Skocz do zawartości

Rdzeń ferrytowy a poprawa paramentów sieci .


Recommended Posts

Witam niedawno znajomy zamontował rdzeń ferrytonowy na kablu ADSL i jak każdy wie takie coś "niszczy zakłócenia" i zmieniły mu się parametry lini

 

sygnał/szum :

 

-bliski koniec - 36 (dB) na 21 (dB)

-daleki koniec - 30 (dB) na 29 (dB)

 

 

błędne sek. w ciągu dnia : 340 na 223

 

I znajomy kupił ten kabel za granicą na wakacjach i miał on 3 rdzenie ferrytynowe i kabel miał grubość/średnice ok 5.3mm a mój ma zaledwie 2mm i większego nie znalazłem . A chcąc kupić taki magnesik na klamrę trzeba liczyć się z tym że na necie znalazłem najmniejszy rdźeń od 5mm a ja mam 2mm i jak to rozwiązać gdzie kupie gruby kabel telefoniczny bądź rdźeń zamykany na 2mm ?

Edytowane przez KingWitu
Link to post
Share on other sites

kabel telefoniczny to zazwyczaj dwie żyły (u mnie przy NEO tak było) więc kupujesz jakikolwiek kabel by miał dwie żyły i średnicę 5mm i dajesz do sklepu RTV by ci zrobili końcówki telefoniczne.

Równie dobrze możesz ten swój na wysokości ferrytu owinąć taśmą izolacyjną aż uzbierasz te 5mm i na to założyć ferryt.

Link to post
Share on other sites

Wszystko pięknie ale z tego co napisałeś to parametry szumowe (SNR) się pogorszyły.

Ilość błędów mogła się zmniejszyć chwilowo albo też modem ma odrobinę niższą prędkość synchronizacji i dzięki temu mniejszą ilość błędów.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam mi się wydawało że szumy muszą być zredukowane do minimum . A więc szum ma być jak największy np.

 

szum :

 

:right: bliski .koniec (40dB) niż (10dB)

:right: daleki koniec. (30dB) niż (10dB)

 

Może dodam że zaciekawiło mnie to ze względu na up stream i ping !

 

Ping się zmniejszył a up podszedł tak ok 120kb/s

 

? %-)

 

Edytowane przez KingWitu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...