,8, 4ghz i sprawdze jeszcze pomiędzy 3,7ghz. Moje wnioski po wyniku w 3d11 są takie, że widoczny przyrost widac pomiędzy 2,8-3,6ghz wzwyż przetaktowanie o 200mhz daje średnio z 80-100punktów max całościowo. Różnica pomiędzy 3,8-4ghz jest nędzna bo nawet 100pkt nie ma. Co dziwne gpu socre dla gtx580 jest niższy przy 4ghz niż przy 3,8ghz, czyli jak dla mnie już się coś pewno na magistrali przytyka ze względu na wysokie fsb. Kiedys słyszałem, że oc do jakiegoś poziomu daje efekty, potem odwrotnie działa bo komputer niewyrabia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...